kanitsuj kanitsuj komentáře u knih

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Líbil se mi slibný začátek příběhu ve stylu seriálu Černé vdovy. Autorka zprvu také zajímavě uchopila postavu Hester - čtenář si ani nevšiml a ze zadumané starší paní se přerodila v ženu s mrazivou minulostí a neujasněnou sexuální preferencí. Odklízení mrtvoly bylo také uspokojivě děsivé a zrychlení tepu napomohlo i nevlídné prostředí v okolí opuštěného zámku. V poslední třetině, ve které mělo dojít k vyústění příběhu se však alespoň pro mne vše rozmělnilo, nelogicky překombinovalo a postavy postupně ztratily na své barevnosti. Pointa podivně vyšuměla a poslala příběh mezi průměr, který čtenář dříve či později zapomene.

05.02.2020 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Není úniku nenudí a stále se něco děje, ale na můj vkus se toho děje příliš mnoho, příliš často a bohužel málokdy smysluplně. Konec už byl alespoň pro mne zcela za hranou reality. Je mi to líto, ale nemohu dát vysoké hodnocení, jsou rozhodně lepší thrillery.

02.02.2019 2 z 5

Vačice, která se nesmála Vačice, která se nesmála Frank Tashlin

Chytré, dojemné, dokonalé, jedno oko nezůstalo suché!:-)/:-(

05.10.2018 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Ačkoli čtu poměrně hodně románů podobného ražení, řadím se mezi ty, které první třetina "netrkla" a skutečně byli překvapeni zajímavou změnou perspektivy vyprávění. Vypravěč respektive vypravěčka je právě to, o čem v tomto kuse běží. Na ní příběh stojí a zároveň s ní padá. Knížka se velmi dobře a rychle čte, konec je překvapivý, ale jako by autorky potřebovaly všechno dotáhnout do absolutního rozuzlení, což s přibývajícími stránkami působí dost křečovitě a příběh ztrácí na uvěřitelnosti. O logice jednání postav raději nemluvit, to je také slabší stránka obou autorek. Knížka mne bavila, pěkně se četla, asi bych ji doporučila ke čtení, ale znovu bych ji nikdy nevyhledala.

20.09.2018 4 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Velmi příjemný a čtivý příběh, ve kterém si každý najde to své a ve kterém nechybí napětí, láska i zamyšlení. Celeste Ng je mojí druhou nejoblíbenější autorkou po L. Moriarty, její příběhy se nečtou, ale žijí společně s hrdiny a i když se její druhý román v něčem podobá předchozímu, vůbec pro mne neztrácí na přitažlivosti. Autorka má zkrátka svůj styl, svá témáta, své bolesti a ty ctí a pečuje o ně, jak nejlépe dovede. Oba její romány si dokáži představit jako zajímavé filmové předlohy, byla by pro mne radost jít na Ng do kina:-)

15.05.2018 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Velmi zajímavě vystavěný i vypointovaný příběh. Čekala jsem nějaký návod receptu na životní štěstí a zdá se, že jsem ho získala a také se mi v mnoha ohledech ulevilo, protože teď už vím, že se děje to, co je možné:-)

04.12.2015 5 z 5

Osamělá noc Osamělá noc Charlotte Link

Velmi jsem si detektivku užila,na závěr roku jsem těžko mohla najít lepší!Příběh je trochu překombinovaný,ale vše do sebe zapadne.Pointa je skvělá,dlouho jsem nevěděla, kdo byl pachatel a to je přesně to,co čtenář od detektivky očekáváChystám se na předešlé díly série o Kate a Calebovi!

31.12.2023 5 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Opět jsem neodolala a přečetla si další díl ze série o strašidelných domech. Rozhodně nepatřím ke skupině čtenářů, které tento příběh zaujal. Kromě psa, který nemohl být roztomilejší, jsem si nedokázala oblíbit žádnou z postav včetně hlavní hrdinky Margot. Četbu bych přirovnala k otravné migréně, která sužuje nejen obyvatele Šiběničního vrchu, ale i čtenáře. Chcete se jí zbavit, víte, že to lepší nebude, přesto čtete až do samého konce, protože co kdyby... a ano, v závěru mne pointa celkem mile překvapila, proto nakonec dávám průměrné hodnocení. Celkový dojem je ovšem veliké zklamání z nesmyslu rozepsaného na 400 stran.

