Dvorní dáma

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Gwenyth, dvorní dáma skotské královny Marie Stuartovny, zasvětila život službě své paní, ale nikdy by se nenadála, že ji oddanost zavede až do vězeňské kobky. Trne hrůzou, že každou chvíli vtrhne dovnitř kat a odvleče ji na hranici, kde spolu s ní shoří na popel i její láska k muži, s nímž ji svedly dohromady královské intriky… Její příběh začíná, když se Marie Stuartovna vrací do své vlasti, aby usedla na skotský trůn. Vládnout Skotsku jí však nestačí – chce přimět svou sestřenici, mocnou anglickou královnu Alžbětu, aby ji jmenovala následnicí na anglickém trůnu. A když oficiální vyjednávání selhává, pověří Marie Gwenyth, aby se vypravila do Londýna a pokusila se Alžbětu obměkčit. Na cestě jí má doprovázet skotský šlechtic Rowan Graham, který se jí od samého začátku protiví svou arogancí a nedostatkem oddanosti královně Marii. Jak se ale putování protahuje, poznává Gwenyth jeho skutečnou povahu a z nenávisti se rodí hluboký cit. Avšak královské úklady, které je zprvu svedly dohromady, možná zahubí nejen jejich lásku, ale i je samotné…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46605/dvorni-dama-46605.jpg 4.2111
Série

Graham Family 7.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Domino
Orig. název

The Queen´s Lady, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Dvorní dáma

Přidat komentář
petraj30
15.08.2019

Tahle kniha nebyla špatná, měla své světlé chvilky, ale podle mě byla strašně překombinovaná a zamotaná (možná to tak kdysi na královském dvoře chodilo), podruhé po knize znovu nesáhnu. Velmi se mi líbil epilog

Ivusak7
10.06.2019

musím dát 4* příběh hezký, ale občas se mi zdál až příliš natažený a nezáživný. Gwyneth a Rowan moc hezký pár, obě postavy se mi moc líbili..:)


avalonek
23.11.2017

Krutá doba,která nebyla jednoduchá a všude se intrikovalo, člověk se bál ze své pusy cokoli vypustit,aby nebyl nařčen za zrádce či čarodějnici..Rowan a Gwenyth byly moc hezká dvojka.Ale autorka má lepší knihy..

Xena011
25.06.2017

Nejvíce z anglické historie mám ráda Tudorovce, kam autorka zasadila i děj této knihy. Super kniha jako každá od autorky, ale něco mi zde chybělo, četla jsem i lepší autorkou napsané děje knih.

DUNIKO
03.01.2017

Je to nejlepší co kdy S.D.napsala.

110022
02.05.2016

Gwenyth a Rowan super dvojka. Dobrodružství, královské intriky a romantika, to vše je v této krásné knížce.

moudivlacek
02.04.2016

Skvělá celá série, i tento díl z ní má můj dík za pěkně strávené chvilky s ní.
Skvěle popsané intriky mocných a bezmoc jim poddaných. Koho litovat více mocné či jejich poddané, když budete sebekritičtí, budou to obě strany, i když v různou dobu.
Velká láska má vždy můj obdiv, a tu zde najdete.

Aingeal
15.02.2015

Knihy od Drake jsem si prostě zamilovala - pravda, jako vždy trochu klišé (oslnivě krásná a paličatá šlechtična, kterou všichni poddaní zbožňují a tajemný, drsný a pohledný šlechtic), ale na uvolnění i nasátí historické atmosféry super! Velké plus za dobu vlády Tudorovců, tu mám nejraději :).

1