kacenka6144 kacenka6144 komentáře u knih

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

Napřed jsem chtěla dát 4*, ale nakonec jsem se přiklonila k 5*. Možná to nebylo takové jako první díl, ale Tuck byl taky trochu tvrdší oříšek. Příběh Tucka a Francesci je vymyšlený dobře, super jsou i vedlejší postavy, které mu dodávají šťávu. Každá tady má svoje opodstatněné místo. To jak přišla Francesca do jiného stavu je sice trošku přes čáru, ale když ten osud je taková mrcha. A doufám, že bude série pokračovat. Příběh trhlého Jaspera by určitě stál za to.

15.09.2023 5 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Pro mě to byla taková ta "bulící" knížka. Hromada romantiky, trošku nereálný příběh a nakonec velký happy end.

12.09.2023 4 z 5

Quaid Quaid Jay Crownover

Mám ráda tuhle sérii o tvrdých chlapácích, které zklidní jejich křehké ženy. Tady byl příběh trochu jiný. Quaid je uhlazený právník, naopak Avett je tady ta neřízená střela. Je fajn, že se dějem pořád dál proplétají příběhy všech ostatních postav z předešlých dílů. A je mi jasné, že se dočkáme ještě aspoň dvou dalších knížek. Teda doufám.

08.09.2023 4 z 5

Nevděčný Nevděčný Penelope Ward

Musím souhlasit s tím, že starší autorčiny knížky byly určitě lepší. Ale stejný problém vidím i u spousty dalších autorek, jejichž knížky jsem hltala od začátku do konce a čekala, jak to bude dál, i když samozřejmě člověk ví, že konec je v těchto případech jasný. Záleží však na tom, jakým příběhem se konce doberete. Postava Troye i Aspyn byla občas na ránu. Jejich věčné "ňahňání" a "sebepitvání"se ve vlastní minulosti, to se chvílemi skoro nedalo. Naštěstí tu byly postavy Troyova dědy a Aspyniny neteře Kiki, které tomu daly trochu šmrnc.

06.09.2023 3 z 5

Krásná je růže Krásná je růže Meagan McKinney

Příběh druhé ze sester Van Alenových - Christal. Nechybí tu dobrodružství ani láska. Někdy je příběh trochu přitažený za vlasy, ale je to přece jenom fiktivní příběh.

06.09.2023 4 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

Celé to bylo takové zvláštní. Vztah mezi Lachlanem a Anneliese se rodil postupně a mělo to nějaký vývoj. Ale to ostatní kolem, to jako vážně? Annelise byla poměrně naivní (aspoň do nějaké doby). A Lachlan se svými důvody ke spálení rodného domu?! Při čtení některých knížek mám pocit, že tolik strašných věcí a děsivých zvratů se snad nemůže jednomu člověku stát, ale tady se zase nedělo v podstatě nic. Alespoň nic, co by vás při čtení zatlačilo do křesla.

04.09.2023 3 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

I když věkem hlavních postav patří knížka spíš mezi literaturu YA (i má dcera je starší než Ava), příběh zaujme určitě i "starší" ročníky. Ava i Knox jsou nuceni řešit problémy, které je dělají oba staršími. Pokud chcete prožit příjemné chvilky s knížkou, jejíž děj není
úplně naivní a pitomý, určitě nesáhnete vedle.

31.08.2023 4 z 5

Když tě zachrání Skot Když tě zachrání Skot Hannah Howell

Prostě nevím. Od téhle autorky jsem knížky přímo hltala. Její Murray Family miluju. Ale tady tomu něco chybí. Všechno je tak jaksi napůl. Mám i další díly, ale určitě je nezačnu číst hned teď.

29.08.2023 3 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Nakonec jsem dala 4*, ale trošku jsem se rozmýšlela. Nápad postavit knížku na e-mailové korespondenci hlavních postav se mi ze začátku moc líbil. Ale na 456 stránkách je to zbytečně moc.

27.08.2023 4 z 5

Dvorní dáma Dvorní dáma Shannon Drake (p)

Poslední díly Graham Family a další velký časový skok, tentokrát do alžbětinské Anglie. Já toto období nemám moc ráda, protože je vždy plné úskoků a intrik. Tady to není jiné. Gwenyth a Rowan Gramham musí čelit různým dramatickým chvilkám a úskokům a jejich život je jako na houpačce. Nakonec máte pocit, že tráví víc času bez sebe než spolu. Ale příběh je čtivý a autorce se musí nechat, že se zásadně neodklání od historie faktů té doby a nijak ji neupravuje nebo nepřekrucuje.

