Dvorní dáma

Dvorní dáma https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46605/bmid_dvorni-dama-k8M-46605.jpg 4 129 14

Graham Family série

< 7. díl

Gwenyth, dvorní dáma skotské královny Marie Stuartovny, zasvětila život službě své paní, ale nikdy by se nenadála, že ji oddanost zavede až do vězeňské kobky. Trne hrůzou, že každou chvíli vtrhne dovnitř kat a odvleče ji na hranici, kde spolu s ní shoří na popel i její láska k muži, s nímž ji svedly dohromady královské intriky… Její příběh začíná, když se Marie Stuartovna vrací do své vlasti, aby usedla na skotský trůn. Vládnout Skotsku jí však nestačí – chce přimět svou sestřenici, mocnou anglickou královnu Alžbětu, aby ji jmenovala následnicí na anglickém trůnu. A když oficiální vyjednávání selhává, pověří Marie Gwenyth, aby se vypravila do Londýna a pokusila se Alžbětu obměkčit. Na cestě jí má doprovázet skotský šlechtic Rowan Graham, který se jí od samého začátku protiví svou arogancí a nedostatkem oddanosti královně Marii. Jak se ale putování protahuje, poznává Gwenyth jeho skutečnou povahu a z nenávisti se rodí hluboký cit. Avšak královské úklady, které je zprvu svedly dohromady, možná zahubí nejen jejich lásku, ale i je samotné…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

The Queen´s Lady , 2007

kacenka6144
21.08.2023 4 z 5

Poslední díly Graham Family a další velký časový skok, tentokrát do alžbětinské Anglie. Já toto období nemám moc ráda, protože je vždy plné úskoků a intrik. Tady to není jiné. Gwenyth a Rowan Gramham musí čelit různým dramatickým chvilkám a úskokům a jejich život je jako na houpačce. Nakonec máte pocit, že tráví víc času bez sebe než spolu. Ale příběh je čtivý a autorce se musí nechat, že se zásadně neodklání od historie faktů té doby a nijak ji neupravuje nebo nepřekrucuje.

petraj30
15.08.2019 3 z 5

Tahle kniha nebyla špatná, měla své světlé chvilky, ale podle mě byla strašně překombinovaná a zamotaná (možná to tak kdysi na královském dvoře chodilo), podruhé po knize znovu nesáhnu. Velmi se mi líbil epilog

Ivusak7
10.06.2019 4 z 5

musím dát 4* příběh hezký, ale občas se mi zdál až příliš natažený a nezáživný. Gwyneth a Rowan moc hezký pár, obě postavy se mi moc líbili..:)

avalonek
23.11.2017 4 z 5

Krutá doba,která nebyla jednoduchá a všude se intrikovalo, člověk se bál ze své pusy cokoli vypustit,aby nebyl nařčen za zrádce či čarodějnici..Rowan a Gwenyth byly moc hezká dvojka.Ale autorka má lepší knihy..

Xena011
25.06.2017 4 z 5

Nejvíce z anglické historie mám ráda Tudorovce, kam autorka zasadila i děj této knihy. Super kniha jako každá od autorky, ale něco mi zde chybělo, četla jsem i lepší autorkou napsané děje knih.

DUNIKO
03.01.2017 5 z 5

Je to nejlepší co kdy S.D.napsala.

moudivlacek
02.04.2016 5 z 5

Skvělá celá série, i tento díl z ní má můj dík za pěkně strávené chvilky s ní.
Skvěle popsané intriky mocných a bezmoc jim poddaných. Koho litovat více mocné či jejich poddané, když budete sebekritičtí, budou to obě strany, i když v různou dobu.
Velká láska má vždy můj obdiv, a tu zde najdete.

Aingeal
15.02.2015 5 z 5

Knihy od Drake jsem si prostě zamilovala - pravda, jako vždy trochu klišé (oslnivě krásná a paličatá šlechtična, kterou všichni poddaní zbožňují a tajemný, drsný a pohledný šlechtic), ale na uvolnění i nasátí historické atmosféry super! Velké plus za dobu vlády Tudorovců, tu mám nejraději :).

miruska1
25.01.2015 5 z 5

Uvod ma nalakal,tak som ju čitala aby som vedela ako to skonči. Pribeh bol krasny a zaver docela dojimavy.

havrmoni
11.11.2014 5 z 5

Přečetla jsem poslední knihu z této série a byla úžasná,jako všechny předchozí. A můžu se jen opakovat,že jsem je nečetla naposledy. Doporučuji :)

Adlethka
11.10.2014 4 z 5

Příběh se mi moc líbil, nepřišel mi nudný (ikdyž občas předvidatelný). Zajímavě popsaný život královny Marie.

Katk
07.07.2012 5 z 5

Jak jinak... je krásná!

ivule85
30.05.2012 5 z 5

po přečtení cele Grahamovic serie musím řict že jsou to příběhy všechny strašně krásne ale ten poslední je nejlepší možná je to i tim že je od zbyvajicich odlišný...

Lena79
10.04.2012 5 z 5

Zatím nejlepší kniha, kterou jsem od Shannon Drake četla :-)