Odlesk Boží slávy

Odlesk Boží slávy https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6415/odlesk-bozi-slavy-6415.jpg 4 26 4

Čtyři rytíři se domnívají, že v hlubinách podzemních chodeb pod Jeruzalémem je odpradávna ukryt tajuplný předmět schopný změnit podstatu světa: Boží odlesk... Za každou cenu, i za cenu vlastního života, ho odtud chtějí vyzvednout. Když se v roce 1099 konečně rozšíří netrpělivě očekávaná zpráva, že Jeruzalém byl osvobozen z područí nevěřících, vypraví se rytíři do tajuplného podzemí. Jednotlivé scény románu se odehrávají v minulosti a v budoucnosti současně. Ale jde opravdu o minulost a o budoucnost? Romain Sardou sbíral materiál na tento román celých sedm let. Jde o iniciační vyprávění, kde se filozofie a metafyzika mistrovsky prolíná s dějinami náboženství.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Argo

L´Éclat de Dieu , 2004

Kanimůra2
07.03.2024 2 z 5

No, ani jsem se netrápila do konce. To není knížka pro mě

soukroma
26.05.2019 2 z 5

Pro mě nepříjemně nečekaná srážka záhy se sci-fi částí zásadně doprovázející historický děj:
"Svatá pouť začínala. Milión poutníků letěl přes celou Galaxii na Zemi původu.
Svatá pouť začínala. Osmdesát tisíc poutníků se vydalo na cestu do Svaté země."
I přes občas zajímavé časté citace z nejrůznějších děl mne to tedy odradilo (příznivce sci-fi nejsem a souvislosti jsem nepochopila). Dolistovala jsem nakonec, kde mě navíc zarazil Epilog, tedy pouhá citace - bez jakéhokoli komentáře - dvou stran z Flaubertova Pokušení sv. Antonína. Totální nepochopení.

honZic
02.04.2016 3 z 5

Dost jsem se ztrácel a to mě vcelku hodně vadilo. Příběh není špatný, ale je dost překombinovaný..

Combat
03.03.2011 3 z 5

Těžko něco takového hodnotit, ze začátku dost zmatené, protože je tu stejný děj popisován v minulosti a zároveň v budoucnosti (středověké putování se prolíná s vesmírným). Až k závěru to začíná dávat smysl. Není to špatné, ale od autora jsou k dispozici mnohem lepší knihy.

Francie francouzská literatura thrillery katolická církev historické detektivky mysteriózní, mystéria historické romány

Romain Sardou
francouzská, 1974