Karimah Karimah komentáře u knih

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Skvělá knížka, ke konci už to ale ztrácelo náboj a konec se mi zdál ušmiknutý.

16.10.2020 4 z 5

Čaj s nápadníkem Čaj s nápadníkem Marjan Kamali

Příjemný, pomalu plynoucí příběh o radostech a strastech uprchlíků z Íránu, o hledání svého místa na zemi a mezi kulturami.

04.10.2020 4 z 5

Betasamec Betasamec Milan Dohnal

Takhle fakt někdo žije?

24.09.2020 2 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Nenadchlo tolik jako ostatní autorovy knihy. Ne moc vtipný humor, plytké filozofické úvahy, příliš vykonstruovaný příběh. Číst se to dalo, ale nadšení se nekoná. Jako nejpřínosnejší část knihy hodnotím závěrečný odkaz na krizová centra a linky důvěry. Třeba to někomu pomůže neskočit.

04.09.2020 3 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Neskousla jsem autorčin styl. Nejdřív jsem si myslela, že je to taková legrace nebo "umělecký" úvod zvolený pro představení postav a pak už bude kniha pokračovat "normálně". Bohužel je to psáno stejně od začátku do konce.
---
Včera dočetla, všichni nesympatičtí, pak umřeli, nic se nestalo. Já žiju, lituju ztraceného času, o čem že to vlastně bylo, nevím.

31.07.2020 2 z 5

Pán much Pán much William Golding

První 3/4 neskutečná nuda, nereálné a zmatené rozhovory, do čtení jsem se vyloženě musela nutit. Jakmile se to trochu rozjelo, tak to v nejlepším skončilo. A že lidstvo trpí touhou po moci a stádovitostí, není nic nového, celé lidské dějiny jsou jen o tom. Prase a tanečky, chléb a hry a najednou platíš "obrannou" válku kdesi v Afgánistánu ani nevíš jak.

15.07.2020 1 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Nijak jsem se nebála a většina povídek byla lehce předvídatelná. Nejvíc se mi asi líbilo propojení začátku a konce - takový koloběh vody.

23.06.2020 3 z 5

Příběh elektřiny: Jak Honzík zjistil, proč svítí žárovka Příběh elektřiny: Jak Honzík zjistil, proč svítí žárovka Petr Mrázek

Skvělá knížka pro malé šikuly.

01.06.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Mohlo to být celkem fajn, kdyby to neklouzalo jen po povrchu.

30.05.2020 3 z 5

Tajemství Prokopa Velikého Tajemství Prokopa Velikého Jiří Dobrylovský

Zajímavý výlet do historie, ale ta třetí časová linie se Strážcem mi tam moc nezapadala, zdála se mi taková nedotažená. Líbil se mi doslov, je fajn když čtenář nemusí neustále někde na netu pátrat, co je fikce a co pravda, takhle to bylo hezky shrnuto přímo v knize.

29.05.2020 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Za mě zatím nejslabší Hartlova kniha. Teď jsem dočetla a už ani nevím, o čem byla. Přijde mi to jako plýtvání talentem, protože pan Hartl píše lehce, čtivě ... ale o ničem.

24.04.2020 2 z 5

Sny a sekyry Sny a sekyry Jiří Padevět

Tak tohle není můj šálek čaje. Od začátku jsem to nedávala, zkusila jsem od konce, taky nic. I uprostřed stejná nuda. Hvězdičkovat nebudu, protože jsem nedala ani desetinu.

15.04.2020

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Stálo mě dost úsilí dostat se přes začátek, ale jakmile se dostala do Bradavic, už mě to nepustilo.

08.04.2020 4 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Kniha mě nadchla. Byl to úplně jiný styl, jiné téma než je obvyklé a než co jsem čekala. Myslela jsem, že to bude víc o Afgánistánu, příběhy pacientů, místní zvyky ... našla jsem rozstřílená břicha a mozky Afgánců. Totální šok a místy neschopnost číst dál. Obdivuju všechny, kdo tuhle práci dělají, tleskám a žehnám jejich ruce.

23.03.2020 5 z 5

Mandľovník Mandľovník Michelle Cohen Corasanti

Dávám pět hvězdiček za příběh, i když mám sto chutí nějaké ubrat za překlad ... škoda, že to vydala Omega.

07.03.2020 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Začala jsem Kingovy knihy místo čtení poslouchat a myslím, že to byl krok dobrým směrem. Zvlášť tuhle bych asi dočítala horko tĕžko. Jako audiokniha byla fajn.

24.01.2020 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Výborná pro cílovou skupinu, ale počtou si i dospěláci.

19.01.2020 5 z 5

Od začátku do konce takový ten třeskutý humor (jsem tlustá, nezvládám dvě děti, domácnost v 3+1, opíjím se a závidím). I když jsem se párkrát zasmála, celkově mi to spíš lezlo na nervy.

19.01.2020 3 z 5

Děvče z města mrtvých Děvče z města mrtvých Gerhard Haase-Hindenberg

Pomalu plnoucí vyprávění o životě chudé egyptské dívky. Není to žádná hitovka, žádné šílenosti ve smyslu "vězněná, prodaná, obřezaná, znásilněná", ale opravdový pohled do hlavy, způsobu myšlení a do života, který je tak odlišný od toho našeho.

14.01.2020 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Na knihu jsem se hodně těšila, o to větší bylo zklamání. V příběhu jsem se ztrácela, občas jsem se přistihla, že vůbec nevím, o čem je zrovna řeč a občas jsem přeskakovala celé odstavce. Dokonce jsem měla pocit, že to nepsal jeden člověk.

11.12.2019 3 z 5