Společník

Kyle McAvoy má ty nejlepší kariérní výhlídky: je výjimečným studentem práv, má bystrý a vybroušený úsudek a navíc velmi dobře vypadá. Má ale také tajemství, které by mohlo ohrozit jeho budoucnost, profesní i soukromou. A vyděrači na sebe nenechají dlouho čekat. Přinutí však Kyla k něčemu zcela nečekanému: přijmout skvěle placené místo v jedné z největších právnických firem na světě. Kyle souhlasí, pustí se však do riskantní hry, když pronikne do zákulisních praktik této společnosti a od toho okamžiku se o něj začne stejně intenzivně zajímat i FBI. Nový právnický thriller z pera Johna Grishama dá vzpomenout na bestsellerovou Firmu, v dramatičnosti a akčnosti ji však v mnohém překonává....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31439/spolecnik-31439.jpg 4.179

The Associate (2008)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Knižní klub, Euromedia

Kalina

Tuto knihu jsem dostala. Měla jsem dojem, že příběh z právnického prostředí mě nezaujme. Omyl. Velmi čtivě zpracováno a čtenáře udržuje stále v napětí. No a o praktikách ve “vyšších”kruzích si jistě každý udělá svůj názor.

akdar72
31.08.2017

Moc hezky se četla.

tulip131
02.08.2017

Tak tahle kniha od Grishama byla úžasná, četla jsem, kde se jen dalo, poutavé a zajímavé.

Wargo
10.02.2017

Knihu som si užil. Silná empatia s hlavným hrdinom, priblíženie fungovania obrovských amerických právnických firiem. Koniec síce typický americký, zniesol by som aj trocha dramatična na záver. Tým chcem povedať, že som očakával o niečo emotívnejší záver. Ale samotná kniha je pútavá,a napínavá ! Vrelo odporúčam.

Skripi
26.08.2016

Po dlhom čase kniha ktorá ma bavila. :)

Peršanka
17.08.2016

Sice byl závěr trochu nijaký, ale i tak hodnotím maximálně. Napínavé, ironické, poučné.

čef
21.07.2015

John Grisham je absolutní špička v právních thrillerech, protože do hloubky zná prostředí, ve kterém se pohybují fikaní advokáti a arogantní soudci a umí vyprávět napínavé příběhy, o které není v této oblasti nouze. V této knize je všechno - vražda, znásilnění, láska, přátelství, sofistikovaní vyděrači a sympatičtí vydíraní. Vedlejší motiv, odlidštěná práce v obřích právnických firmách, je stejně zajímavý jako motiv hlavní - vydírání za účelem průmyslové špionáže. Absolventi prestižních škol jsou zde vylíčeni jako chudáci, kteří dřou na pomocných pracích mraky hodin, odtrženi od klientů, rodin a volného času. Naštěstí je autor natolik zběhlý, že nic není černobílé a konečné a proto ho budu číst vždy rád.

konformita
19.01.2014

Pan Grisham umí psát, kniha je napínavá. Něco mi tam ovšem chybělo.

Evik30
12.08.2013

Další z řady skvělých knih Johna Grishama. Tato kniha mě zaujala, i když u mě vede Vyvolávač deště a Klient.
Skvěle zpracovaný příběh, plno napětí, zvratů a soudních tahanic. I když se Kyle McAvoy stává vydíraným je pro mě hrdina.
Už se těším na další Grishamovu knihu.

Carrissa
17.05.2012

Knížka je pohodová, chytlavá, dobře se čte. Nedostatek jednoznačně vidím v závěru. Osobně jsem milovnicí otevřených konců, ale tady zbylo tolik nevyřešených věcí. Skoro jako kdyby měl přijít další díl. A mínusem je i překlad, který v právnických věcích hapruje. Už jen název "the associate" zde dle příběhu vyjadřuje koncipienta, nikoli společníka.

lucifrid
20.04.2012

Grishama mám moc ráda, ale jeho nové romány už tak ne. Takhle kniha byla celkem fajn, ale po pravdě mi moc v hlavě neutkvěla. Napsal mnohem lepší knížky. Ale doma ji mám :).

Tazz1
13.08.2011

Kniha se mi moc líbila. Když pominu skvělý příběh a brilantně provedené zvraty, tak typické pro Grishama, pak mě velice zaujal popis jak to vůbec je a funguje v obří právnické kanceláři v Americe. Tedy pro ty co hltají Ally McBealovou či Kauzy z Bostonu nutností :-) . Rovněž skvělý obrázek anglosaského práva, tolik odlišného od našeho vycházejícího z římského modelu.