Kacennnka Kacennnka komentáře u knih

Goliáš Goliáš Scott Westerfeld

Je mi smutno, protože tahle série je výborná a já se s ní hrozně těžko loučím. Asi právě proto jsem přečtení posledního dílu tak moc odkládala. Bohužel to zapřičinilo, že jsem se do příběhu nemohla tolik ponořit a unikaly mi některé souvislosti. Ale přesto to byla jízda a obdivuju autora, že to dokázal takhle skvěle vymyslet.

Dokonalý svět Dokonalý svět Ally Condie

Condie píše hrozně příjemně, ale na mě až moc poeticky. V podstatě celá ta věc a básničkami, texty, archiváři a artefakty mě moc nebrala. Jo a Cassia mi strašně lezla na nervy. A ti dva, jak točili všechno kolem ní, taky. Jako celek je to originální dystopie se zajímavým námětem, ale každý díl byl k něco horší a tenhle poslední byl až moc utahaný.

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Pasažérka je rozhodně originální a velice povedená kniha. Autorka cestování časem pojala velice dobře, a přestože mi nějaké skutečnosti trochu ucházely nebo jsem s nim nesouhlasila, byla jsem spokojená. Podívat se do různých epoch a měst (Paříž, New York, Londýn, Damašek...) bylo zajímavé, ale ráda bych se dozvěděla více detailů o jednotlivých místech. Hrdinové mi úplně k srdci nepřirostli a jako největší mínus vidím romantiku, které v příběhu bylo více než dost.

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Je to zajímavá jednohubka s jednoduchým a přímočarým příběhem. Svět je zajímavý a smysluplný, ale nenašla jsem žádnou vnější sílu, která by mě donutila pustit se do dalších díl§.

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Četla jsem už blog, takže mi to tolik nového nedalo. Ale Michelle musíte milovat.

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Mám velice ráda knihy, které jsou akční a krvavé. Ve kterých se něco děje a ještě je do nich přidaný nějaký ten sci-fi prvek. Bohužel Čáry života na mě působily spíš překombinovaně. Dělo se tam toho příliš a skutečnost, že se všichni jmenovali neuvěřitelně složitě, to nezlepšovala. S Veronicou a jejími knihami to nevzdávám. Sice mě Čáry trochu nudily a nedokázaly strhnout, ale příští díl toho dle mého slibuje opravdu hodně. A jelikož už jsme s tímto složitým světem seznámeni, měla by to být parádní jízda.

Reset Reset Amy Tintera

Takže prostředí se mi fakt líbilo a i ten nápad byl fajn. Vlastně se to četlo fakt super a zároveň to odsýpalo. Nicméně jsem si ale ke konci uvědomila, že zas tolik se toho nestalo, nic nevysvětlilo, Wren a Callum mi byli úplně ukradení a celkově to nebyla zas taková jízda, jako jsem čekala. Prostě postavy neměly moc důvody dělat to, co dělaly, celé to bylo uměle vykonstruované a byla tam řada detailů, místo kterých mohlo být nějaké rozumné vysvětlení.

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

jakože jo i ne. něco tam bylo fakt super, ale asi v tom neumím najít tu hloubku, kterou tam všichni nalezli - nebo alespoň tvrdí,že ji tam vidí. nejlepší byl asi prostředek a spíš se mi líbily ty delší části. ale jako exkurz do poezie dobrý. jelikož jsem naposledy četla kytici k maturitě, tak mi to trochu otevřelo oči. na víc než dvě hvězdičky to ale nevidím, protože si myslím, že poezie by mi měla dát něco víc.

03.11.2019 2 z 5

celkově mi to dalo víc než Milk&Honey (pořád doufám v jeho kvality, musím si to dát s odstupem času ještě jednou). sice to do poezie mělo hodně daleko, ale asi právě tahle forma mi tolik sedla. jináč jako úplně mi nepřijde, že se princezna zachránila, na druhou stranu mi to nepřišlo ani tak plné sebelítosti. euforicky 4 hvězdičky, ale pořád se v poezii hledám, tak kdo ví.

Pád Pád Lauren Kate

Ono se mi to vlastní líbilo, hlavně proto, že ten překlad je prostě skvělý. Jinak je to další alternativa Stmívání, akorát tady je epický boží boj (na což přijdete časem) a stojí to na andělích. Jsou tam hodní a zlí a tak celkově taková ta klasika. Příběh je to ponurý, předvídatelný a nechybí ani milostný trojúhleník.

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

První dva díly bomba, ale tohle mě už tolik nebralo.

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Kdyby se tak kniha neustále neopakovala, bylo by to nepopsatelně lepší.

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Zavržený tak trochu odstartoval andělský boom, a i když se dost svezl na úspěchu Stmívání, stále patří mezi ty lepší young adultky.

03.11.2019 5 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Není to jako jednička, ale příběh tu alespoň pořád dával smysl.

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Ticho je prostě fiasko a nikdo mi to nevezme. Tenhel díl neměl existovat.

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Udělat ze Zavrženého tetralogii byl nejhorší nápad, jaký autorka mohla vymyslet. Příběh se stal zbytečně složitým a nesmysluplným, velké rozuzlení bylo podivné a celá ta věc s Nefilim zbytečně komplikovaná. První dva díly jsou super, Ticho je totální fiasko a Finále se to prostě nepovedlo zachránit.

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Meadová má poměrně zvláštní a originální pojetí upírů, ke kterým nechybí ani pořádné politické zázemí a organizeca. Postavy jsou fajn, děj má spád, prostředí střední školy není nijak kýčovité ani klišoidní. Vztahy fungují, akce fuguje, styl psaní je super a Dimka by chtěla sbalit kdejaká holka. Za zkoušku stojí, bude se to líbit.

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Objevuje se tu postava Adriana Ivaškova, takže boží. Tečka.

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Nějak k tomu nemám co dodat. Pokud jsem přečetli předešlé díly, k dalším se pustíte.

03.11.2019 3 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

A cenu za nejsmutnější happyend získává... Cassie Clareová. (Takhle jsem naposledy brečela u Hvězdy nám nepřály)

03.11.2019 5 z 5