kacenka6144 kacenka6144 komentáře u knih

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Knížku jsem přečetla na dvě nadechnutí (ano, musím někdy i spát). Že se zápletka vyřešila na pár stránkách? O tom tahle knížka nebyla. Byla o příběhu Háda a Persefony, o vývoji jejich vztahu. A to pro mě splnila na 100%. Už se těším na další díl.

08.08.2023 4 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Na knížku jsem narazila náhodou v rámci letošní Čtenářské výzvy, když jsem hledala něco se štítkem "vesmír". Sice se ve vesmíru neodehrává, ale je s ním tak nějako spojená. Nevěděla jsem, co mám od knížky očekávat a byla jsem velice příjemně překvapená autorčiným stylem. I když psala o věcech, ke kterým já nemám až takový přístup, její vyprávění ve mně vyvolávalo smích. A o tom to všechno je - u čtení se dobře bavit. A do toho vesmíru si to nakonec dám. :-)

07.08.2023 4 z 5

Dokonalá pohádka Dokonalá pohádka Elísabet Benavent

Krásná, vtipně napsaná pohádka. A na Netflixu je už filmové zpracování.

07.08.2023 5 z 5

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Styl této spisovatelky je pro mě zbytečně rozvláčný. Dalo by se to napsat stručněji a svižněji. Základní linka příběhu je dobrá, ale zbytečně se ztrácí v té omáčce kolem. A z letní pohodové oddychovka je zbytečně velká bichle. Ještě, že mám čtečku.

01.08.2023 3 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Cathy Maxwell

Tenhle díl jsem si užila. Těšila jsem se na Gavina a jeho souboj se Sárou. Nebo její souboj s Gavienem? A nezůstala jsem zklamaná. Bylo to příjemné romantické čtení.

01.08.2023 4 z 5

Hříšně hříšný Hříšně hříšný Meghan March

Hodnocení si nechávám po dočtení třetího dílu. Počkala jsem si na vydání poslední knížky a přečetla si je všechny naráz, abych zase nemusela být půl roku zvědavá, co bude dál. Ale se Savage Trilogy a s Mount Trilogy se tohle nedá srovnat. Nakonec jsem dala všem dílům slušné 4*, ala za mě to bylo někde mezi 3 - 4. Množství zvratů a nových odhalení bylo v poslední části až neuvěřitelné a knize i trošku na škodu.

31.07.2023 4 z 5

Vdovou proti své vůli Vdovou proti své vůli Georgette Heyer

Kdybych četla knížku v době, kdy ji autorka poprvé vydala, asi bych měla oči navrch hlavy, ale dneska je její styl přece jen už trošku zastaralý. I když dávám poctivé 3* za vykreslení všech hlavních postav děje. Každá je jiná a specifická, má svůj vlastní styl.

28.07.2023 3 z 5

Vznešená Sophie Vznešená Sophie Georgette Heyer

Byla to taková ta stará dobrá romantika - bez erotiky, nedej Bože sexu. Ale vůbec to nevadilo. Sophie byla živel, který vtrhl do klidných vod rodiny Ombersleyových a celý jejich život převrátil vzhůru nohama. Jenom nevím, jak to mají v Anglii, ale přímý bratranec?!

26.07.2023 4 z 5

Týden hříchu Týden hříchu Tessa Dare

Tenhle díl se mi líbil ještě víc. Colin, Minerva a jejich věčné špičkování. To, jak ze sebe Minerva s Colinovou pomocí sloupává jednotlivé tlumivé vrstvy a jde si za svým cílem. Jejich společné putování po anglickém venkově plné dobrodružství, které jim pomůže objevit sami sebe i jeden druhého. Škoda, že nejsou do češtiny přeložené i další díly.

Noc odevzdání Noc odevzdání Tessa Dare

Vtipná letní oddechovka, ve které nechybí romantika a ani trocha té erotiky. Hned jdu na další díl.

