Kalina Kalina komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pro mne zklamání. Začátek byl čtivý, ale později dost jmen a pomalé plynutí děje.

24.01.2019 1 z 5

Mistr mystifikace Mistr mystifikace Sabine Ebert

Skvěle a poutavě napsaná kniha. Hodně jmen, ale i ta se dala zapamatovat. Čtenář se dozví mnohé z historie počátku 12. století. Těším se na pokračování i vzhledem k tomu, že jsem přečetla všechny díly o Porodní bábě, které byly také skvěle napsané.

16.01.2019 5 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Moje první kniha od Grishama a doufám, že ne poslední. Skvěle napsaný příběh z právnického prostředí.

29.12.2018 5 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Zajímavě napsaný příběh. Přístup policie, vyšetřovatelů i obhájců. Bohužel příliš pravdivé. Doufám v pokračovàní.

06.12.2018 4 z 5

Ultimatum Ultimatum Anders de la Motte

Podle mého názoru o něco lepší než první díl. Příjemné čtení a překvapivý závěr. Doporučuji

21.11.2018 5 z 5

Misterioso Misterioso Arne Dahl (p)

Příběh byl vymyšlený pěkný, ale místy poněkud zdlouhavý a trochu více napětí by mu jistě neuškodilo.

10.10.2018 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Úžasná kniha, která popisuje pravdivý příběh rodiny a vily.

01.10.2018 5 z 5

To mi zaplatíš To mi zaplatíš Lisa Jackson

Přestože nemám příliš ráda dvě časové linie, tak v tomto případě to vůbec nevadilo. Naopak. Příběh se krásně rozvíjel a na konci, alespoň já, jsem byla překvapená. Knihu doporučuji.

29.09.2018 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Opět příběh , který vás upoutá od začátku až do konce. Udržuje napětí. Ovšem té brutality bylo podle mého názoru popsáno až příliš. Přesto vzhledem k epilogu si ráda přečtu případné pokračování.

14.09.2018 4 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Skvělá kniha, jedna z těch, které vás nutí k zamyšlení. Tedy mě rozhodně. Samozřejmě děj obsahuje dva hlavní hrdiny, kteří prožívají “neuvěřitelné véci s předpokládaným koncem”. Rozhodně doporučuji k přečtení.

04.09.2018 5 z 5

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

Opět příběh, kde nic není černobílé. Každý má svá tajemství. Určitě doporučuji.

12.08.2018 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Po poněkud, pro mne, pomalém a dlouhém úvodu se příběh stane zajímavým a poutavým. Určitě budu pokračovat ve čtení celé série.

12.08.2018 4 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Kniha se čte velice dobře. Krutost války, která z žen, nositelek života, udělá zabijáky je tu popsána se vší hrůzou, kterou byly okolnostmi nuceny a ochotny podstoupit. Psychologie hlavních postav je také velice zajímavá. Přīběh je vyprávěn trochu románově, což ovšem na závažnosti neubírá.

13.07.2018 5 z 5

Společník Společník John Grisham

Tuto knihu jsem dostala. Měla jsem dojem, že příběh z právnického prostředí mě nezaujme. Omyl. Velmi čtivě zpracováno a čtenáře udržuje stále v napětí. No a o praktikách ve “vyšších”kruzích si jistě každý udělá svůj názor.

04.07.2018 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Opět přečteno jedním dechem. Tato autorská dvojice udrží čtenáře stále v napětí a očekávání. Jejich knihy doporučuji - všechny. Nezklamou.

15.06.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Baxterová se opravdu povedla. Skvělá postava, skvělý příběh. Nechybí ani humor. Nechci a netroufám si porovnávat s Hadrovým panákem, jenom budu doufat, že se brzy dočkáme další knihy a inspektorky Baxterové.

10.06.2018 5 z 5

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

Opět jsem se dozvěděla spoustu nového z historie. Jinak začínám mít pocit, že dějově už mnoho nového asi autor nepřinese. Přesto se příběhy o Sigmě čtou velice dobře.

05.06.2018 4 z 5

Třináct relikvií Třináct relikvií Michael Scott

Tak jako vidíme dnešní, převážně zahraniční, filmovou tvorbu, plnou příšer, krve a zvrhlého násilí, tak toto vše obsahuje tato kniha. Příběh dobrý, myšlenka dobrá, ale ...

24.05.2018 odpad!

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Čtu postupně knihy z celé řady o Sigma Force a tento příběh patří podle mého názoru k těm nejlepším. Jako zatím všechny knihy Jamese Rollinse varují a pobízejí k zamyšlení.

24.05.2018 5 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Druhá kniha, kterou jsem četla od Tess Gerritsenové. Obě jsou skvělé. Ke konci tohoto příběhu jsem si myslela, že už vím kdo a co a proč. Omyl. Vše bylo jinak. Doporučuji.

27.04.2018 5 z 5