Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Svetlo medzi oceánmi Svetlo medzi oceánmi M. L. Stedman

No pani Stedmanova ma dostala. Vtiahla ma do kras Australie, do zivota spravcu majaka, do stastneho manzelstva poznaceneho hroznymi stratami. Bola som na Januse, prezivala som smutne a radostne chvile s Tomom a Isabelou. Prekvapilo ma rozhodnutie hlavneho hrdinu, trapila som sa spolu s nim. Lutovala som malu Lucy, prezivala som radost a trapenie Hannah. Jednoducho ma tento pribeh, plny lasky, straty, nespravne spravnych rozhodnuti vtiahol do seba. Je tazke pustit tuto knihu z ruky, lebo jednoducho musite vediet ako to nakoniec dopadne. Dohnala ma k slzam a davam jej plny pocet hviezdiciek :)

18.06.2013 5 z 5

Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat Jiří Halda

Za mňa skvelá kniha. Ako učiteľka v MŠ som s týmto pánom absolvovala niekoľko prednášok, webinárov a na základe toho som si kúpila túto knihu, lebo s názormi pána Haldu vo všeobecnosti súhlasím. Myslím, že táto kniha môže pomocť mnohým rodičom, starým rodičom aj učiteľom. Praktický človek, ktorý vychádza z niekoľkoročných skúseností, ktorý vie o čom hovorí. Beriem, že mnohým rodičom sa jeho rady nebudú páčiť, ale žiaľ má v mnohom pravdu a veľa rodičov si to nechce priznať a tak zbytočne škodia svojim deťom. Jednoznačne odporúčam.

29.02.2024 5 z 5

Poselství práva Poselství práva Brandon Sanderson

Pokračovanie Mistborn je v tejto prvej časti skvelé. Ocitli sme sa pár sto rokov po udalostiach v prvej trilógii, vo svete, ktorý sa posunul dopredu, no žiaľ ľudia ostali rovnakí. Nové postavy Wax, Wayne a Marasi si čitateľ rýchlo obľúbi a Steris je veľmi zábavná osôbka. Nuž, Sanserson to zasa vymyslel veľmi dobre a som zvedavá kam nás zavedie v ďalších častiach. AJ

15.02.2024 5 z 5

Hrdina věků Hrdina věků Brandon Sanderson

Pre mňa bola Mistborn jazda jednou z najlepších zo všetkých knižných sérií, čo som doteraz čítala. Sanderson vytvoril jedinečný svet a mágiu, postavy, ktoré si čitateľ ľahko obľúbi a príbeh napínavý a plný prekvapení až do samého konca. Za seba môžem povedať, že to ukončil geniálne a na konci boli aj slzy. Určite odporúčam! AJ

02.02.2024 5 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

V Martinuse píšu, že približná dĺžka čítania tejto knihy je 4 hodiny. Nuž, mne to trvalo pár týždňov, kým som sa prelúskala touto knihou, pretože život Milady Horákovej sa nečíta vôbec ľahko a ona ho napriek všetkým úzkaliam, bolestiam a nespravodlivému koncu zvládala s pokorou a odvahou. Povinné čítanie pre všetkých, ktorí túto výmimočnú ženu poznajú aj nepoznajú. Najmä v tejto dobe je dôležité si pripomínať minulosť našej krajiny a predchádzať opakovaniu chýb, lebo zdá sa, že my ľudia sme niekedy nepoučiteľní :( Odporúčam!

30.07.2023 5 z 5

Prelet nad kukučím hniezdom Prelet nad kukučím hniezdom Ken Kesey

Poznala som film, nejako som netušila, že je aj kniha. Ďalšia kniha z našej výzvy, inak by som sa k nej určite nedostala. Je to dosť smutný a pochmúrny príbeh, so zaujímavými postavami. Ale musím priznať, že niektoré časti knihy boli divné a trochu som sa strácala v tom, čo je realita a čo nie. Napriek tomu, je to kniha hodná prečítania.

