Kacennnka Kacennnka komentáře u knih

Hrabal je Hrabal. Hlavní postava je nesnesitelná, povrchní a vypočítavá, ale taková má být. Občas fajn motivy, ale příběh jako takový mě nevzal.

03.11.2019 2 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Jandy umí. Nenásilně našroubovaný magický realismus, lgbt tematika, hluboké myšlenky a jedinečný styl vyprávění, který má jen ona.

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Autorka má sice zajímavý styl psaní, ale vypráví zbytečně zdramatizovaný a nafouklý příběh. Trápení hlavní hrdinky je velice přibarvené, milostný trojúhleník v plné síle a rozuzlení zklamání.

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Podle Goodreads mě to před lety docela nadchlo, ale zpětně už si nevybavuju proč. :D

Zoo City Zoo City Lauren Beukes

Zoo City je podivný, ale velice zajímavý a originální příběh z neotřelého prostředí Johanesburgu. Je to trochu fantasy, trochu detektivka, trochu ze života. Hlavní hrdinka má lenochoda, takže za to jsou plusové body. Někomu to možná bude v jistých věcech připomínat Zlatý kompas, ale rozhodně to není na škodu.

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Mimozemské sci-fi prostě můžu, o víc, když je krvavé. Nejsem morbidní, ale prostě mám ráda akci a zvraty. Pátá vlna popisuje hned několik různých dějových linek, které se nakonec spojí v jednu. A věrte mi, že fakt nebudete vědět, na čí straně stojíte.

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Upřímně mě to moc nevzalo, lepší by bylo, kdyby se nejdřív vydal první díl a ne až ten druhý.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Hostitel je vlastně takové apokalyptické sci-fi a mimozemšťany, ale orientován hlavně na mezilidské vztahy. Hostitel má velice vlažný začátek, ale po překonání tak 70 stran dostane úplně jiný rozměr. Nápad s Dušemi je skvěle zpracovaný, mezilidské vztahy pěkně popsané i vystavěné a ač máte na Stmívání jakýkoli názor, člověk musí uznat, že Meyerová psát umí. Jo a taky je Hostitel na úplně jiném levelu než již zmíněný trhák.

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Konec relatvní zklamání, všichni krome Kenjiho mi lezly na nervy a celkově jsem čekala trochu víc. První díl stále top.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

To se má tak, že někdy od těch "hrozně super" slavných knih čekám trochu moc... Ale dalšímu dílu dám možnost určitě.

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Lepší než první díl.

Jak (ne)být divný na netu Jak (ne)být divný na netu Felicia Day

Felicia Day dokázala nenásilnou formou sdělit lidem, že být tak trochu divný je úplně v pořádku (většinou). Že každý je nějaký a každého baví něco jiného. Kromě svého osudu tam místy vylíčila i epizody ze životů svých hráčských kolegů. Kteří kupodivu taky byli podivíni - ale zase trochu jinak.

Felicii Day jsem milovala už v Supernatural. Ještě radši jsem ji měla poté, co jsem začala sledovat její videa. A i když jsem si nemyslela, že to půjde, ale po přečtení její knihy ji mám ještě radši. Protože umí skvěle vyprávět. A je vtipná. A dokáže o všem mluvit otevřeně. Bez obalu. A tak, jak to prostě je... A já si konečně půjdu pustit The Guild.

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Eleanor a Park je příběh, který se četl opravdu skvěle. Rowellová dokázala příběh vyprávět tak, že mi na postavách začalo záležet a vůbec mi nebylo ukradené, jak to s nimi bude. I když všichni tak trochu tuší. Nicméně jsem knihu nemohla odložit a stránky ubíhaly jedna za druhou. Dokonce mě ani nerušila skutečnost, že je kniha psaní er-formou z pohledu obou postav, které se někdy dost často střídaly. Však místo toho, aby to rušilo, to dokreslovalo atmosféru.

03.11.2019 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Možná by to chtělo víc děje a trochu méně vzdychající Tessy. No, ale je to Clareová, takže...

03.11.2019 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Číst poprvé Pottera po dvacítce a s tím maximálním hypem není procházka růžovou zahradou.

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

První polovinu jednoznačně táhla Manon a já se fakt těším, až o ní budu číst i dál. Celaena byla v první části na facku a byla tak neskutečně moc protivná. Pak se to ale zlepšilo a nakonec je to ta stará dobrá Celaena. Chaol trochu zklamaní, Dorian mohl dostat víc prostoru. Cenu za nejlepšího mužského hrdinu ale dostává Jeřáb (i když jsem ho měla radši s tou tvrdou slupkou drsňáka).

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Lepší průměr. Hodně se mi líbil styl, jakým to bylo psané, ale samotná zápletka nepřinesla nic extra originálního.

Životy, které jsme ztratili Životy, které jsme ztratili Megan Crewe

Stále lepší průměr. Prostě se nemůžu donutit, aby mi na těch postavách opravdu záleželo.

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Námět byl skvělý, zpracování mě už tolik nebralo. Místy jsem dost trpěla vývoje událostí a některé mi zlomily srdce.

Šampion Šampion Marie Lu

Jedna z mála knih, kde epilog není totální klišé. :)