kaja9825 kaja9825 komentáře u knih

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Druhá štafeta do které jsem se kdy přihlásila a kruci už teď vím, že tuhle knížku musím mít u doma a budu ji doporučovat kudy budu chodit. Děkuji že jsem se mohla zapojit.

Alice trpí cystickou fibrózou o které jsem tedy tušila že existuje, ale nikdy jsem se s tím nesetkala a velice mě to zasáhlo. I když se pere s plicním onemocněním, tak si jde za svým velkým snem být zpěvačkou.
Možná šílené přání, ale Alice má podporu své úžasné rodiny, přátel z odpůrné skupiny i mimo ní a svého přítele.

Kniha nám dává vhled do života mladé dívky, která se potýká se smrtelnou nemocí. Už dlouho jsem u knihy nebrečela, ale konec mě úplně dostal.

I naproti tomu, že je kniha velice emotivní a smutná, tak si postavy zachovávají většinu času optimismus a sem tam jsem se i zasmála. Bohužel jsem si taky kolikrát zanadávala, protože nějaký lidé se k Alice chovali strašně a to si nezasloužila.

Třešničkou na dortě této krásné knihy je to, že je na motivy skutečně žijící osoby, kterou se autorka nechala inspirovat se svolením její rodiny ️
5/5⭐️

07.11.2022 5 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Knížky od Penelope Bloom mám moc ráda. Jsou to takové oddechovky se šťastným koncem a předvídatelnou zápletkou.
Objekty touhy mám všechny, takže když jsem zjistila, že bude nová série, tak jsem se těšila a první díl mě bohužel zklamal.‍️

Postavy mi byli jako vždy velice sympatické, děj byl svižný a knížka se četla dobře, ale problém jsem měla s námětem. Dost podobné téma (mám dítě s týpkem co ho nemám ráda) se probíralo i jednom dílu objektů a to v Její tajemství. Přišlo mi to trošku škoda, když mohla vymyslet něco originálnějšího. Samozřejmě se v obou knihách probírá něco trochu jiného, ale tohle mi přišlo vlastně jako zbytečná knížka a dost mě to mrzí

Každopádně se i tak těším, až si přečtu další díl z této série a doufám, že mě zase mile překvapí

04.10.2022 3 z 5

Nová zkouška Nová zkouška Kinga Litkowiec

Po přečtení prvního dílu této série, jsem se ihned vrhla na dvojku. Docela jsem se těšila, protože ač byla jednička ze začátku o ničem (čti “o sexu”), tak si nakonec hlavní postavy vybudovali pochybný, ale celkem pěkný vztah a rozjel se i děj.

Hned jsem sáhla po druhém díle a to mělo bohužel opačný efekt. Byla jsem zvědavá, jak se jejich vztah bude vyvíjet a on se vlastně nevyvíjel. Pár prvních kapitol se tedy autorka trochu snažila. Liam se otevíral emočně Jess a vpouštěl ji do svého světa a já jsem se konečně dozvěděla, co z něho udělalo takového gaunera a necitu. Od tohoto momentu byl děj nijaký a divný. Nějaké scény a reakce Jess byly tak mimo, že jsem se nestačila divit
Jak Liam tak Jess se vrátili do módu chováme se jako děti přesně tak, jako v prvním dílu a vylepšilo to posledních pár kapitol, ve kterých se něco dělo a to mě zase nalákalo na třetí díl, ale nejsem si jistá, jestli se do toho pouštět.

22.09.2022 2 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Tak tedy musím říct, že tato kniha je od autorky zatím možná nejlepší. Děj mě tak vtáhl, že se mi ani nechtělo dočítat.
Detektivní práce hlavních hrdinů byla přirozená a vytvořilo to skvělou kombinaci.
Moc na duchařiny nejsem, ale autorka moc dobře ví, co dělá.

10.04.2022 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Hodnocení: 2/5

Duchařina z pera Darcy. Docela jsem se na knížku těšila, protože Duch domu Ashburnů se mi dost líbil a konec mě vážně překvapil.

Tara a Kyle jsou sourozenci a bohužel mají jen svou matku, která je nyní v nemocnici v kómatu po těžké autonehodě.
Naštěstí se jim v životě objeví z čista jasna prarodiče, kteří se je rozhodnou vzít k sobě.
Vše vypadá idylicky, prarodiče May a Peter jsou moc milý, ale Tara s Kylem jsou hodně zvídaví a začnou se vrtat v minulosti.
Duchové, odpojené telefony, přeříznuté brzdové hadičky, zrada a rodinné tajemství.

