Zázračný medailon

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Řádový rytíř Zdislav strávil víc než rok a půl na křížovém tažení proti Maurům, nyní je ale zpět v Praze, kde ho pan Petr z Rožmberka požádá, aby našel ztraceného malíře Gianlucu Pericoliho. Pericoli totiž maloval pro pána z Rožmberka – a nejen pro něj – kostelní obrazy. Kostely však neskrývají jen krásná umělecká díla, ale též tajemství, která nemají být vyzrazena. Najde Zdislav zmizelého umělce a jeho múzu, poněkud kontroverzní krásku Blaženku? Zjistí, komu a proti čemu sloužil zázračný medailon? Řádovému rytíři tentokrát pomáhá nejen jeho panoš Martin, krčmář Lipolt a křížovník Ojíř, ale také krásná a urozená Notburga z Rabštejna......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424963/big_zazracny-medailon-bmX-424963.jpg 4.433
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Zázračný medailon

zazvorka
09. ledna

Opět velká spokojenost! Kniha mi krásně zpříjemnila víkend. Ráda jsem se setkala se známými postavami a líbí se mi, že se jejich životní příběh zajímavě vyvíjí. Zápletka se od nezvěstného malíře dostala do zcela jiné oblasti, než je malířství. A závěr knihy neodbytý, za to autorku chci pochválit. Je moc prima dočíst pěknou knížku, zavřít desky a nechat příběh doznívat. Jde to však těžko, pokud autor konec ostře zařízne a čtenář si říká - a to je všechno? Takže děkuji autorce a těším se na pokračování, bude-li.

Mergirus
24.09.2021

O této autorce jsem doposud nevěděla a přišla jsem o hodně. Příběh je napsán velmi čtivou formou. Těším se na další knihy.


Galadwen
19.08.2020

Příjemné rychlé čtení, kvalitativně standart této řady, čili pěkná detektivka, sympatické postavy. Nějaké mušky by se našly, ale kde už nejsou. Moje hlavní výhrada směřuje k nakladateli - jejich epub mi v mé staré čtečce nedokáže držet formátování, což značně znepřehledňuje čtení (neoddělené úseky, když se přechází od postavy k postavě, poznámka pod čarou zaintegrovaná doprostřed rozděleného slova a podobné lahůdky. Koupeno legálně na kosmasu.)

mirek2580
15.08.2020

Přečetl jsem, všechny díly, jedná se o čtivé knihy, i když jak autorka připouští, je zde i trocha fikce, byť na historických podkladech, které jsou někdy rovněž "upraveny". I tak jsem se všemi díly této série spokojen, a těším se na další pokračování, jehož příslib v této knize zazněl...děkuji.

akinomV
06.07.2020

Po dvou prvních dílech se mi do rukou dostal tento šestý díl a já se trochu bála, jestli to nebude problém. Nebyl, do příběhu jsem se rychle vpravila a bratr Zdík byl zase takový, jako v prvních dílech. Určitě musím dočíst i ty zbývající díly, které mi chybí. Příběh jsem si užila, super nové postavy, jen nevím, co si myslet právě o zázračném medailonu, bylo to ke konci nějak moc uspěchané. Ale určitě knihu doporučuji, stojí za přečtení!

elizabeth_ba
19.05.2020

Mohu souhlasit s kolegou Boby17 (výtka k malému počtu stran) i s autorkou samotnou, tedy, že Zlatá růže byla lepší. Ale ta byla skutečně nejlepší ze série a jednim z nejlepších historických románů či detektivek, jež sem kdy o Vítkovcích četla. Trochu je na vině sestupné tendence e-kniha, které jsem v nedočkavosti opět dala přednost (už jsem tu chybu udělala u Zabitý před klášterem), trochu i ten menší počet stran. Nevím, proč nedokážu najít cestu k Anně, dávám přednost Notburze a té mladičké premonstrátce Eufemii. Rozuzlení mě tentokrát (narozdíl od již zmiňovaného Zabitý před klášterem) překvapilo. Děkuji paní Zuzaně za příjemný víkend u její knihy, a velmi se těším na příští příběh o Hermanovi...

martin9929
26.04.2020

Skvělá série příběhů.

kolacky
10.04.2020

Notburga - moje hvězda! Děvče, které se přestalo bát se ozvat!

1