Kami.Hacken Kami.Hacken komentáře u knih

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Velice povedené.
Pokud jste při čtení této série došli až k 6. dílu, věřím, že již patříte do Fandomu!
Jiný systém vyšetřování-jde přeci jen o kyberprostor- ovšem jinak méně poutavé. Spousta chatování, spousta postav a možných podezřelých. Myslím si, že velmi aktuální téma, autorka tím krásně upozorňuje, jak může internetový prostor zničit mladou duši.
Už teď se nemohu dočkat dalšího příběhu, snad nebudeme zase čekat dva roky...

24.03.2024 4 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Příběhy paní autorky mám ráda. Hlavní hrdina/hrdinka není žádný ideál, žádný zatraceně spravedlivý a rozhodný intelektuál. To se mi líbí.
Závěj. Tři zdánlivě samostatné dějové linky, postupně dokládají, jaká je ve skutečnosti lidská povaha - neomalená, sobecká, sebestředná, vždy sledující své zájmy nebo snad vyšší dobro? Každý si své počínání obhajuje dle "své pravdy". I když mrzne, zuří sněhová vánice či snad lidstvo ohrožuje nezdolný virus, vždy půjde za tím, co si zamane, protože podle něj samotného je to nutné, je to správně, bez ohledu na ztrátu lidskosti.

08.01.2024 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Náročné téma. Unesli malé děťátko!
Nebo snad neunesli?
Každý má své tajemství, vše vyvolává pochybnosti a další střípky a novému zamyšlení...
Za mě povedené, ale jelikož jsem dříve četla "čerstvější" díla, řekla bych, že se paní Lapena tímto slušně rozehřívála.

24.09.2023 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nádherná kniha.
Pro mě velmi omotivni, ostatně jako všechny příběhy paní Mornštajnové.
Osudy všech tří žen, jejich blízkých a známých - nicméně ten poslední: Anežka...co říct, měla jsem z ní malém depresivní stavy také - byly velice dokonale vybarvené a lidské.
Závěr mě opravdu mile překvapil, doporučuji!

25.06.2023 5 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Hezký příběh... Kdo čekal horor, nedočká se, ovšem příběh povedeně zamotaný a napínavý.
Příjemná oddechovka.

16.06.2023 3 z 5

Tvá vina Tvá vina Claire McGowan

Velice zajímavý a místy hodně znepokojující.
Kniha na mě v knihovně čekala delší dobu a po přečtení jsem spokojená. Nečekala jsem nic a oplátkou mi bylo zajímavé skoro psychodrama. Spletité a rozsáhlé líčení okolností mě nutilo číst dál a dál.
Určitě doporučuji.

12.02.2023 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

A mě se příběh líbil! 4,5 hvězdy
Bylo to prostě jiné, no a?
Chvíli mi trvalo, než jsem přišla na chuť stylu psaní, přiznám se, že jsem některé odstavce musela přečíst dvakrát, abych pochopila, kdo co.
Odráží výstižně lidskou povahu, potřebu ovládnout situaci, přizpůsobit se ostatním, slepě věřit všemu, co nám média říkají, anebo ne.
Jistě, je tam spousta nevysvětleného, nedořešeného - ale jako čtenář mám fantazii, můžu a ráda si některé věci domyslim, pochodím po svém a na základě toho, můžu a nemusím s jednáním dotyčných v knize souhlasit. A kdo ví, třeba autorka naváže či sepíše dnes moderní perquel
Že je to kniha bez emocí? To teda v žádném případě! Já prožila při čtení úplně všechny druhy emocí.
Doporučuji přečíst a pak zkusit pouvažovat...

31.10.2022 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Velká spokojenost! Vůbec mi nevadila délka/ počet stránek...naopak. Bylo to perfektně zamotané a vše do sebe hezky zapadne.
Doufám, že již pracují na překladu dalšího dílu, který právě vychází :)

07.07.2022 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Příběh byl neuvěřitelný. Každou kapitolou vás příběh víc a víc vtahuje do děje, přemýšlíte, kdo, co, jak. Co je skutečné? Moc jsem si čtení užila a rozhodně se chystám na další díl.
Kvalitní čtení doporučuji

24.04.2022 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Prvních dvě stě stránek jsem četla skoro tři týdny, vůbec jsem se nemohla začíst - až jsem si dokonce myslela, že poprvé knihu odložim...
Ale!
Přišel zlom. Né že by se v příběhu nic nedělo, dělo, ale pak to začalo konečně hezky plout a vše do sebe zapadat a nakonec jsem si čtení užila.

15.04.2022 3 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Toto čtení jsem si užila!
Moc pěkný příběh, napínavý a místy i velmi dojemný.
A ten konec... Určitě doporučuji

07.10.2021 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Hrůzné, opravdu vydařený příběh. Každý si nese nějaký svůj strach, strašidelný zážitek z dětství a zde se autorovi povedlo to vyústit v neskutečně napjatý příběh... Doporučuji

26.09.2021 3 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

4,5 hvězdy
Pěkná detektivka, tento příběh se mi líbil více než mazánek - konec nabral úžasné obrátky.
Pohodové čtení

02.09.2021 3 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Neuvěřitelné! Nebo uvěřitelné?
Opravdu mrazivý příběh, úžasně popsáno až mě mrzí, že se dnes nedostanu ke skutečné - původní knize Nemrtvý.
Určitě doporučuji přečíst!

12.06.2021 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Opět velmi napínavě popsáno, knihy teto autorky mi sedí.
Velmi mrazivé, ale místy jsem se i zasmála a na konci mi bylo opravdu smutno, jak to skončí - ale žádný spoiler! Určitě stojí za přečtení

05.05.2021 3 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

(SPOILER) Trochu mi trvalo než jsem se zacetla, ale pak jsem se nechala vtáhnout do pekla - Výhně. Velmi zajímavý příběh, otevřený konec se spoustou otázek...
Jsem zvědavá na další díl, co se bude dít?

27.04.2021 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Úžasně napsáno - jak z pohledu zakřiknuté, nemilované dcery, tak z pohledu bolestí zlomeného otce.
Většinu knihy jsem proplakala, sdílela jsem s nimi každou bolest a ztrátu. Moc krásný emotivní příběh

18.04.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Příběh byl velmi zajímavý, strašidelné to sice nebylo, ale jak již bylo psáno - velmi zneklidňující. Vazba a pouto rodiny došlo až příliš daleko....
Autorku miluji a tato kniha se mi líbila, ovšem oproti předchozím - strašidelným, napínavým hororům - byla nejslabší.

18.04.2021 3 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Má první od Kinga a velké zklamání. Potenciál příběhu úžasný, ale pro mě v tom vyprávění nic nevrcholilo... Prakticky vše bylo v první půlce a pak? Už nic... Možná jen slabší kus, ale rozhodně nemám chuť číst další "kingovku"

07.04.2021 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opravdu silný příběh
Pořád jsem čekala, že se nakonec v tetě Haně něco pohne, ale po všem, co si prožila, jsem chápala, že to nejde. Smutné, ale moc hezky napsané

07.04.2021 5 z 5