Karhal Karhal komentáře u knih

ukázka přívětivosti a otevřené náruče totalitního reřimu. Neunikne nikdo.

Tři útěky z Korintu Tři útěky z Korintu Witold Makowiecki

perfektní čtení pro mládež.

Příhody Řeka Melikla Příhody Řeka Melikla Witold Makowiecki

Neuvěřitelně poutavá kniha pro mládež. Příběh drží od začátku do konce. K těmto knihám se člověk rád v dospělosti vrací, třeba na záchodě :-D

Hráči na vinici Páně Hráči na vinici Páně Peter Matthiessen

příběh o svobodě, hledání, odvaze, zatracení. Úžasný čtení.

12.01.2018 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Mistrovství slova, silnej příběh. Chytlavě podán, čtenář se opravdu několikrát z příběhu probere v lisabonské knajpě.

11.01.2018 5 z 5

Námořník na koni Námořník na koni Irving Stone (p)

Stone je v tomto dobrej, velmi dobře popsal život jedné z důležitých postav 20. st.

11.01.2018 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Umělec má mít hlad do šedesáti let! pro každou kreativní duši veledůležitá četba.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Nezdolná síla ducha, Mistr ne zbytečného pohybu, perfektní!

Bohem zapomenutí lidé Bohem zapomenutí lidé Albert Cossery

kniha, která překvapí. ti nejchudší mají vždy co říct. konec nejlepší

A potom jsme uslyšeli hřmění A potom jsme uslyšeli hřmění John Oliver Killens

sociální román, který má sílu. Největší pravda je, že američtí černoši měli nepřítele mnohem blíž, než v Německu, nebo Japonsku. ale dějiny píšou vítězové, že.

11.01.2018 3 z 5

příběh o lidské povaze, o Egyptu, o smyslu života. Jedna z povinností.

Sanširó Sanširó Sóseki Nacume

kniha, která vás atmosférou naprosto v táhne do doby starého Japonska. a o to hlavně jde.

Oheň na Měsíci Oheň na Měsíci Norman Mailer

Opravdu detailní reportáž o cestě na Měsíc. Až po přečtení věřím tomu, že tam fakt byli. Kdyby ne, bylo by to 10 let lží a komedie kolem, to by fakt nevymysleli ani amíci. Opravdu největší technický kousek v historii lidstva! ale znovu bych to nečetl :-D

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

skvělá oddechovka na cestu vlakem, pobaví.

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Knížka, která vás donutí přemýšlet o Ježíšovi. To stačí. Klasika.

Muž se srdcem kovboje Muž se srdcem kovboje Jack Schaefer

Jedna z nejlepších knih pro dospívající chlapy, ale i pro ty, co se rádi vrátí do mládí.

Půl penny Půl penny Mavis M. Hill

syrovost, soucit, zlost, pravda. Povinná četba.

11.01.2018 5 z 5

Klub podivných živností / Anarchista Čtvrtek Klub podivných živností / Anarchista Čtvrtek Gilbert Keith Chesterton

perfektní kousek. Totálně nadčasové, konec tomu dodal korunu!

To To Stephen King

každej píše, jak je propracovanej příběh, popis místa, postav, města... ok, to je pravda. Ale celkovej dojem? ty jo, jak jsem se na knížku těšil.. začátek dobrej, charakter postav vás chytne. Člověk se už těší na akci, no a ta je- propadák!! dobrý jsou akorát konflikty mezi realnými lidmi, souboje s To jsou podle mě z půlky pěkná trapárna. To mně přišly napínavější a strašidelnější i příběhy Kopyta a Mňouka. Konec? si dělá prdel nee? nejvíc přeceněná knížka, na kterou jsem zatím narazil. To se bude těžko překonávat.

11.01.2018 2 z 5