kam-pak

Když zpívají cvrčciKdyž zpívají cvrčciCharles Martin

Já jsem si ráda užila sympatických kladných hrdinů...

03.05.2019

Prostor pro dušiProstor pro dušiVlastina Svátková

Nejspíš jsem nevěděla, co mám od knížky čekat a dostala jsem tolik! Jako bych mluvila s nejlepším přítelem (sebou :-) )
A ta obálka je vážně nádherná.

28.03.2019

Není přání jako přáníNení přání jako přáníAlexandra Potter

Ne že bych tu a tam nepotřebovala vypnout a přečíst nějakou oddechovku...i v rámci žánru bych příště hledala sympatičtější a vtipnější hrdinky.

15.08.2018

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Na pozadí doby pro mě knížka především o vztazích. Rodinných, partnerských a přátelských poutech. O tom, co vždycky zůstane. V knihách hledám především příběh, to jsem si užila měrou vrchovatou.

29.05.2017

PokojPokojEmma Donoghue

Nesmírně silná kniha. Vyprávění z perspektivy pětiletého Jacka, který neví nic o Venku. Od hrůz ho chrání jeho Mami za každou cenu, takže mu všechno připadá "normální". Co nevidí a neslyší Jack, nevíme jakoby my. Proto žádné šokující popisy utrpení. Ale tušíme je. Víme. Několikrát jsem musela plakat nad tím, jak je Mami "bojotečná". Moc moc moc krásná knížka.

01.04.2016

Švadlena z DachauŠvadlena z DachauMary Chamberlain

O tom, že knížka sklouzla i když s dobrým námětovým potenciálem k červené knihovně se tu psalo. Že hrdinka byla naivní taky. Ale můžu si oblíbit i naivní postavy a fandit jim a oblíbit si je. Mně byla až nesympatická a konec se mnou nezamával.

25.03.2016

Vlk samotářVlk samotářJodi Picoult

Jak jinak, než u Jodi Picoult dát pět hvězdiček? Nemůžu srovnávat knížky, které jsem od autorky četla s touto vlčí jinak, než tak, že jde opět o nesmírně čtivou záležitost. Tentokrát jsem se nezžila s hrdiny, ale chápala jsem je: Luka, který rozuměl smečce v přírodě víc než rodině, Caru, puberťačku, co si jde za svým i když pálí všechny ostatní mosty.
Mám moc ráda mnohonásobnou "ich" formu. Doporučuji.

08.03.2016

Nejsem jako vyNejsem jako vyJodi Picoult

v komentářích už bylo napsané všechno... Emmu, Thea, Jacoba - všechny bych objala, protože v bezmoci se nedá nic jiného dělat. No Jacob by nechtěl :-)

28.02.2016

Až na konec všech dníAž na konec všech dníJodi Picoult

Věděla jsem, že to nebude lehké čtení. Tedy lehce se knížka četla, což o to...emocionálně napjatá knížka od začátku do konce. Úplně fyzicky jsem prožívala, když byl Chris vzat do vazby...,pocity Gus, a samozřejmě soud...., dlouho budu na knížku myslet. (a na Emily jsem se taky zlobila)

13.02.2016

Srdce na obrtlíkuSrdce na obrtlíkuDonal Ryan

..Oprejskaný, rozvrzaný srdce na obrtlíku.... Moc nečtu povídky. Srdce na obrtlíku trošinku povídky připomíná: jednadvacet vyprávění, která zpočátku jako by nesouvisela. Přesto hned od první kapitolky uchvátí. Bolestné, citlivé, smutné. Všechny, i ty ne zrovna kladné postavy mají srdce, třebas nějak pochroumané. Přečtu si určitě i Prosinec už je takovej.

08.02.2016

Kruh záletníkůKruh záletníkůTess Stimson

Líbilo se mi to. Mám ráda stejný příběh vyprávěný z pohledu dvou (více) aktérů. Ta knížka byla trošku jako film: utíkalo to svižně, žádná červená knihovna s dopředu jasným koncem. (i když ten konec zrovna...no ale jo :-) )

07.02.2016

Pekařova dceraPekařova dceraSarah McCoy

Jak strašně zmanipulovaně žijí obyčejní lidé v totalitním režimu! Jak hrůzně věřili programům Lebensborn, Tisíciletá říše...žili ve strachu a se zavřenýma očima nad tím, co se dělo kolem. Pasáže s Rikim a Rebou sice trošku zpomalovaly děj, ale mě moc bavilo, jak spojily celý příběh až do současnosti stejně tak, jako dopisy mezi hrdiny knihy. Moc doporučuji.

29.01.2016

Smolný rokSmolný rokJoshilyn Jackson

Jsem tak nadšená! V předchozích komentářích je všechno napsané tak, že bych musela doplnit jen nějaký ten spoiler. Tolik jsem si hrdinky oblíbila, fandila, byla zvědavá, jak se s tak strašně smolným rokem vypořádají!

09.01.2016

KrajkaKrajkaShirley Conran

Musela jsem jednu hvězdičku odebrat - to za Lilina otce :-).

14.10.2015

Tři na cestěTři na cestěDavid Nicholls

Je pět hvězdiček a pět hvězdiček. Tyto jsou nesmírně zářivé. U této knížky mi bylo jedno "jak to asi dopadne" , užívala jem si každou stránku: smála se a plakala a když ten konec přišel, byla jsem ráda, že nečtu ve vlaku, že si ho můžu prožít sama. Doporučuji všem, co chtějí číst o vztazích mezi rodiči a dospívajícími dětmi, o vztazích v maželství po pětadvaceti letech. Všechny tři hrdiny jsem si zamilovala. Určitě se k nim budu vracet.

