Kami33 Kami33 komentáře u knih

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Tak co na to říct. Knížka byla sice čtivá, ale to je za mě asi tak všechno. Drsný děj, příšerní detektivové, nic moc konec. V půlce jsem chtěla knížku odložit, pak se trochu zlepšilo a nakonec jsem litovala, že jsem ji neodložila. Nevím, jestli dalším knihám této autorské dvojice dám ještě šanci. Asi ne.

18.04.2023 3 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Velmi napínavé. Začátek trošku pozvolný, ale pak nejde knížku jen tak odložit. I když podezřelých není mnoho a dá se dopředu určit, kdo za událostmi stojí, nic to neubírá na dramatičnosti příběhu.

18.04.2023 5 z 5

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

Moje oblíbená série. Hlavní hrdinové zůstávají titíž, jen Jaroš se nám mění před očima. A to je určitě dobře. Těším se na další.

10.04.2023 5 z 5

Tanec s draky 1 Tanec s draky 1 George R. R. Martin

Příběh pokračuje a s ním i napětí, jak to bude dál. Takže zbývá poslední díl.

31.03.2023 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Čtivá knížka, která má vše, co má napínavý příběh mít.

31.03.2023 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Začátek knížky je poměrně slibný. Střídání osob přispívá k tomu, že děj příjemně ubíhá. Nicméně zhruba v polovině mi přišlo, že se to nějak zaseklo. Tam, kde by mělo přicházet vyvrcholení, to stále plyne ve stejném tempu a v podstatě se nic neděje. Knížce by prospělo méně stran nebo více napětí. Tedy vlastně - prospělo by jí obojí.

27.03.2023 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Další případ Kate, který se čte skoro sám. Je to moje oblíbená autorka, a proto není nutné psát víc.

21.03.2023 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Bylo to napínavé, bylo to zajímavé. Ale... už na začátku... nevím, proč vlastně Stela Claire najala. Po dočtení knihy to nedává vůbec smysl. A pak pokud by se člověk zamyslel nad technickými detaily... Většinou nad těmito věcmi u knih nepřemýšlím, ale tady jsem po dočtení měla pocit: Opravdu???
Nicméně čtivé to je. Ale Slušní lidé od téhož autora byli mnohem propracovanější.

05.03.2023 4 z 5

Tajemný závoj Tajemný závoj Dominik Dán

Růženka a čtenáři si budou muset počkat na další knihu. Ale to nám určitě nevadí.

05.03.2023 5 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Není co dodat.

25.02.2023 5 z 5

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

Napínavé, těším se na další díl.

19.02.2023 5 z 5

Smrtící kód Smrtící kód Ken Follett

Nebylo to špatné. Má první kniha od Folleta, takže nemám s čím srovnávat. Četlo se to svižně. Co se týká překladu, docela mě pobavila věta: "...Neviděl ženy rád v blízkosti odpalovací rampy a nebral si žádné ubrousky, když jim to dával najevo."

15.02.2023 5 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Knížka mi přišla zajímavá. I když určitě je to kniha pro ženy, nejlépe matky nebo lidé ze zdravotnictví. Jak jsem byla zoufalá z odborného popisování u Marťana tady mi podrobné pasáže z porodů a ošetřování vůbec nevadily. Jasně jsem žena a ne astronaut :-).
Silný příběh, zajímavé období. Stojí za přečtení. Jen mi nepřijde to srovnávání s covidem.

10.02.2023 5 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Objevují se další a další postavy. O některých starých známých zde není ani zmínka. Nevadí. Čtení je stále zábavné a já už teď vím, že až dočtu poslední 3 díly, bude se mi po Západozemí dost stýskat.

06.02.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Film jsem neviděla. Kniha byla hezká. Ale nebudu lhát - miliony technických detailů mě nebavily a ani jsem jim nerozuměla.

06.02.2023 4 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Útlá knížka, která se rychle přečte a na konci máte pocit, že vás někdo jemně pohladil.

29.01.2023 4 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Je to milé čtení, které má své kouzlo. Všichni obyvatelé Three Pines mají svá tajemství, touhy, obavy a radosti... A každý z nich se občas malounko nepatrně dotkne vašeho srdce. Ale opravdu jen lehce, takže to nepůsobí nijak melodramaticky, pouze to ve vás zanechá pocit - ach ano, tomu rozumím.

28.01.2023 5 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Velmi napínavý díl, který vás zcela pohltí a nutí číst dál a dál a dál. Takže jdu na to.

26.01.2023 5 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Hezké a čtivé

21.01.2023 5 z 5

Osudný pád Osudný pád Christina McDonald

Hezké čtení. Možná místy zbytečně rozvleklé. Nevím, bylo to za mě tak na čtyři a půl. Jenom tomu malinko něco chybělo.

10.01.2023 4 z 5