kamolka Online kamolka komentáře u knih

Holky s voctem Holky s voctem Klára Mandausová

Taková fajn rychlá oddechovka, úsměvné historky ze života. Nenadchne, neurazí. Na jedno odpoledne, proč ne :)

07.07.2021 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Už dlouho se na tohoto autora chystám, jelikož jsem na něj slyšela samou chválu a po přečtení této kníhy už vím proč. Skvěle vyvážený příběh, který není jen z pohledu detektivů a vyšetřujících, ale také pohledy pachatele, který se pomatulu, oběť po oběti propadá do šílenství. Krásně to vykreslilo atmosféru. Určitě se chystám i na další díly.

20.06.2020 4 z 5

Noc v osamělém říjnu Noc v osamělém říjnu Roger Zelazny

Velice originální příběh o nám dobře znáných postavách jako např. Jack Rozparovač, Sherlock Holmes, Dr. Frankenstein, Americký vlkodlak a ostatních a jejich zvířecích pomocnících, zpracovný spíše mladším čtenářům. Nápad Hry, která se odehrává jednou za x desítek let (nebo stovek), když se vše sejde tím správným způsobem v nějakém říjnu a téměř do poslední chvíle nevíte, jestli váš kamarád stojí na vaší straně nebo na té opačné. Kdyby ten konec bych trochu lépe dotažený a vysvětlený, tak bych dala plný počet hvězd, ale i tak to doporučuji. Mrzí mě, že to není více známé.

14.06.2020 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Kniha mě zaujala hlavně svým námětem, je to opravdu výborný nápad. Příběh byl skvělý a ten konec mě úplně dostal, už od půlky knihy bylo jasné, jak to zhruba dopadne, ale poslední kapitola, nebo spíš poslední dvě stránky knihy, to celé přetočily a dočkali jsme se i šťastného konce :) Doporučuji

05.05.2017 5 z 5

Napíšu básně kytkám na listy Napíšu básně kytkám na listy William Blake

Rozhodla jsem se tuto knihu přečíst, protože je ve sbírce obsažena moje nejoblíbenější báseň. Bohužel já jsem znala jiný překlad a v té knize se mi vůbec nelíbil a ani se mi nelíbili některé další básně. Ale i když ne všechny básně jsem pochopila, tak ty které ano mě dostaly svou myšlenkou. Proto tuto knihu hodnotím průměrně.

12.04.2017 3 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Podle anotace jsem čekala víc. Námět byl velmi dobrý, ale příběh mě moc nechytl. Přišlo mi, že se tam děje pořád jedno a to samé. Ale i když to chvíli trvalo, nakonec jsem tuto knihu dočetla a nakonec dokonce i ukápla nějaká ta slzička.

07.04.2017 3 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Naprosto úžasná kniha!!! Takhle dobrou dějovou zápletku už jsem dlouho nikde neviděla. Tak půlka knihy se vydává jednou dějovou linií a pak najednou přijde obrovský dějový zvrat a všechno, co jste si dosud mysleli je v tahu :D Moc doporučuji

02.12.2016 5 z 5

Kniha byla zajímavá a četla se docela rychle. Ze začátku mi přišla docela nudná, ale vydržela jsem to a pak mě to chytlo. Nedoporučila bych ji však všem. Je pěkná, ale ne pro každého.

27.02.2016 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Opravdu krásná knížka ve které se dozvíte spoustu informací o renesanci a šestnáctém století (pro ty které tohle zajímá). Moc se mi líbilo i mluva těch lidí, vážně byla taková starobylá :D Dobrá oddechovka.

21.06.2015 5 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Výborná knížka a velice originální. Upíři jsou v dnešní době hodně populární, ale o tomto námětu (nebo jemu podobnému) jsem ještě nečetla. Pro fanoušky upírů, nebo pro ty kteří mají rádi fantasy to velmi doporučuji.