13.11.2023 3 z 5

Devět křížů Devět křížů Roman Kulich

Pověst o Devíti křížích patří k vůbec nejslavnějším svého druhu, a proto není divu, že i po tolika letech přitahuje pozornost. Pana Kulicha inspirovala k příběhu s velmi originální pointou, za níž bych mu klidně dala pět hvězdiček, bohužel způsob zpracování a styl psaní je tohoto nápadu zcela nehodný. Je zřejmé, že autor není literátem z povolání a v mnohých ohledech selhává, nicméně tehdy by měl nastoupit editor a situaci v rámci možností zachránit. Výsledek je v tomto případě rozpačitý a soudný čtenář má chuť knihu opakovaně odložit. Vyprávění o rodince cestující autem do Brna je vyloženě tragické - slabé dialogy, opakování informací, vata, kterou se musí čtenář prokousat. O trochu živěji působí převyprávění legendy, ale i v tomto případě se zdlouhavě opakuje již řečené, postavy jsou oproštěné od emocí, motivace nejsou uvěřitelné a čtenář textem prolétá, aby odhalil aspoň tu zápletku, o níž si zde přečetl pochvalné komentáře. Pravdou je, že je skutečně nečekaná a originální. Málokdy se stane, aby čtenář po přečtení cca 243 stran z 246 nevěděl, jaká bude pointa. Otázkou je, zda to za to martyrium stálo. Dokáži si totiž mnohem lépe představit nápad pana Kulicha zfilmovaný a našla bych pro něj i pěkné místo v televizním programu - nedělní večer na ČT1:-) Nabízelo by se navíc i srovnání s filmem Shoky a Morthy: Poslední velká akce - kdo film viděl, tak ví, že poslední vteřina filmu je podobně nečekaná jako pointa Kulichova románu.

06.06.2023 2 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Souhlasím se všemi, kterým zprvu přišel příběh nudný (bohužel se jednalo o přibližně 120 stran). Měla jsem problém se začíst a vůbec jsem nevěděla, co si o počínání hrdinky myslet. Už už jsem se chystala knihu strhat a označit ji za nejhorší z řady strašidelných domů, ale pak se vše obrátilo a to doslova. Z převrácené perspektivy to zase tak špatné nebylo. Pohled z druhé strany totiž dost překvapil, a tak knížku hodnotím čtyřmi hvězdičkami a řadím ji k těm lepším, ne-li nejlepším dílům série. Autorka dle mého i zapracovala na líčení atmosféry a napsala poprvé psychologický horor se vším všudy (vyjma úplného závěru, za který ubírám onu jednu hvězdičku):-)

24.05.2023 4 z 5

Dvě klikaté cesty Dvě klikaté cesty Tom Franklin

Na základě kladných recenzí jsem měla velká očekávání a ta se mi z velké části splnila. Příběh zakázaného přátelství, kterému na dlouhá léta zasadí ránu tragická událost a série nespravedlivých obvinění, dokáže čtenáře vtáhnout svou lehce syrovou atmosférou i krásnými popisy mississippské přírody.

28.03.2023 5 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Zasloužený plný počet hvězdiček a dosud nejlepší autorčina knížka! Tajemství pramenů je po velmi dlouhé době titul, který si zaslouží pozornost každého milovníka mysteriózní literatury. Přitažlivé prostředí, sympatické postavy a především děj, který není tuctový, nadsazený ani laciný a očekávaně předvídatelný. Tajemství pramenů si po celou dobu četby ponechávají svá tajemství a ta budou zřejmě i důvodem, proč si knížku zapamatuji a třeba se k ní i jednou vrátím. Voda je živel, nic naplat a člověk by k němu měl přistupovat s notnou dávkou respektu!

30.05.2022 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Pro mne překombinované a zcela zapomenutelné. Zprvu jsem vůbec nechápala motivace matky a sester, poté se děj trochu rozvinul, ale pointa se dala docela dlouhou dobu tušit. Žádné překvapení v závěru se bohužel nekonalo. Matčina hra byla určitě o něco lepším zážitkem.