30.05.2023 4 z 5

Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Jakob Martin Strid

Skvelá kniha, veľmi originálny príbeh a ilustrácie tiež stoja za to. Určite odporúčam pre deti od 4 rokov :)

22.07.2022 5 z 5

Svet potrebuje človeka, ako si ty Svet potrebuje človeka, ako si ty Joanna Gaines

Kniha s pekným posolstvom a krásnymi ilustráciami.

20.07.2022 5 z 5

Ferda Mravenec v cizích službách Ferda Mravenec v cizích službách Ondřej Sekora

Aj do tretice skvelý Ferdo. Vtipné aj náučné s peknými ilustráciami, jednoducho detská klasika.

01.07.2022 5 z 5

Ferda v mraveništi Ferda v mraveništi Ondřej Sekora

Ešte aj doma mám knihu o Ferdovi Mravcovi z detstva, ale v škôlke sme čítali túto a bavila aj mňa aj deti. Aj poučná aj vtipná, pekné ilustrácie. Určite odporúčam pre deti.

07.06.2022 5 z 5

Z neba spadli tri jablká Z neba spadli tri jablká Narine Abgarjan

Toto je tak krásná, jemná a zároveň drsná kniha, ktorá sa už po prvých stránkach zaradila medzi moje najobľúbenjšie knihy. Veľké prekvapenie a určite odporúčam!

29.05.2022 5 z 5

Všetci mocní Kremľa Všetci mocní Kremľa Michail Zygar

"A tak vznikol príbeh o tom, ako sa jeden človek náhodou stal kráľom. Na začiatku bola jednoducho len jeho vôľa udržať sa. Začalo sa mu však dariť a rozhodol sa, že z neho bude úspešný bojovník a reformátor-kráľ Levie srdce. A zachcelo sa mu vstúpiť do histórie. Ale potom zatúžil po lepšom živote. A tak sa stal kráľom Veľkolepým. To ho unavilo a chcel si oddýchnúť. Pochopil však, že oddych si už dovoliť nemôže, lebo už je súčasťou histórie. Lebo je z neho cár Hrozný."

Túto knihu som mala v merku už dlhšie a tak som si povedala, že už je azda najvyšší čas ju prečítať, aby bol človek naozaj v obraze.
Klobúk dole pred Michailom Zygarom, myslím, že sa mu podarilo napísať skvelú knihu o tom ako sa Putin alebo idea Putina, bez ktorého Rusko nemôže existovať, postupne menila a utužovala. Pohľad do zákulisia, kapitoly venované jednotlivým ľuďom, ktorí ho ovlyvňovali.
Nuž, aj krokmi, ktoré uskutočňuje tieto dni voči Ukrajine ho už navždy zapíšu do histórie, len asi nie tak ako si to predstavoval. Táto kniha by mala byť povinné čítanie, najmä pre určitú časť nášho obyvateľstva, ktorí sa nejako zabudli v minulosti.
Odporúčam!

15.03.2022 5 z 5

Slová vďaky Slová vďaky Delphine de Vigan

"Starnúť znamená naučiť sa strácať. ... Príde deň, keď už nebudeme môcť behať, kráčať, zohnúť sa, zdvihnúť, nakloniť, skrčiť, obrátiť sa nabok, potom na druhý, zadkom alebo predkom, ani ráno, ani večer, ani nikdy. Ustavične sa prispôsobovať.
Strácať pamäť, strácať svoje orientačné body, strácať vlastné slová. Strácať rovnováhu, zrak, pojem o čase, strácať spánok, sluch, strácať hlavu.
Strácať to, čo je vám vlastné, to, čo ste nadobudli, čo ste si zaslúžili, to, čo ste si vydobili, čo ste si zaumienili mať naveky. "

Krásny, smutný, pravdivý príbeh.