Tak tohle bylo celkem zklamání. Vlastně bych to vůbec nenazvala duchařinou. Duchové tady jsou z celé knížky vlastně jen pár stránek jako aby se neřeklo. Spíš to bylo pojato jako sonda do života sociopata, který se upne na jeden cíl.
Jediná chvíle, kdy jsme se dostali do většího kontaktu s duchy byl vlastně závěr knížky a bylo to jak když jen autorka nevěděla, jak jinak knihu ukončit.
Takže za mě tento díl ze série strašidelných domů určitě nezazářil.

15.01.2024 2 z 5

Mé přítelkyně z Ravensbrücku Mé přítelkyně z Ravensbrücku Magda Knedler

Hodnocení: 3/5

Druhá světová a celkově tématika koncentračních táborů není moje kafe, ale přece jen by člověk měl mít alespoň něco přečteno.

Přítelkyně jsou něco jako deník a přitom to deník není. Přeskakujeme tu mezi vícero pohledy. Kromě toho, že nám přítelkyně vypráví, jaké hrůzy se jim v táboře dějí, tak se i dozvídáme střípky z jejich předešlého života.

Kromě děje z pracovního tábora nám kniha nabízí i pohled spisovatelky, která se k deníku dostane (nebo spíš on k ní) a ona se rozhodne deník zpracovat do knihy.
Kniha jí pohltí natolik, že následující roky se věnuje tomu aby přišla na to, kdo přítelkyně byli a proč se deník dostal zrovna do jejích rukou.
Zpřetrhá pouta se svým životem a naprosto se ponoří do výzkumu.

Knížka se mi občas četla opravdu těžce.
Deník zachycuje myšlenky, pocity a příběhy občas dost chaoticky, což samozřejmě odpovídá tomu, že někdo deník napsal zpětně po několika letech mimo tábor a sestavil ho z paměti nebo z ústřižků. Ale bohužel mi občas dělalo problém se začíst a žádná z postav mi vlastně vůbec k srdci nepřirostla. Takže jsem knížku četla dost nezúčastněně a to mi přijde jako velká škoda.
Mám ráda, jak se prolíná děj z dnešní doby a děj z tábora, to dává příběhu alespoň nějaké provzdušnení, ale jinak mi knížka moc nesedla.

02.01.2024 3 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Hodnocení: 4/5

Tuto knihu mám od autorky i s věnováním a popravdě jsem nečetla anotaci a vlastně nic. Zaujala mě čistě obálkou a nakonec jsem se do světa Ruin zamilovala a rozhodně potřebuju přečíst další díl z této série.

Ema je smrťák a žije v Ruinách, které jsou na pomezí světa živých a mrtvých. Kromě toho, že sbírá duše mrtvých, tak si prožívá svůj druhý posmrtný život jako kdokoliv z nás. Vztahy, dramata, její rozvíjející se schopnosti a v tom jí do života vtrhne ještě Eskar.

Knížka mě vtáhla od první chvíle. Srší vtipy, sarkasmem a odkazy na naší pop kulturu (Twilight, Upíří deníky a spoustu dalšího), což mě velice mile překvapilo.
Ema i Eskar mi okamžitě přirostli k srdci a chemie mezi nima byla jasně hmatatelná.
Líbí se mi i pasáže, kdy Ema vzpomíná na svou minulost. Rudá kápě, cesta lesem za babičkou no vidíte v tom tu Karkulku?
Bohužel tahle Karkulka se trochu zvrhla.

Tahle knížka je prostě jedním slovem originální a jsem ráda, že jsem na ní narazila.
Jen mi tak vlastně nakonec trošku chybělo to, jak se vztah s Eskarem vyvíjí a vcelku i jak Ema ovládne svoje schopnosti.
Jinak rozhodně doporučuju přečíst.

05.11.2023 4 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Hodnocení: 2,5/5

Kladem této knížky je naprosto úžasná obálka. Ta se tedy opravdu povedla a až po několika dnech jsem si všimla, že na ní je schovaný i aligátor.
Popsané prostředí bylo taky něco skvělého. Mokřady Louisianě a i celkově ten nádech tajemna a nadpřirozena je tady na každém kroku.

