Karimah Karimah komentáře u knih

Čekáte "vtipné historky z kariéry letušky na Blízkém východě, o práci a životě v Dubaji, o lidech ...", ho ho ho, to přece nemůže nikoho zajímat! Určitě vás všechny zajímá v kolik šla autorka spát, jestli zabrala hned nebo až za 5 hodin, kolikrát v noci vstala a jestli ráno vůbec vstala. Co si kde dala k snídani, co na to její bříško, jestli šla ven s Anetou nebo Hedvikou a kde pařily a jak dlouho. Kdo je coura a kdo rovnou p... Kniha má jedno velké plus a to, že autorka měla přítele, jinak mohla být taky 2x delší.

05.12.2019 2 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Na knihu mě navnadil film v momentě, když jsem zjistila, že příběh má pokračování.
První část se mi líbila víc, toho vraždění bylo v druhé části až moc.

25.11.2019 4 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Nedalo se to číst. Použitý jazyk se dal ještě překousnout, ale ty nadnesené fráze stále dokola ne.

25.11.2019 1 z 5

Za sklem Za sklem Sajaka Murata

Znepokojivé zamyšlení nad dnešním světem a nad tím, co je a není normální. Hlavní postava zřejmě trpí lehčí poruchou autistického spektra a našla své životní poslání v plnění jasně daných manuálů, postupů a příkazů. A proč ne, většinou právě ti, kdo za sebou dokáží nechat vesnici z doby kamenné, v životě něco dokážou, minimálně prožít vnitřně spokojený život.

12.11.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Přestože se to četlo dobře, bylo to takové nemastné neslané, nedotažené. Jak už psal někdo níže, trošku Ordinace v růžové zahradě.

10.11.2019 3 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Pokud vás baví číst jak krásný, hrdý, čistý a spravedlivý Žid buduje superzemi Izrael, v čemž se mu snaží bránit proradný Angličan po boku smradlavého, špinavého a zbabělého Araba, tak jste vzali do rukou tu správnou bibli. Eeeeh vlastně bichli.

03.11.2019 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Vzhledem k negativním recenzím jsem vůbec neměla v úmyslu tuto knihu číst. Ale člověk míní a život mění. Náhodou se mi dostala do ruky a nelituju.

02.11.2019 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

I když jsem se dostala skoro ke konci, nedokázala jsem ji dočíst. Je psána lehce, příjemně .... ale pokaždé, když jsem ji otevřela, tak jsem se musela sama sebe ptát, proč to proboha čtu, když mě rodina paní Doležalové vůbec nezajímá a nezajímají mně ani devadesátky (a příjde mi divné na ně nostalgicky vzpomínat).

12.10.2019 2 z 5

Autobiografická kniha, ze které mi šla hlava kolem. Čekala jsem nahlédnutí do duše anorektičky, dostala jsem takovou nálož, že samotná anorexie byla jen třešničkou na dortu. Neumím si představit být dítětem nebo manželem této ženy a číst tuhle knihu. Zřejmě nestačilo, že si prožila svoje se svou matkou, ještě je třeba rozhodit další generaci.

12.10.2019 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Velice čtivý pohled do ženských duší, škoda jen, že chyběl stejný vhled i do mužských postav.

08.10.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje třetí kniha od Patrika Hartla. Musím uznat, že umí psát velice čtivě, ale bohužel p o ř á d d o k o l a .... letní čtení k vodě, bez podstatnější myšlenky, zato přesexováno. Odkaz na konci knihy s videi o "nesrabáctví" už byla jen třešinka na dortu povrchnosti.

20.08.2019 3 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Příběh o pasivní vzpouře, o vymanění se z lidské existence.

30.07.2019 4 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Docela fajn čtení pro starší děti.

29.07.2019 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Příjemné a zajímavé čtení, škoda jen, že tam nebylo více pasáží psaných manželem.

15.07.2019 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Překvapilo mě, nakolik se film liší od knihy.

12.07.2019

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Napínavé čtení, ale chybělo mi tam vysvětlení některých věcí.

10.07.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová umí psát, ale toto bylo trošku roztahané.

05.07.2019 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Waw. Na podobný konec jsem čekala, přesto byl ale překvapením.

30.06.2019 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Bavila mě kniha i film, i když se od sebe dost liší.

08.06.2019 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Jiří Votruba

Skvělá knížka, používám ji při domácím vyučování.

09.05.2019 5 z 5