Kami.Hacken Kami.Hacken komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opravdu silný příběh
Pořád jsem čekala, že se nakonec v tetě Haně něco pohne, ale po všem, co si prožila, jsem chápala, že to nejde. Smutné, ale moc hezky napsané

07.04.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Úžasně napsáno - jak z pohledu zakřiknuté, nemilované dcery, tak z pohledu bolestí zlomeného otce.
Většinu knihy jsem proplakala, sdílela jsem s nimi každou bolest a ztrátu. Moc krásný emotivní příběh

18.04.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nádherná kniha.
Pro mě velmi omotivni, ostatně jako všechny příběhy paní Mornštajnové.
Osudy všech tří žen, jejich blízkých a známých - nicméně ten poslední: Anežka...co říct, měla jsem z ní malém depresivní stavy také - byly velice dokonale vybarvené a lidské.
Závěr mě opravdu mile překvapil, doporučuji!

25.06.2023 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Moc povedený příběh. Hlavní hrdinka pro mě byla neřízená alkoholová střela a nejen po rozuzlení všeho jsem s ní neskutečně cítila - bolest, zrada... Doporučuji přečíst

07.04.2021 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Velká spokojenost! Vůbec mi nevadila délka/ počet stránek...naopak. Bylo to perfektně zamotané a vše do sebe hezky zapadne.
Doufám, že již pracují na překladu dalšího dílu, který právě vychází :)

07.07.2022 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Příběh byl neuvěřitelný. Každou kapitolou vás příběh víc a víc vtahuje do děje, přemýšlíte, kdo, co, jak. Co je skutečné? Moc jsem si čtení užila a rozhodně se chystám na další díl.
Kvalitní čtení doporučuji

24.04.2022 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Neuvěřitelné! Nebo uvěřitelné?
Opravdu mrazivý příběh, úžasně popsáno až mě mrzí, že se dnes nedostanu ke skutečné - původní knize Nemrtvý.
Určitě doporučuji přečíst!

12.06.2021 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Má třetí kniha od této autorky, její styl se mi opravdu líbí - začtu se a napnutím kolikrát přestávám dýchat... Za mě povedená kniha, spousta záhad, které do sebe nakonec navzájem zapadnou.

05.04.2021 4 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Velice povedené.
Pokud jste při čtení této série došli až k 6. dílu, věřím, že již patříte do Fandomu!
Jiný systém vyšetřování-jde přeci jen o kyberprostor- ovšem jinak méně poutavé. Spousta chatování, spousta postav a možných podezřelých. Myslím si, že velmi aktuální téma, autorka tím krásně upozorňuje, jak může internetový prostor zničit mladou duši.
Už teď se nemohu dočkat dalšího příběhu, snad nebudeme zase čekat dva roky...

24.03.2024 4 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Příběhy paní autorky mám ráda. Hlavní hrdina/hrdinka není žádný ideál, žádný zatraceně spravedlivý a rozhodný intelektuál. To se mi líbí.
Závěj. Tři zdánlivě samostatné dějové linky, postupně dokládají, jaká je ve skutečnosti lidská povaha - neomalená, sobecká, sebestředná, vždy sledující své zájmy nebo snad vyšší dobro? Každý si své počínání obhajuje dle "své pravdy". I když mrzne, zuří sněhová vánice či snad lidstvo ohrožuje nezdolný virus, vždy půjde za tím, co si zamane, protože podle něj samotného je to nutné, je to správně, bez ohledu na ztrátu lidskosti.

08.01.2024 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Náročné téma. Unesli malé děťátko!
Nebo snad neunesli?
Každý má své tajemství, vše vyvolává pochybnosti a další střípky a novému zamyšlení...
Za mě povedené, ale jelikož jsem dříve četla "čerstvější" díla, řekla bych, že se paní Lapena tímto slušně rozehřívála.

24.09.2023 3 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Hezký příběh... Kdo čekal horor, nedočká se, ovšem příběh povedeně zamotaný a napínavý.
Příjemná oddechovka.

16.06.2023 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

A mě se příběh líbil! 4,5 hvězdy
Bylo to prostě jiné, no a?
Chvíli mi trvalo, než jsem přišla na chuť stylu psaní, přiznám se, že jsem některé odstavce musela přečíst dvakrát, abych pochopila, kdo co.
Odráží výstižně lidskou povahu, potřebu ovládnout situaci, přizpůsobit se ostatním, slepě věřit všemu, co nám média říkají, anebo ne.
Jistě, je tam spousta nevysvětleného, nedořešeného - ale jako čtenář mám fantazii, můžu a ráda si některé věci domyslim, pochodím po svém a na základě toho, můžu a nemusím s jednáním dotyčných v knize souhlasit. A kdo ví, třeba autorka naváže či sepíše dnes moderní perquel
Že je to kniha bez emocí? To teda v žádném případě! Já prožila při čtení úplně všechny druhy emocí.
Doporučuji přečíst a pak zkusit pouvažovat...

31.10.2022 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Hrůzné, opravdu vydařený příběh. Každý si nese nějaký svůj strach, strašidelný zážitek z dětství a zde se autorovi povedlo to vyústit v neskutečně napjatý příběh... Doporučuji

26.09.2021 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Moc se mi to líbilo, konec by napínavý a poutavý.
Doporučuji všechny díly

14.11.2020 3 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

(SPOILER) Trochu mi trvalo než jsem se zacetla, ale pak jsem se nechala vtáhnout do pekla - Výhně. Velmi zajímavý příběh, otevřený konec se spoustou otázek...
Jsem zvědavá na další díl, co se bude dít?

27.04.2021 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Má první od Kinga a velké zklamání. Potenciál příběhu úžasný, ale pro mě v tom vyprávění nic nevrcholilo... Prakticky vše bylo v první půlce a pak? Už nic... Možná jen slabší kus, ale rozhodně nemám chuť číst další "kingovku"

07.04.2021 2 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Má nyní druhá přečtená kniha od této autorky a spokojenost.
Líbí se mi, jak si pohrává s charaktery postav, zápletka i konec mě opět donutil k větě "No jo, vlastně!".
Za mě můžu jen doporučit - Kořist je čtivá a poutavá, přečetla jsem a určitě se k ní jednou vrátím

28.03.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha super. Vyprávění osobité, autentické. Viděla jsem i film, není špatný, ale jak to většinou bývá, knize se nevyrovná.

14.11.2020 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Skvěle popsané, zápletka jako vždy nezklamala.
Vše má čtenář před očima a stejně je překvapený.
Miluji ty příběhy

14.11.2020