18.07.2023 5 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Připomnělo mi to knížku "Pro sebe jak stvoření", jenom vloženou do jiné doby. Essie mi občas trochu pila krev, ale její odhodlání mně nakonec donutilo se smát. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem se nedostala ke konci. Za sebe můžu jenom doporučit. Budu se muset podívat po dalších knížkách této autorky. Snad nebudu zklamaná.

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Druhý díl se mi líbil ještě víc než první. I když má o hodně víc stran, rozhodně se u něj nebudete nudit. Rozjezd je sice trošičku pomalejší, ale pak příběh nabere rychlost a směr a vy se řítíte plnou parou z kopce dolů. A že je to švunk. Knížku jsem zvládla za 2 dny, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Těším se na příběh Hettie a Catriony. Doufám, že nebudu čekat moc dlouho.

30.06.2023 5 z 5

Pán temnot Pán temnot Elizabeth Hoyt

Poslední téhle série (ale mám chuť před to napsat "zatím"). I když byl mezi Godricem a Margaret "Mags" docela velký věkový rozdíl, dokázali oba potlačit svou minulost a najít k sobě cestu. Doufám, že se dočkáme ještě jednoho dílu o posledním z Duchů ze St. James. A já už se teď moc těším.

27.06.2023 4 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Tenhle díl jsem si přečetla se značným odstupem od celé série (nevím, kde mi "utekl"). Je pravda, že prvním dílům série se nerovná, ale zase taková katastrofa to není. Do půlky to nějak "proskáčete" a pak Vás to chytne a nechce pustit. Takže moje hodnocení je "lehce nad průměr".

26.06.2023 3 z 5

Zeb Zeb Jay Crownover

Zeb - hora svalů s tetováním a navíc milej chlap. Příběh knížky mě schlamstl. Sayer je sice občas trošku mimo, ale Zeb má zřejmě svatou trpělivost. Jenom bychom si, dámy, měly uvědomit, že v životě to tak nefunguje. Takže pokud Vás potká něco takhle úžasnýho, honem do něj.

23.06.2023 4 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Miluju knížky ze sportovního prostředí. Tahle byla vtipná, milá a na konci nechyběla trocha sladkobolné romantiky. Jo, dobře se to četlo. Těším na příběh Trucka.

21.06.2023 5 z 5

Zloděj stínů Zloděj stínů Elizabeth Hoyt

Knížka se mi líbila, byl to další příjemně čtivý díl této série. Trošku nekonvenční dvojice - starší žena, mladší a nezkušený muž. Dobře rozvinuté téma o zneužívání práce dětí v tehdejší době. I když zápletka si zasloužila trošku větší propracovanost, více tajemna.

19.06.2023 4 z 5

Pouta vášně Pouta vášně R. L. Mathewson

Tak - zazvonil konec a skvělým příběhům je konec. R. L. Mathewson je moje krevní skupina. Knížky se četly jedním dechem, ústřední dvojice mě vždy pobavila. Místy jsem se musela smát nahlas. Doufám, že se brzkého překladu dočkají i další její díla. Budu se těšit. A moc.

16.06.2023 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Na knížku jsem se docela těšila, zaujala mě její anotace. Navíc se mi hodí i do čtenářské výzvy. A určitě jsem nebyla zklamaná. Ústřední dvojice tvoří dvě vyvážené protistrany - chudá x bohatý, chytrá x chytrý, žena x muž. Těším se i na další pokračování.

14.06.2023 4 z 5

Šachmat Šachmat R. L. Mathewson

Třetí den a třetí knížka. Manžel si se mnou o víkendu moc nepokecal. A já se těším až otevřu další příběh téhle spisovatelky. Příběhy mají jasnou linku, která se nemění. Dokonce tam není nikdy žádné velké drama. Ale mně to v tomto případě vůbec nevadí. Těším se na příběh dalš nesourodé dvojice (kočka X pes), která se mi před očima mění na dvě malá kočkoštěňátka. A to s patřičnou dávkou humoru a vtipných dialogů. Jenom "nakopat zadek" už nechci dlouho vidět ani slyšet.

12.06.2023 5 z 5