06.10.2015

Ženy na tahuŽeny na tahuJoanne Fedler

Kamarádky jsou rodina, kterou si vybíráme.
Zprvu jsem měla pocit, že to bude rozverná knížka, plná vtipných komentářů. Postupně ale vyšlo najevo, že každá z účastnic víkendu má nějakou bolest, trápení, starost, se kterou se vypořádává zdárně nebo nezdárně po svém. Moc se mi to líbilo. Takové jsme.

05.08.2015

PosedlostPosedlostNeil Cross

The Guardian tituluje Neila Crosse jako britského Stephena Kinga a o jeho POSEDLOSTI mluví jako o chorobně čtivém románu. Já jsem začala číst dnes ráno ve vlaku. Musela jsem vystoupit!!! Odtrhla jsem se nerada.
Dočteno: pravda je, že thriller je opravdu drsný. Ale jakoby vylíčení brutálních scén mělo své opodstatnění. Vynikly tak křehké stránky. Takový je i John Luther. Doporučuji.

24.07.2015

Kavárnička v KábuluKavárnička v KábuluDeborah Rodriguez

Tolik jiný život, než je ten náš! A přesto touhy žen v Kábulu jsou blízké: touží po přátelství, lásce, rodině. O tom všem je příběh pěti žen, Příběh sice smyšlený, přesto je patrné, že je inspirovaný skutečnými osudy včetně autorčinými Doporučuji.

30.06.2015

Není začNení začDaniel Glattauer

Nejde jinak, než dát plný počet hvězdiček a vřele doporučit. Všechno ostatní už tu bylo řečeno.

05.06.2015

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Věděla jsem do čeho jdu. Věděla jsem, jak bude příběh probíhat, věděla jsem jak dopadne. No a stejně mě to dostalo.

11.05.2015

Všechno je jinak!Všechno je jinak!Gilles Legardinier

Musím říct: měla jsem hodně nečtenářské období. Zaviněné starostmi, vyhořením... A toto je přesně ta kniha, po které je dobré v takových chvílích sáhnout: pohladí a dodá víru, že všechno dobře dopadne :-)

08.05.2015

Poslední dopis od tvé láskyPoslední dopis od tvé láskyJojo Moyes

Měla jsem náladu na knížku o lásce, co překoná všechno. Taková tato knížka byla, proto dávám plný počet hvězdiček.

03.05.2015

Volání KukačkyVolání KukačkyR. Galbraith (pseudonym)

K Volání Kukačky už bylo v recenzích řečeno všehno. Já jen dodávám, že mě to bavilo a nejvíce pasáže se Strikem i Robin. Doporučuji.

14.03.2014

Protože tě milujiProtože tě milujiGuillaume Musso

Knížku jsem poměrně dlouho sháněla. Je mi to moc líto, ale mně to nesedlo.

07.02.2014

Pravda o případu Harryho QuebertaPravda o případu Harryho QuebertaJoël Dicker

Byla jsem moc nadšená, když jsem na tuto knížku náhodně narazila v knihkupectví: Velká cena francouzské Akademie za román, 700 tisíc čtenářů, atraktivní spisovatelské prostředí a detektivní zápletka. Mé nadšení trošku opadlo po první stovce stran, když jsem měla pocit, že se některé motivy omílají dokola a příběh ztrácel na dynamičnosti. Navíc některé postavy (proč se ten spisovatel do té patnáctileté dívky vůbec zamiloval?, figurka Marcusovy matky) se mi zdály neuvěřitelné. Plánovalal jsem dát tři hvězdičky (což je pořád "dobré" ), čtvrtou přidávám za rozuzlení příběhu. Ale ano, doporučuji :-)

06.12.2013

Složka 64Složka 64Jussi Adler-Olsen

Smutný případ o zněužívání moci a pomstě. Velice poutavý námět, předvídatelný děj, což mi ale vůbec nevadilo. Kvůli poslední stránce a vzkazu "Dokážeš to!" jsem chtěla přidat poslední hvězdičku, ale nechávám si ji pro další Olsenovy knížky, protože je určitě číst budu. Doporučuji.

22.11.2013

ZatměníZatměníBoris Starling

Ano, Zatmění je úplně jiné, než Mesiáš, ale naprosto skvělé, výborné čtení, velice doporučuji!

09.11.2013

MesiášMesiášBoris Starling

Strhující thriller, který v průběhu čtení nabírá na děsivých otáčkách. Ačkoli jsem tušila Mesiáše o nějakou tu stránku dříve, než Red, dávám jednu hvězdičku právě za Reda.

25.10.2013

ZmizeláZmizeláGillian Flynn

Tak první půlka knížky - vážně bych tu Amy zabila, jak mi byla nesympatická... a ta druhá - přečtěte si... :-)

27.09.2013

ČistýČistýAndrew Miller

Čistý má tu nejdůležitější přednost dobré knihy: strhující nevšední příběh.Není to jen historický román o Francii před revolucí, ale příběh mladého muže, kterému nařídili exhumovat obrovský hbřitov s kostelem. Kniha je originální, vtáhne do děje, jednoznačně doporučuji k přečtení.

08.09.2013