Kačkaknihomol Kačkaknihomol komentáře u knih

Prozření Prozření Kelley Armstrong

Zůstalo mi pár nezodpovězených otázek, konec mi připadal lehce neucelený a odfláknutý. Přesto mě čtení knihy bavilo, vydržela jsem ji číst do dvou ráno! Takže za mě se tahle trilogie podařila, i když byla utnutá v bodě, kdy jsem chtěla vědět víc. Navíc se tady rozjel milostný vztah mezi dvěma nejmenovanými osobami, u kterého jsem skála metr do vzduchu. I když se na svůj první polibek dočkali až ke konci, za což může jedna nejmenovaná osoba (Simone!!!).

19.08.2017 4 z 5

Probouzení Probouzení Kelley Armstrong

Stokrát lepší než Přivolávání! A to je to druhý díl. V knize se pořád něco dělo, rozhodně jsem se nenudila. Oblíbila jsem si Dereka, u Toriných poznámek jsem se fakt nasmála, Simon byl ještě otravnější než kdy dřív, Chloe je prostě někdy natvrdlá, někdy mě její postava baví. Nevím co bych řekla, snad jen to, že mě tahle trilogie baví, a že se těším na závěrečný díl. A že ty obálky jsou úplně příšerný. :D

19.08.2017 5 z 5

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

Do takových osmdesáti stran mi to připadalo takové nemastné, neslané. Právě proto jsem knihu tak často odkládala. Ale pak se to začalo rozjíždět a mě to nehorázně bavilo! Sice to není velké BOOM, děj není dvakrát originální, přesto jsem hltala každičkou stránku. Co se týče postav, nejzajímavější byl pro mě asi Derek, Simon mi připadal hodně otravný a vtíravý, Chloe byla klasická YA hrdinka, lépe řečeno trubka. Mám opravdu hodně nezodpovězených otázek, takže hurá na druhý díl. Snad bude stát za to.

19.08.2017 4 z 5

Deník mimoňky 6–9 + deníček (box) Deník mimoňky 6–9 + deníček (box) Rachel Renée Russell

Pobaví, neurazí, nepřekvapí. Takové jsou Deníky mimoňky. Mám hodně ráda takové ty americké filmy, kde hlavní hrdinka je naprostá smolařka, takže jsou pro mě tyhle knížky jako dělané. Navíc se čtou strašně lehce, na dovolenou jako dělané. Nejvíc se mi líbil osmý příběh, kde se Nikki dostane do Říše pohádek. Naopak je podle mě nejhorší díl sedmý, nic velkého se tam nestalo.

29.07.2017 3 z 5

Čestný špionský Čestný špionský Ally Carter

Kniha mi připadala oproti prvnímu dílu hodně slabší. Uprostřed knihy se podstatě nic neděje. Jen pár tajných operací a zjišťování informací o klucích z Jeřábu. Jsem ráda, že ani jedna kapitola nebyla o tom, jak hrozně moc má Cammie zlomené srdce. Kdybych nečetla první díl, řekla bych, že Cammie zlomené srdce rozhodně nemá. Takže anotace v této části nebyla zrovna dvakrát pravdivá. Co mi na knize fakt hrozně vadí, je začínající milostný trojúhelník. Proč ho tam autorka narvala??? Příběh by byl fajn i bez trojúhelníku. Konec byl takový nemastný, neslaný. Docela jsem odhadla jak se bude vyvíjet. Nevím jestli si mám kupovat třetí díl, jsou mnohem lepší knížky, které si chci přečíst.

28.07.2017 2 z 5

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

Tento díl byl absolutně zbytečný, vůbec nemusel existovat. V knize se skoro nic nestalo, navíc mě zarazila Catina velká naivita. Nic překvapivého, žádná zápletka, děj o ničem. Jediné, co se mi na knize líbilo, je Lucasův pohled.

26.07.2017 1 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Začátek vypadal slibně. Pohled Alessandry mě vždycky zajímal, hlavně její pohled na jednadvacáté století. Prvních sto stránek opravdu nezklamalo, Alessindřin pohled na věc a pochopení moderních technologií bylo zajímavé sledovat. Pak na scénu vstoupil Austin. Ta láska mi v příběhu vůbec nevadila, ale náhlá změna Alessandry. Příliš rychle dnešní dobu pochopila. Při sbližování s Austinem nastal ten zlomový okamžik. Přestalo mě to bavit. Kniha se potom neskutečně táhla, scény se opakovaly, konec byl předvídatelný a kniha se mi už vůbec nelíbila. Škoda, začátek měl potenciál.

26.07.2017 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Tahle kniha je jedním slovem nádherná. Už když jsem ji otevřela, věděla jsem, že bude stát za to. Netušila jsem, že se uvnitř skrývá něžný, citlivý příběh, který chytí za srdce. Zamilovala jsem si Noaha, jeho uměleckou duši a neviditelné muzeum. Jude mě malinko zklamala, i ve svých šestnácti letech mi připadala jako pubertální holka. Zápletka je skvěle propracovaná, postavy detailně popsané, sám příběh neskutečně hluboký. Těžko předvídatelný, přesto jednoduchý. Dám ti slunce rozhodně patří k mým nejoblíbenějším knihám.