16.02.2021 5 z 5

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

Za mňa 5. K tejto sérii som sa dostala náhodou cez seriál a k tomu som sa dostala ešte väčšou náhodou :) Seriál ma dostal, zamilovala som si všetky postavy a celý svet, ktorý autori vytvorili. Po dlhšom čase séria, ktorá ma dokonale vtiahla do deja. Tým, že som seriál videla ako prvý, tak čítanie je vždy náročnejšie, keď už poznám, čo sa bude diať, ale stálo to za to. Musím povedať, že niektoré zmeny sa mi páčili menej v knihe a viac v seriáli, ale pokiaľ viem, tak autori kníh pracujú aj na scenároch, takže majú možnosť niektoré veci vylepšiť :) Jednoznačne odporúčam aj knihy aj seriál. AJ

10.07.2020 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Hrôzy 2.svetovej vojny sú mi dosť známe, hrôzy gulagov až tak nie a preto bola táto kniha pre mňa veľmi zaujímavá. To, čo dokázali ľudia ako pani Věra Sosnanarová a jej sestra prežiť je až neuveriteľné. A to akého zla sú ľudia schopní je nepochopiteľné :( Odporúčam prečítať!

10.09.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Moja druhá kniha od Aleny Mornštajnovej a musím povedať, že mne táto autorka veľmi sadla. Spôsob akým píše knihy, postavy, nuž vtiahne ma do príbehu. Hana je zatiaľ pre mňa na prvom mieste, ale aj Hotýlek si podľa mňa zaslúži plný počet.

23.06.2019 5 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Ďalšia super kniha z pera pána McEwana a ďalšia vážna téma, ktorá sa nie vždy ľahko číta. Ale McEwan vie ako na to. Povolanie sudcu mi niekedy príde ako fikcia, že je to len v knihách a filmoch. Môžu naozaj cudzí ľudia rozhodovať o životoch druhých ľudí, detí, rodín ... ? Niekedy mi to príde, že na to nemá nikto právo, inokedy je zásah nezávislej osoby nevyhnutný. No neviem, ich rozhodnutie sa nekončí v súdnej sieni, a môže mať aj veľmi negatívny dopad na určité osoby. J osobne by som asi nedokázala urobiť rozhodnutie v tomto konkrétnom prípade, ale sudkyňa Fiona Maye ho urobila a aké to malo následky, nuž, stojí to za prečítanie. AJ

01.07.2018 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Ak nerátam Geraldovu hru (ktorú nerátam, keďže som ju nedočítala;), tak The Shining je moja prvá kingovka. A ešte aká. Ja som teda nadšená, lebo takto strašidelný príbeh som dávno nečítala. Naposledy asi The Strain, čo už bolo dávno. Takže táto kniha je pre mňa isto prekvapením, teda prekvapila som samu seba, že sa mi tento žáner páči. Teraz si idem pozrieť film :) AJ
PS: Tak, film je na prd. Jack Nicholson ma vytáčal riadne, lebo odobral Jackovi Torrancovi srdce, ktoré v knihe mal. Kto si prečítal knihu, ostaňte len pri nej. Úplne to stačí :)

05.03.2016 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Kniha Dracula sa mi lubila. Pacil sa mi styl dennikovych zapiskov. Aj ked to nebolo az take hororove pre mna. Teda zaciatok, ked som sa vzila do situacie Jonathana Harkera, no tak keby som sa ocitla v jeho situacii, tak neviem neviem. Vizia upirov v 21.storoci ma pre mna skor vtipny charakter (vdaka niektorym kniham a serialom). Ale inac ok, pacili sa mi opisy krajin. Autor velmi pekne opisuje zenske hrdinky a celkovo vztah muzov k zenam, ktori sa k nim spravaju s utcou a respektom. Take gentlemantske:) Som rada, ze som si tuto knihu precitala.

Tento príbeh Tento príbeh Alessandro Baricco

Ďalšia výborná kniha od Baricca. Nemôžem si pomôcť, ale tento autor mi nejako učaroval. Téma tohto príbehu mi nie je vôbec blízka, ale autor vie ako na to, aby zaujal aj takého čitateľa. Hlavným hrdinom je chlapec meniaci sa na muža Ultimo. Spoznávame jeho detstvo, rodičov a domov, neskôr s ním prežívame hrôzy 1.svetovej vojny, jeho život po vojne, jeho životnú lásku a nakoniec sledujeme či sa jeho sen o pretekárskej dráhe splní alebo nie. Je to dojímavý príbeh života jedného obyčajne neobyčajného chlapca. Kto má rád tohto autora, tak by si ju jednoznačne mal prečítať:)