Ze začátku jsem čekala, že to bude naprosto zamotaný příběh a rozuzlení bude neočekávané. Hlavně co jsem postrádala a očekávala byla akce.
Prvních pár kapitol jsem si říkala, že se to prostě teprve rozjíždí, ale vlastně akce je až na posledních cca 50 stranách.

Spousta postav a jména tak komplikovaný, že jsem si o půlce dětí myslela, že to jsou podle jména určitě holky, ale ono ne.
Vesměs tam byla i docela velká spousta mrtvol a to očividně lidi z města nebo snad policie vůbec neřeší. Jako by se nechumelilo.

Vraha jsem odhalila skoro hned a popravdě jsem se ztrácela i v čase (nevím, ale ty jejich prázdniny mi přišly snad půlroční).

Fanoušky si knížka určitě najde. Viděla jsem spoustu kladných recenzí, ale mně to prostě nesedlo a za sebe říkám nee.

21.09.2023 2 z 5

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

Tohoto autora jsem vůbec neznala a díky #bingovýzva jsem se k němu propracovala a docela se vlastně divím, že jsem na něj nenarazila dřív, protože zpracoval jednu z mých oblíbených záhad nebo například nechvalně proslulí les sebevrahů.

Kniha nám podává dva pohledy a to minulost z pohledu celé Djatlovy skupiny a současnost v pojetí spisovatele, který si dělá průzkum pro napsaní knihy ohledně záhady, která se rozprostírá kolem smrti zmíněné skupiny.

Ohromně se mi líbí dobové fotografie z foťáků, které si s sebou vzala skupina na výšlap. Dodává to celé knize takový punc opravdovosti, až z toho občas zamrazí. Knížka se mi četla vážně hodně rychle, až jsem se divila a čekala jsem, jak autor v tomhle případě vysvětlí co se vlastně toho dne skupině zkušených horolezců stalo.
Čím blíž jsem byla rozuzlení, tím větší napětí ve mně kniha vyvolávala, ale konec mě celkově dost zklamal. Asi jsem čekala nějaké míň fantasy zakončení a spíš vysvětlení nějakou logičtější cestou. Možná bych i zkousla mimozemšťany, ale tohle mi vyrazilo dech až jsem měla chuť knihu nedočíst a roztrhat jí.

Konec tedy oproti zbytku knihy dost pokulhávám, takže hodnotím celkově takovým průměrem.

24.07.2023 3 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Tohle bylo moje první setkání s autorkou (jako poslední dobou všechny knížky v rámci výzev.)
Díky #sccestiautori jsem se tedy dostala k této české autorce a teda jsem na vážkách, jak tuto knihu hodnotit.

Kniha má nádhernou obálku, která naprosto ladí i k obsahu a autorka si neskutečně hraje s různými styly písmen a přeskakuje mezi pohledy na děj.
Ze začátku mě postava vypravěče mátla, ale líbilo se mi, jak hází dalším postavám vidle do toho, jak co vidí a pomohl poodhalit bolestivou minulost a tajemství.
Taky na mě dost zapůsobila atmosféra, která z mého pohledu byla jak od Kinga a to je něco, co vyloženě hltám.

Bohužel konec pro mě byl strašně zmatený a nějak jsem celkově nepochopila, co tedy byla skutečnost a co fantazie party dětí, které tráví své volné chvíle na Běstvinách. Myslím, že si to každý může pobrat po svém a tady se určitě fantazii meze nekladou, ale obecně mám radši, když se všechny nitky rozmotají a já dostanu ucelený obraz toho, co se vlastně stalo.
Ale dost možná jsem se touto knížkou netrefila do své aktuální nálady. Každopádně bych autorku mohla klidně doporučit a doufám, že si přečtu i další knížky, protože tohle je prostě neotřelé, zvláštní a jedinečné. Ale určitě ne pro každého.

07.05.2023 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Už jako malá jsem měla tento film ráda a vlastně tak nějak vždy jsem si chtěla přečíst knižní předlohu, která narozdíl od filmu nekončí po prvním díle. A tak v rámci #bingovýzva jsem se rozhodla zrovna pro tuto knížku.