04.08.2021 3 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Příběh se mi moc líbil, zaujala mne zápletka i prostředí, ve kterém se odehrával. Řekla bych, že autorka trefila žánr, který nejlépe sedne milovníkům detektivek i společenských (trochu strašidelných) románů z viktoriánského aristokratického prostředí. Spálené obloze se po jazykové stránce autorka nevyrovnala, ale obsahem naprosto předčila mé očekávání. I přes trochu překotnější a méně pravděpodobnější závěr musím ohodnotit plným počtem hvězdiček. Bavila jsem se od začátku do konce a to jde především:-)

30.07.2021 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

(SPOILER) Bohužel musím souhlasit, že toto je nejméně zajímavý díl série. V podstatě se v něm nic moc neděje - týraná žena se nastěhuje do domu, kde straší duch ženy s podobným příběhem a vše dobře dopadne. To je v kostce vše.
Spousta otázek zůstala nedořešených, například ty kosti domácích mazlíčků pod stromem v zahradě mi stále vrtají hlavou:-) Jediné, co mne zaujalo, byla pasáž, v níž se obyvatelé okolních domů dostali pod vliv kletby. V tomto bodě získal děj nečekané grády, ale o tři stránky dál je zase ztratil. Pro milovníky této série je to jistě příjemné čtení, ale mnoho od něj nečekejte.

07.06.2021 2 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Zajímavý příběh na pomezí společenského románu a thrilleru. Po přečtení mám zvláštní pocit, jako bych četla viktoriánský román z prvky hororu namísto detektivního příběhu ze současnosti. Zprvu jsem měla trochu problém s orientací v čase a s perspektivou vyprávění, ale jakmile jsem se zorientovala, četbu jsem si užila. Zápletka je v celku originální, ale trochu neuvěřitelná a čekala jsem asi jiný závěr - nějaký šok, pro který si budu knížku pamatovat, ale bohužel mne zakončení spíše zklamalo. Také mne trochu zamrzelo, jak se v příběhu vraždí o sto šest a všechny zúčastněné to nechává chladnými a bez následků - duševních, fyzických i sociálních.

07.06.2021 3 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

(SPOILER) Musím souhlasit s tím, co bylo již řečeno - první polovina knihy je velmi vydařená, řekla bych, že co se tématu týká, asi nejlepší, co jsem zatím četla. Putování po nehostinném lese je líčeno velmi sugestivně, soucítila jsem s postavami, doslova jsem cítila mokré kapky za krkem i hrůzu, kterou prožívali. Příběh se dobře četl, ale přesně v polovině mne trochu znejistělo, o čem bude zbývající část, protože se zdá, že všechno musí být brzy vyřešeno, neboť hrdina knihy je již zcela na pokraji svých sil. Příběh bohužel pokračuje...zprvu ještě dokáže zaujmout, ale pak už je velmi vleklý, neuvěřitelný a bohužel místy i vyloženě odpudivý.

23.04.2021 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Knížku jsem si přečetla na základě zdejších komentářů a musím souhlasit, že v rámci žánru romantické literatury jsem se již dlouho tak nepobavila. Byl by to skvělý námět pro film ve stylu Deníku Bridget Jonesové. Hrdinčiny eskapády byly celkem v rámci zdravého rozumu, což nebývá v podobných knížkách obvyklé, jen poslední třetina příběhu mne trošičku zklamala, protože komentář telenovely a dějový zvrat před úplným závěrem mi přišly nudné a zbytečné. Jako by postava Poppy ztratila v závěru svoji bezprostřednost a potrhlost, kterou čtenáře i Ryana tolik zaujala.

25.01.2021 4 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

První část mne zaujala méně než druhá a chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Děj byl samozřejmě předvídatelný, jak obvykle bývá, občas bych ubrala vulgarit, ale konec, ten si ty čtyři hvězdička zaslouží - už dlouho jsem nečetla takové romantické vyznání!

06.01.2021 4 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Jak už zde bylo řečeno, příběh musí být vnímán jako pohádka, protože teprve potom je možné si čas strávený jeho četbou užít a také ho objektivně zhodnotit. Měla jsem trochu problém se začíst a pochopit, kdo je kdo, několikrát jsem si pro lepší orientaci přečetla i krátkou anotaci na obálce:-) Chátrající motel ukrývající děsivé tajemství ovlivňující několik generací žen jedné rodiny je skvělým námětem a jak už to v hororu bývá, došlo i na monstra, ale řekla bych, že tak nějak decentně a nadpřirozeno ve většině situací spíše probouzelo představivost ve spojení s duševní poruchou hrdinů. Zakomponování korespondence s Alfredem Hitchcockem byl geniální nápad a v poslední dopis jsem si velmi užila - ano, byl by to vhodný námět pro strašidelný film:-) Za trošku zběsilý závěr, nedostatečné vytěžení námětu a tragické korektury bohužel nemohu dát plný počet hvězdiček.

03.11.2020 4 z 5