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Když jsem si přečetla recenze k této knížce, měla jsem skoro strach ji otevřít. Ale mně se knížka docela líbila. Protože jsem od této autorky přečetla zatím všechno (ano, je to pravda), tak osobně musím říct, že knížky napsala daleko horší. Drží se svého klasického modelu - bohatý chlap (může mít i nějaký "nedostatek" nebo drobnou "úchylku") x chudá dívka, která je schopná jeho "nedokonalosti" nějakým způsobem přijmout a rozmělnit. Tady to není jiné. A docela se těším na příběhy dalších dvou dvojic.

21.08.2023 4 z 5

Ve stínu noci Ve stínu noci Shannon Drake (p)

Knížka sice pořád patří do serie Graham Family, ale s původní rodinou už nemá moc společného (jenom jméno hlavní hrdinky). Je tady taky docela velký časový posun (o několik století vpřed). Zase taková čtivá lehká romantika, i když tady se skrývá určité nebezpečí, které ohrožuje Maggii a její rodinu. Aspoň je čtení zajímavější a napínavější.

21.08.2023 4 z 5

Christina Christina Shannon Drake (p)

Christina je odvážná mladá dáma, jejíž činy občas hraničí se sebedestrukcí. Ale naštěstí je tu Jamie Graham, který ji dokáže vždy v pravou chvíli zachránit zadek. Je to pěkná romantická knížka, ale u této spisovatelky ani nic jiného nečekáte.

Lvi a krajka Lvi a krajka Meagan McKinney

Knížkou jsem se propracovávala rychlostí termita zpracovávajícího dřevo. Alana by mohla být zhýčkaná, hysterická, mladá dáma, ale vyklube s z ní tvrdohlavá, cílevědomá žena, která hledá vlastní místo v životě. Trevor a jeho neustálé překrucování všeho, co mu Alana řekne - občas jsem si vzdychla spolu s Alanou. Ale samozřejmě konec dobrý, všechno dobré. Už se těším na další knížku a Christobelino dobrodružství.

10.08.2023 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Knížku jsem přečetla na dvě nadechnutí (ano, musím někdy i spát). Že se zápletka vyřešila na pár stránkách? O tom tahle knížka nebyla. Byla o příběhu Háda a Persefony, o vývoji jejich vztahu. A to pro mě splnila na 100%. Už se těším na další díl.

08.08.2023 4 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Na knížku jsem narazila náhodou v rámci letošní Čtenářské výzvy, když jsem hledala něco se štítkem "vesmír". Sice se ve vesmíru neodehrává, ale je s ním tak nějako spojená. Nevěděla jsem, co mám od knížky očekávat a byla jsem velice příjemně překvapená autorčiným stylem. I když psala o věcech, ke kterým já nemám až takový přístup, její vyprávění ve mně vyvolávalo smích. A o tom to všechno je - u čtení se dobře bavit. A do toho vesmíru si to nakonec dám. :-)

07.08.2023 4 z 5

Dokonalá pohádka Dokonalá pohádka Elísabet Benavent

Krásná, vtipně napsaná pohádka. A na Netflixu je už filmové zpracování.

07.08.2023 5 z 5

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Styl této spisovatelky je pro mě zbytečně rozvláčný. Dalo by se to napsat stručněji a svižněji. Základní linka příběhu je dobrá, ale zbytečně se ztrácí v té omáčce kolem. A z letní pohodové oddychovka je zbytečně velká bichle. Ještě, že mám čtečku.

01.08.2023 3 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Cathy Maxwell

Tenhle díl jsem si užila. Těšila jsem se na Gavina a jeho souboj se Sárou. Nebo její souboj s Gavienem? A nezůstala jsem zklamaná. Bylo to příjemné romantické čtení.

01.08.2023 4 z 5

Hříšně hříšný Hříšně hříšný Meghan March

Hodnocení si nechávám po dočtení třetího dílu. Počkala jsem si na vydání poslední knížky a přečetla si je všechny naráz, abych zase nemusela být půl roku zvědavá, co bude dál. Ale se Savage Trilogy a s Mount Trilogy se tohle nedá srovnat. Nakonec jsem dala všem dílům slušné 4*, ala za mě to bylo někde mezi 3 - 4. Množství zvratů a nových odhalení bylo v poslední části až neuvěřitelné a knize i trošku na škodu.

31.07.2023 4 z 5