Farmářšký chlapec nalezne v horách, kam se jen tak někdo neodváží, kámen. Nádherný modrý kámen, který chce střelit za jídlo, protože nic neulovil a blíží se zima.
Při jeho smůle (nebo štěstí) ho ale nikdo nechce. Z tohoto kamene se vylíhne nádherný drak… nebo přesněji dračice a z farmářského chlapce se stane Jezdec a kořist pro krále.

V první řadě musím říct, že Eragon mi je naprosto nesympatický. Jde vidět, že je to malej patnáctiletej kluk. Tomu kdybyste řekli, ať do toho ohně svoje ruce nestrká, tak by udělal přesný opak a neštěstí by bylo na světě.
Zase to tím lépe dokresluje celý příběh a jeho postava je tím uvěřitelnější, protože ruku na srdce, kdo takový v jeho letech nebyl.
Naopak jeho dračice Safira je naprosto úžasná a líbí se mi, že má svou jedinečnou osobnost. Je velice moudrá a vlastně takový opak svého Jezdce.
I když byla kniha hodně popisná, tak mi to vlastně nevadilo, protože je člověk kompletně uveden do situace, která se v zemi odehrává. Trochu mi to v tomto ohledu připomíná Pána prstenů.

Pokud jste viděli film, tak musím říct, že se ho úplně nedrželi, což není nic neobvyklého, ale mrzí mě, že už nedostaneme pokračování. Zato já se těším na další díl ze série a můžu knížku doporučit těm, kteří zbožňují propracované fantasy příběhy. ️
4/5⭐️

12.02.2023 4 z 5

Překvapivá fakta o zvířatech Překvapivá fakta o zvířatech Lucy Cooke

Od této knihy jsem toho moc nečekala, ale opak je pravdou. Byla jsem unešená. Zvířata celkově miluju a vždy jsem se ráda dívala na dokumenty, ale tato kniha tomu dává jiný rozměr. Je zajímavé se dozvědět, co si mysleli lidé o zvířatech dřív.
Dost často jsem se nachytala, jak se usmívám, protože nějaké mýty či vhled do života zvířat, která člověk tolik nevnímá, byli úsměvné.
Kniha se mi celkově četla dobře a svižně a můžu doporučit.
Každopádně teď každého bombarduji vědomostmi, které jsem získala

03.05.2022 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Hodnocení: 4/5

Tuhle pohádku znám už dlouho a vlastně mě nikdy nenapadlo, že je podle knižní předlohy.

Koralina se s rodinou odstěhuje do nového domu, kde má zvláštní sousedy, kteří jí říkají Karolíno a hlavně dveře, které nikam nevedou. Opak je ale pravdou.

Číst tohle jako prcek, tak si asi zcela určitě stříknu do kalhot a v noci bych rozhodně nespala.
Už jen představa knoflíků místo očí je naprosto odporná a příšery, které jsou ke konci popsané mi i v dnešní době nahánějí strach.

Ilustrace v knížce jsou naprosto skvělé a jelikož jsem si myslím pořídila výtisk k výročí, tak na konci obsahuje i fotky z filmu.
Autorovo vysvětlení proč je to Koralina a ne Karolína mě taky dostalo a popravdě mi to jen potvrdilo domněnku.

Je to opravdu zajímavá knížka a myslím, že to není jen pro děti (ty by z toho mohli mít minimálně noční můry), ale i dospělí v ní najdou nějaké to ponaučení.

07.03.2024 4 z 5

Všechna ta krev, co nás spojuje Všechna ta krev, co nás spojuje Camilla Bruce

Hodnocení: 3/5

I když jsem nečetla od autorky prvotinu, tak jsem se nechala nalákat na krvavou řež v druhém díle a popravdě jsem čekala asi něco víc.

Ani nevím kde začít.
Prostě přesně ten případ, kdy moje očekávání byla bohužel někde na maximální možné úrovni a kniha mi to nedodala.

Děj je vyprávěn z několika pohledů a to matky Elvíry, dcery Kate a malého souseda Hansona.
Nejvíc mi z celé rodiny Benderovcých k srdci přirostla Kate a teda John by byla rozhodně moje první oběť, protože jeho bláznivá žárlivost by mě dostala do kolen.
Celá rodina je na útěku, ale nakonec zakotví na jednom místě pod jiným jménem a otevřou si hostinec. Po jedné „nehodě“, za kterou může John si začnou přivydělávat zabíjením pocestných, kteří by mohli mít peníze. No ale ne vždy je mají a mrtvoly se jim jen kupí.