26.07.2017 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Kniha byla prodána jen za účelem marketingu. Je to nudná kniha, která jako by vypadla z Wattpadu. Prvek fantasy je tu jen proto, aby v knize nebylo tolik vaty. O sirénách se nedozvíme absolutně nic, to stejné je i u toho, proč Oceán potřebuje své oběti. Za to Kahlených pocitů a depresí je tu habaděj. Troufnu si tvrdit, že tvoří minimálně polovinu knihy. Její myšlenky se navíc stále opakují, což je opravdu otravné. A nakonec finále! To vysvětlení bylo úplně debilní a nelogické. Hlavně, že už byl konec. Kdyby na mě čekalo dalších sto stran, vzdám to.

26.07.2017 odpad!

Kniha mě nejdřív absolutně odradila povídkou O půlnocích. Byla laciná a připadala mi nedodělaná. S každou další povídkou se to ale zlepšovalo, takže to tak zlé nakonec nebylo. Nejvíc se mi líbily povídky To je Yulský zázrak, Charlie Browne a Dívka, která probudila snílka.

26.07.2017 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Nádherné zakončení celé série! Musím říct, že Koruna je rozhodně lepší než Dcera: děj rychleji utíká, stránky vám doslova mizí před očima a i Eadlyn nebyla tak strašně namyšlená. Přesto to na původní trilogii prostě nemá.

04.07.2017 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Skvělá oddechovka! Neurazí, nepřekvapí, nic nového z čeho bych si sedla na zadek. Cestování časem tam není dopodrobna vysvětleno, je to prostě jen krásný a romantický příběh se špetkou dobrodružství.

03.07.2017 4 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Nemůžu se zbavit pocitu, že se v knize prakticky nic zásadního nestalo. Knihu jsem hodně předceňovala, myslela jsem si, že to bude taková milá fantasy knížka s kapkou romantiky. Abych to tak shrnula, kniha je jeden velký pubertální blábol. O elfech se nedozvíme žádné velké zajímavosti a poslední stránky autorka nejspíš napsala čistě z nudy, protože ke konci naprosto vyplývá, že autorka nemá jakýsi svět s elfy ABSOLUTNĚ promyšlený. Nejvíc mě asi zklamala hlavní hrdinka Felicity, u které jsem si naivně myslela, že nebude tou velkou trubkou, která nic nechápe. Opravdu nemám chuť ani čas na to, abych se pouštěla do dalších dílů.

30.06.2017 1 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Hodnotím knihu celkem kladně. Příběh hezky ubíhal, jen ten konec byl trochu uspěchaný. Trochu mi tam nesedělo, že se ke konci Ander dal dohromady s Eurekou. To bylo hrozně rychlé. Ander vleze Eurece do pokoje a hned se začnou vzájemně líbat. To bylo trochu divný. Hodně fandím druhému dílu, doufám že bude lepší než tento.

26.06.2017 4 z 5

Girl Online - Na turné Girl Online - Na turné Zoe Sugg

Mnohem lepší než první díl. Konečně se tady něco dělo, Penny už tolik netrpěla svými návaly paniky a tenhle díl mi připadá prostě lepší. Jen se tam pár kapitolek trochu podobalo (nebo mi to alespoň přišlo). Konec je velmi kýčovitý, najednou jsou všichni veselí a šťastní, prostě happyend jako prase. Jinak velmi povedené.

21.06.2017 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Kniha je tak jednoduchá a sladká, že jsem ji přečetla během dvou dnů. Je to strašně milá oddechovka a navíc tak zatraceně čtivá, že jsem ji nedokázala odložit. Musela jsem jí ale dát pouze tři hvězdičky, protože co si budeme nalhávat, byla celkem předvídatelná a v nějakých kapitolách mi přišlo, že autorka nemá co psát. Jsou to ale ty "dobré" tři hvězdičky.

15.06.2017 3 z 5

Bylo nebylo Bylo nebylo Odette Beane

Jedna velká hrůza! Námět samotný je velmi zajímavý, ovšem zpracování je strašné. Na začátku to tak strašně nevypadá, ale po milionech popisů toho, jak na sebe Regina s Emmou útočí, nebo jak se Emma ve městečku usazuje, se čtenář začíná nudit. Kapitoly jsou okořeněny krátkými úryvky ze světa pohádek, které se mi jediné líbily. A ten konec?! To bylo tak strašně uspěchaný, že to slovy nedokážu popsat.

13.06.2017 1 z 5

Vzhůru do divočiny Vzhůru do divočiny Erin Hunter

Velmi povedené! Rozhodně lepší než Zákon smečky. Zákon smečky je fajn, ale Kočičí válečníci jsou víc čtivý a není tam tolik vaty jako ve zmíněném Zákonu smečky. Rozhodně si přečtu další díl, chci se dozvědět jak to dopadne s Drápem atd.

11.06.2017 5 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Erin Hunter

Připadá mi, že ta originální série byla lepší. Na začátku jsem se nemohla pořádně začíst a připadalo mi, že se na začátku téměř nic nedělo. Potom tam nastal ten boj s liškami a já se konečně pořádně začetla. Taky mě tam otravovaly překlepy, kterých v knize bylo víc než dost. A Bouři se podle mě celkem dost změnil charakter. Už to nebyla ta fena, co se rozzlobila nad každou maličkostí. Za mě vede ta originální série.

04.06.2017 3 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Kniha mě zaujala samotnou anotací. Vstupování do knížek, no neber to. Nezmýlila jsem se, kniha se opravdu moc povedla. Mám jen malou výtku, tou je příliš málo informací o postavách. Jinak se mi kniha moc líbila, je čtivá, svižná a má krásný přebal. Doporučuji všem knihomolům, kteří chtějí utéct do světa, kde jejich nejoblíbenější postavy ožívají před očima.

30.05.2017 5 z 5