07.06.2015 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Tato kniha je velmi dobře zpracovaná a díky psaní z pohledu první osoby se do toho dokážeme ještě líp vžít. Pokud to budete srovnávat se seriálem, bude pro vás závěr velmi překvapivý (stejně jako pro mě).

14.11.2014 5 z 5

Čelisti Čelisti Peter Benchley

Dočteno do půlky a vůbec mě to nebavilo. Chápu, že v době, kdy to vyšlo, to mohlo být skvělý a převratný (stejně jako filmová adaptace), ale v dnešní době, už mi to tak nepřijde.
Mimochodem, film mi přišel ještě nudnější než tak knížka, aspoň ten jsem dokoukala.

06.10.2020 1 z 5

Smrtící mrak Smrtící mrak Andy Lane

Po knize jsem sáhla, protože jsem věděla, že to bude nenáročné čtení, které mi rychle uteče, jelikož je kniha pro mladší čtenáře s příjemným fontem a docela malým počtem stran. Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem od ní očekávala. Za mě nejlepší postavou byl Amyus Crowe, který zde plnil roli učitele mladého Sherlocka, ale ocenila bych, kdyby byl v příběhu častěji, jelikož se mi velice líbil způsob jeho myšlení.

23.06.2020 3 z 5

Zkrátka se zamilujte Zkrátka se zamilujte Ali Berg

Upřímně jsem po celou dobu čtení byla přesvědčena, že dám hvězdičky pouze 3. Kniha je dobrá průměrná romantická oddechovka, ve které hraje roli spousta známých a skvělých knih (což mi hodně imponovalo, jelikož mám ráda, když se příběh, ať už v knize nebo ve filmu, točí kolem knih). Romantická linka je docela průhledná a přesto po dočtení nemůžu jinak než dát 4*. Jsem asi halt romantická duše, ač si to sama nechci přiznat :D

18.06.2020 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Kniha pro mě byla velice zdlouhavá a musela jsem se nutit, abych ji dočetla. Dokonce jsem ji 100 stránek před koncem odložila a raději četla něco jiného, než jsem se odhodlala ji znovu vzít do ruky. Můžou za to obsáhlé popisné části hlavně prostředí, kde se autorka nacházela. Je mi jasné, že to musela být krásná podívaná, ale bohužel přes stránky knihy to vidět nemůžu a později jsem to už téměř přeskakovala. Velice obdivuji autorku, že se na takovou cestu vydala a to jak se po cestě měnila. Cestopisy asi nebudou nic pro mě.

14.06.2020 3 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Knihu mám doma již od roku 2016 a konečně jsem se odhodlala si ji přečíst. Během čtení jsem si myslela, že budu hodnotit průměrně 3*, ale na konci knihy jsem názor změnila. Líbil se mi nápad psaní dopisů vězni v cele smrti. I když si asi knihu znovu nepřečtu, tak mě mrzí, že jsem se jí tak dlouho vyhýbala.

14.06.2020 4 z 5

Nádherné ilustrace i příběh.

17.01.2019 5 z 5

Štěstí - Nejkrásnější citáty Štěstí - Nejkrásnější citáty Antoine de Saint-Exupéry

Úžasné, jsem si jistá, že ji budu číst ještě hodněkrát.

17.01.2019 5 z 5

Má kočka mi rozumí Má kočka mi rozumí Andrea Kurschus

Bylo to velmi zajímavé a vyskytovala se tam spousta odporných termínů. Kniha se četla rychle, zvlášť když na každé stránce byly krásné fotečky.

17.01.2019 4 z 5

Kniha má překrásnou ilustraci a už jen kvůli ní je dobré si ji přečíst. Také příběh je pěkný, líbí se mi, že celou dobu vlastně nevíte, jak to je (i když to nejspíš tušíte) a vše je vysvětleno až na konci. Výborná jednohubka.

03.06.2017 4 z 5