Osobně jsem čekala něco více brutálního a možná i spojeného se satanismem nebo něčím podobným.
Celý příběh hezky spojil dovětek autorky, kdy se dovídáme, že jde převážně o fikci, protože o rodině Benderových se toho vlastně moc neví a většina informací jsou spíše spekulace. Každý měl na tuto rodinu co přijela, zavraždila kopu lidí a zase zmizela jiný názor a jinou představu, jak to vlastně celé bylo.

Každopádně rozhodně zajímavý příběh z minulosti a i když mi zrovna tato kniha tak úplně nesedla, tak plánuju i V zahradě zášti.

20.11.2023 3 z 5

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

Tuto knížku jsem získala v rámci #spoluprace s @humbook #humbookblogeri a teda už abych si mohla přečíst další díl.

Jako klasicky jsem si moc anotaci nečetla a o to lepší to bylo.
V této knížce se potkáváme s naprosto kouzelným světem plným Léčitelů, Travičů, Potravinářů a Parfumistů.
Celkově se mi vykreslený svět přišel originální a neotřelí a propojení s přírodou za mě rozhodně trefa do černého.
Zápletka byla také zajímavá, popravdě jsem čekala, že to bude mít hlavní hrdinka daleko jednodušší, ale osud jí moc nepřeje.
Hodně se mi na Convallarii líbilo, že to byla naprosto obyčejná holčina. Žádná hubená top modelka a ještě k tomu střevo, takže jsem si k ní našla ihned cestu.

Pro milovníky romantických linek to tady zatím nebude, i když jsem pociťovala tu lehkou přitažlivost s guvernérem, tak jsem zvědavá, jak jejich vztah bude gradovat.

Jinak tedy mě knížka bavila a držela u čtení, ale dějově mi zase nepřišlo, že by se tam toho odehrávalo nějak moc. Trochu jsem se i bála, že bude konec uspěchaný, takže zjištění, že bude další díl dodává knize další plusové bodíky.

A na to jaký jsem byla ještě před rokem odpůrce českých spisovatelů, tak tady to je jasný ukázka toho, že i česká spisovatelka v klidu konkuruje zahraničním autorům.

09.10.2023 4 z 5

Gangsta 1 Gangsta 1 Kósuke

Už dlouho jsem pokukovala a říkala si, že bych se mohla vrhnout na mangu, protože doma žádnou nemám a přitom jsem fanoušek anime a právě i mangy

Chvilku mi trvalo, než jsem se do toho dostala (začátek mi přišel takový dost zmatený), ale pak už mě děj pohltil.

Nicolas a Worick jsou pomocníci. Což znamená, že dělají práci, kterou nikdo jiný dělat nechce a berou za to peníze.
A to včetně zakázek od policie na zničení gangu.

Zatím je to strašně zamotané a nic se nevysvětlili, ale tak byl to první díl a já se už nemůžu dočkat dalšího. Zamilovala jsem si jak trošku šíleného Woricka, tak i hluchého Nicolase, kterýho mám teda o malinko radši. Vypadá to, že za sebou mají zajímavou historii, tak bych se ráda dozvěděla víc.
Jen škoda, že se vždycky něco nakousne a na vysvětlení si člověk musí počkat na další díly, které snad brzy vyjdou.

Pokud máte rádi mangu a tématiku mafie a zkaženého města, tak tohle bude něco pro vás
4/5

18.06.2023 4 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Můj první retelling a hned taková pecka.
Na začátku jsem se trochu bála. Vždy jsem měla ráda young adult fantasy, ale dlouho jsem tento žánr nečetla a po rozečtení Nejchladnější dívky jsem si už i myslela, že jsem na young adult prostě stará a nebude mě bavit.

Opak je pravdou a jsem strašně ráda, že jsem si tuto knihu mohla přečíst ještě před jejím vydání.
Hlavni postavy Redy a Vlka byli skvěle napsané a pokud jste fanoušky kvalitní pomalé romantické linky, tak rozhodně tady nešáhnete vedle.
Kromě romantické linky se ocitáme v zajímavém a originálním světě plné magie uzavřené v Divém lese.
Atmosféra byla tak obdivuhodně vykreslená, že mi byla skoro zima při čtení pod dekou
Příběh má i několik zvratů, i když tedy směřování příběhu jsem po objevení jedné vedlejší postavy snadno odvodila, ale i tak nebyla stránka, kde bych se nudila.
I vedlejší postavy jsou velice sympatické a člověk se dokázal na místě vcítit do jejich osudů.

