Kanimůra2 Kanimůra2 komentáře u knih

Letnice Letnice Miroslav Hlaučo

tento žánr není pro mě. Dávám mu 2 *, protože sama nevím jak hodnotit.
Nevím, proč jsem po ní sáhla, není to můj styl

02.06.2024 2 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

já jsem asi četla jinou knihu než ostatní.
Ne a ne. Dočetla jsem jí, protože jsem chtěla vědět, jestli to opravdu dopadne tak, jak si myslím, ale velmi jsem se trápila. Celá rodina mi přišla poťapaná. Úplně nejdivnější byla sestra. Čemu vlastně pomohla?

06.05.2024 1 z 5

Dům knih Dům knih Beate Rygiert

Ubírám jednu * za pomalejší rozjezd a strašnou sílu postav, ve které jsem se zpočátku těžko orientovala. Teď už vím, že jsou reálná, tak autorka měla potřebu je uvést, ale mě se to hrozně pletlo. A kdyby tam bylo o pár neteří méně, o co bychom přišli...
Po rozjezdu se mi kniha hodně líbila. Líbily se mi všechny tři hlavní ženské postavy a fandila jsem jim. Když jsem si uvědomila, jak kniha skončí, přestala jsem ji číst. Ne proto, že by se mi přestala líbit, ale proto, že mi to bylo tak líto, jak se to vyvinulo.
Určitě se pustím do další knížky.

23.03.2024 4 z 5

Smrt podle hvězd Smrt podle hvězd Jan Bauer

Myslím, že pana Bauera nadlouho vynechám. Nejdřív mi to přišla konverzace trochu jednoduchá a když se přidaly vulgarity, věděla jsem bezpečně, že je konec.
Dobrý by bylo, kdyby aspoň nadávali - přibližně - v řeči poplatné té době. Ale novodobé nadávky? To je čistá vulgarita

15.03.2024 2 z 5

Jednoho dne v Londýně Jednoho dne v Londýně Saskia Sarginson

Asi do 2/3 se mi kniha hodně líbila. Opravdu hodně.
A pak to najednou sklouzlo do divný načervenalý knihovny. Nejvíc mě naštvala dcera, která se přes noc stala téměř svatou...vlastně mě naštvali všichni hrdinové. Stal se z toho až moc pohádkový příběh

11.03.2024 4 z 5

Lanýže Lanýže Lenka Horňáková-Civade

Úplně jsem se v té malebné vesničce viděla. Krásný styl vyjadřování.
A to je všechno hezké, co o té knize říkám já.
Za mě moc pomalé a rozvláčné.

11.03.2024 2 z 5

Odlesk Boží slávy Odlesk Boží slávy Romain Sardou

No, ani jsem se netrápila do konce. To není knížka pro mě

07.03.2024 2 z 5

Dámský klub půlnočního plavání Dámský klub půlnočního plavání Faith Hogan

Tohle nebyl můj šálek čaje

25.02.2024 2 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

První část knihy mi silně připomněla knihu Kramerová versus Kramer. Nějak jsem si myslela, že vím, jak to skončí.
O to víc mě překvapil zvrat v rodině. Vlastně zvrat v knize. Vůbec jsem to nečekala. Dojemná část.
Zajímavé čtení, pustím se do dalších

20.02.2024 5 z 5

Bratři Aškenaziové Bratři Aškenaziové Israel Joshua Singer

Mě se kniha hodně líbila. Krásné vyprávění, ale pro mě strašně postav. Chce to velké soustředění. A právě za tu rozvětvenost dávám hvězdičku dolů.

20.02.2024 4 z 5

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Copak knížka, ta se četla dobře. Ale oslovení "dobrý den slečno" mě tak vytočilo, že jsem měla chuť skončit. A matka chtěla někoho podarovat jednou korunou!!
Fuj. Na takový chyby by si měl dát spisovatel pozor

15.01.2024 3 z 5

Čtyři ženy a jeden pohřeb Čtyři ženy a jeden pohřeb Narine Abgarjan

První setkání s autorkou. Čekala jsem, že se jednotlivé příběhy budou nějak prolínat a trochu mě to překvapilo. Ale neubralo tomu vůbec nic na čtivosti a zajímavosti. Jen jsem prostě čekala něco trochu jiného.
Povedená kniha, dobrá autorka. Jdu si půjčit její druhou knihu

15.01.2024 4 z 5

Zázračný medailon Zázračný medailon Zuzana Koubková

No dobrá, tak všechny díly nemusí být za 5*. Ale strašně mě mrzí, že toto je předposlední díl Zdíka. Měla jsem ho moc ráda. Škoda.
Třeba nám Paní spisovatelka vymyslí dalšího středověkého vyšetřovatele.
Budu si to hodně přát

09.01.2024 4 z 5

Zlatá růže Zlatá růže Zuzana Koubková

Hezky pěkně. Bratra Zdíka mám moc ráda

09.01.2024 5 z 5

Faktor Omega Faktor Omega Steve Berry

Četla jsem několik knížek od tohoto spisovatele. Tuhle jsem zařadila mezi slabší. Přišlo mi to rozvláčný a překombinovaný.

16.12.2023 3 z 5

Ohnivá laguna Ohnivá laguna Laura Walden

Kniha je čtivá a z krásného prostředí. Ale tentokrát mi to přišlo trochu moc červené

11.10.2023 3 z 5

Každý z mé rodiny někoho zabil Každý z mé rodiny někoho zabil Benjamin Stevenson

No chvilku jsem se s ní trápila, ale jsou lepší knihy. Tak proč se zdržovat

03.10.2023 2 z 5

Kukaččí mládě Kukaččí mládě Magda Váňová

v této knize jsem se nenašla

03.10.2023 2 z 5

Za války, 1919: Čas nových začátků Za války, 1919: Čas nových začátků Cynthia Harrod-Eagles

myslím, že tohle je jediný díl, kterému dávám "jen" čtyři hvězdičky. Pořád pěkně psaný, ale už bych se bez tohoto dílu obešla. Jako by se příběh bez války natahoval.

06.09.2023 4 z 5

Tereza Tereza Magda Váňová

Náhodně vybraná kniha po přečtení Učitelky angličtiny (z té nadšená).
Toto není moje téma. Zkusím jinou, protože autorka se mi líbí

23.08.2023 3 z 5