kara kara komentáře u knih

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Zajímavé počtení, zajímavý a vtipný autor! Až jednou budu potřebovat psychiatra, protože mi hrábne ze školy, určitě se budu snažit nacpat k němu. Jeho osobnost je velmi osvěžující.

11.08.2018 5 z 5

Řízkaři Řízkaři Barbara Nesvadbová

Při nejlepší vůli nešlo dočíst.

18.01.2017 odpad!

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Nádherná knížka, ale trochu mám z ní noční můry. Poprvé jsem ji četla před několika lety, a to jsem neměla dělat, hrozně mě to vzalo. Asi jsem na ni ještě nebyla připravená. Teď jsem se k ní vrátila a naráz ji vnímám ve více rovinách. Ale stejně....je to síla.

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Román, který má velkou hloubku. Šel mi z něj mráz po zádech.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Krásná kniha!

Dům U tonoucí hvězdy Dům U tonoucí hvězdy Julius Zeyer

Zvláštně krásná melancholická kniha, která čtenáře zavede do dob dávno minulých, kdy se sice uvažovalo trošičku jinak, ale lidské city a strachy jsou evidentně stálé napříč staletími. Tajemství a smutek, které nelze překonat, nelze nad nimi zvítězit. Po přečtení máte pocit, že je nejlepší odfrčet rovnou na hřbitov a tam se zahrabat. :-)

10.02.2019 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

No a co, že je to červená knihovna? Mně se kniha náhodou zdá moc příjemná, hezky jsem si v ní početla a její autorku mám moc ráda, stejně jako většinu jejích knih. :-)

07.02.2019 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, která určitě stojí za přečtení. Je nabitá informacemi, ale přesto velmi čtivá. Určitě se k ní budu vracet, i když spousta zde napsaných názorů je samozřejmě dost diskutabilní. Kdo ale vlastně může vědět, co se nejvíce blíží pravdě? Každopádně kniha zaujme a svým způsobem pobaví, a to je hlavní.

11.08.2018 5 z 5

Velká kuchařka Čech a Moravy Velká kuchařka Čech a Moravy Roman Vaněk

V současné době moje nejoblíbenější kuchařská kniha. Díky ní už jsem se několikrát blejskla nejen v rámci širší rodiny. Za to autorovy i jeho paní dík. Navíc je kniha opravdu dobře a srozumitelně napsaná, takže podle ní může vařit i úplný začátečník a nešika, jako jsem já a výsledek bude kupodivu nad očekávání. Doporučuji ke koupení a průběžnému studiu! Dobré baště zdar! :-)

10.01.2018 5 z 5

Krásná oddechovka o laskavém člověku milujícím zvířata. Knížka, ke které se člověk moc rád vrací.

28.09.2017 5 z 5

Tři muži ve člunu a na toulkách Tři muži ve člunu a na toulkách Jerome Klapka Jerome

Klasika, milá a příjemná. Člověk má pocit, že je jedním z party kamarádů a prožívá s nimi dobrodružství. Humor v této knize rozhodně neztratil jiskru ani po tolika letech.

28.09.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásná kniha, krásný příběh...

22.03.2017 5 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Má oblíbená kniha. Četla jsem ji už asi po čtvrté. Perfektně vykreslené postavy, fascinující popisy. Člověk má pocit, že je také součástí děje. Kniha ho do sebe úplně vcucne.

29.11.2016 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Smutná, ale senzační kniha!

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Pěkná odpočinková kniha.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dobře napsaná kniha, má spád a člověk se od ní nemůže odtrhnout. Určitě ji doporučuji.

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Knížka je velice čtivá a příjemná. Moc se mi líbil vtipný závěr. Doporučuji!

23.02.2020 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Smutná krásná kniha, stále jsem doufala v trochu veselejší konec, ale bohužel... I tak doporučuji k přečtení.

18.09.2019 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Krásná kniha!

17.06.2019 5 z 5

Dobře jsem se pobavila, kniha je z větší části zábavná, ale jsou v ní i nudnější pasáže, které jsem přeskakovala. Příjemná oddechovka, která neurazí.

02.03.2019 4 z 5