Bohužel to má i drobné chybičky, kde mi něco úplně tak nesedělo, ale to knížce neubírá na kráse a já jsem ráda, že jsem si knížku mohla v rámci ambasadorství přečíst.

12.10.2022 5 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Jess má problém. Její otec byl hajzl, co si napůjčoval peníze od lichvářů. No a teď je mrtvý a lichváři chtějí svoje peníze zpět.
Jess nechce umřít a tak jí napadne brilantní řešení… půjčí si peníze od nevyhlášenějšího hajzla v okolí.
Není nic lepšího, než řešit půjčky půjčkama.

Příběh má spád, hned od prvních stránek se jde na věc a žádné cavyky s tím. Což zase oceňuju, protože nemám ráda, když se začátek zbytečně natahuje, když je jasný, kam to bude směřovat.

Určitě knížka není vhodná pro někoho, kdo nemá rád nadávky a sama jsem si chvilkama říkala, že je to už moc.

Začátek byl dost absurdní a často jsem se u toho ušklíbla, ale jak děj pokračoval, tak jsem si oblíbila jak Jess (která ke mi dost podobná v chování), tak Liama. Nakonec když člověk kousne začátek, tak je knížka vcelku dobrá a jsem ráda, že jsem se zapojila do společného čtení, kde jsme všechno probírali. ️
Teď už louskám druhý díl, takže ano, jsem závislá na kravinách

22.08.2022 3 z 5

Útěk za svobodou Útěk za svobodou Zoje Stage

Od Zoje Stage jsem četla jako první Dětské zoubky a ta kniha mě nadchla. Čekala jsem něco více morbidního, ale dostala jsem psycho zážitek a byla jsem si jistá, že si na svoje dítě budu dávat bacha
Útěk za svobodou je zase trochu jiný, než jsem čekala. Tři kamarádky, které se vydávají na hike do Grand Canyonu, ale jejich cesta se změní na boj o život.
Knížka se četla úplně sama a díky barvitému popisu jsem se dokázala vžít do hlavních postav a útrap, které je kdy potkaly. Kniha měla spád, jen občas filozofické pochody Imogen zpomalovaly celý děj a někdy mi přišly až nadbytečné.
Tilda a Imogen mě celkově děsně štvaly, i když na konci knihy jsem si našla cestu i k nim.
Strašně si mě kniha získala tím, že padouch Gale nebyl jen zlý, ale měl i záblesky svědomí, starostí o holky a tím působil realisticky (jaký taky čistě ryzí parchant by riskoval podmínečné propuštění aby mohl navštívit svou dceru a vnučku?). Přece jen se z dobráka může stát hajzl i kvůli několika nedorozuměním, které mu přetočí život vzhůru nohama.
Co se týká konce, tak mi přišel trošku moc jako z filmu a že by se to takhle přece jen neodehrálo. Takže nakonec pocit realistického vykreslení záporaká a tří kamarádek, který jsem v průběhu knihy měla, přešel spíš v lehké zklamání.
I přes to, se mi kniha líbila a jsem si jistá, že si najde své čtenáře.

06.08.2022 3 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

V nácti mi kniha přišla kniha přímo překypující sexem, ale teď už mám nejspíš díky čtení erotických knih měřítko posunuté jinam
Hlavní postava sukuba Georgina je mi strašně sympatická a sledovat, jak se snaží nezaplést s introvertním spisovatelem aby mu neublížila, mě strašně baví.
Četla jsem několik záporných recenzí, že tato série se autorce nepovedla a že právě Georgina někoho štve, ale na to si každý musí přijít sám. Hlavně, kdo by se nechtěl cpát jak chce a vypadat pořád dobře? ‍️
Pravda je, že i když jsem si děj už vůbec nepamatovala, tak hlavního “záporáka” jsem objevila vlastně skoro ihned a tím i celou zápletku, ale vlastně mi to tolik nevadilo a těším se, až si pořídím chybějící druhý díl, abych mohla pokračovat.

08.07.2022 4 z 5