kacaabba kacaabba komentáře u knih

Říkali mu pan Letnice Říkali mu pan Letnice Bob Slosser

Tak trochu jiný příběh člověka, který měl na prvním místě v životě poslušnost k Bohu. Spíše pro křesťany, protože tento člověk v drtivé většině sloužil uprostřed církve a pro církev.

23.09.2018 5 z 5

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

Zvláštní kniha, která mne tak do poloviny svojí poetičností velice otravovala, ale došlo ke smíření a přijetí tohoto stylu.

12.09.2018 4 z 5

Lester Sumrall Lester Sumrall Tim Dudley

Pro člověka, který nevěří v Boha to bude něco mezi blouzněním a přeháněním. Protože jsem o tomto muži věděl už dříve, a protože dodnes jeho křesťanská služba pokračuje v jeho následovnících, jsem nadšen. Nemám co bych k tomu více dodal.

28.08.2018 5 z 5

Trosečníci polárního moře Trosečníci polárního moře František Běhounek

Poměrně starý příběh vlastních zážitků trosečníka v nehostinné pustině Severního ledového oceánu. Snad právě pro tuto zkušenost sepsal řadu dalších knih, které rekonstruovaly příběhy skutečných trosečníků. Čeština už poněkud postarší, příběh zajímavý.

10.08.2018 5 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Pro mne lepší než Karlíkova čokoládovna.

03.08.2018 5 z 5

Odpusť, Natašo! Odpusť, Natašo! Sergej K. Dakov (p)

Rozhodně lepší, než jsem očekával. V jednom komentáři je upozornění na dokumentární film, který údajně dokazuje, že to bylo hodně jinak. Nevím, ale vím, že některé věci se stále opakují; při čtení se mi připomněly 3 jiné knihy: "Oliver Twist" s šéfem kapsářů, který také děti neustále povzbuzoval, aby byly ještě větší mizerové a nazýval je svými dětičkami, potom "Slzy mé duše", o severokorejské atentátnici, která prožila hlubokou vnitřní proměnu vyúsťující ve víru v Boha, a nakonec "Smrt je mým řemeslem" o člověku, který byl úspěšným likvidátorem lidí a svědomí ponížil pod rozkazy svých nadřízených.

16.07.2018 5 z 5

Veľký objav Veľký objav Ulf Ekman

Osobně to beru jako výpověď osobní cesty jednoho manželského křesťanského páru, který začal tím, že protestoval proti návštěvě papeže ve Švédsku a skončil odchodem do katolické církve. To, co bylo pro tyto lidi objevem, je vnímavému a zajímajícímu se pozorovateli známo, a tudíž je jejich cesta specifická údivem nad širokostí světa uvnitř katolické církve.

08.07.2018 3 z 5

Mlčení Mlčení Šúsaku Endó

Celistvější obrázek o tomto období se mi ukázal až s předmluvou a doslovem knihy. Samotná kniha je zajímavá tím, že se zabývá oním nepříjemným - podlehnutímu. I to je třeba zaznamenat, moci si promyslet, zda je to opravdu k odsouzení.

30.06.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Marně přemýšlím, proč takové knihy bývají zařazovány do mauritní četby... Že bychom jako národ neměli kvalitnější písemnictví nad toto?

31.05.2018 2 z 5

Byl jsem muslimem Byl jsem muslimem Naeem Fazal

I přesto, že se mi kniha líbila, upozorňuji potenciální čtenáře, že pokud by knihu četli s tím, že to bude o islámu verzus křesťanství, tak mohou být zklamaní. Konverzi autor věnuje několik málo stránek. Spíše je to životní příběh (svědectví) o části životní pouti dnešního kazatele, bývalého muslima. Autora knihy mimochodem, bez problémů najdete na YouTube.

25.05.2018 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Vlastní příběh byl fakt moc prima. Jen jsem nepochopil vydavatele, že panu spisovateli nenechal dopracovat způsob, jak se k nám příběh dostal - vyprávění Ronovi mi přišlo velmi nevěrohodné.

08.05.2018 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Ve skutečnosti 4,5 hvězdiček. Gordon není v mých očích tím nejlepším vypravěčem, který dokáže strhnout, užasnout, leč jeho příběh o lékaři z Anglie byl velmi zajímavý. Jedna věc mne opakovaně rušila a vůbec mi do historického románu nesedla: podrobné líčení milostných erotických scén. Spíš to ukazuje něco o spisovatelovi, než že by to pozvedlo vlastní příběh...

02.04.2018 5 z 5

Ježíšovy ruce Ježíšovy ruce Philip Mohabir

V zásadě pro mne známé informace, takže vyloženě nic nového, ale jak se říká "opakování matka moudrosti". Je dobře , že je tato kniha k dispozici i v češtině.

27.03.2018 5 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Způsobem vyprávění neuchvacuje, ale ukázka ohromující vytrvalosti a houževnatosti z toho dělá příběh hodný přečtení. Film se inspiroval začátkem a koncem knihy. Přesto jej hodnotím výše než knihu.

25.02.2018 4 z 5

Persepolis 2 Persepolis 2 Marjane Satrapi

V podstatě byl pro mne druhý díl zajímavější. Ne ani tak kvůli vlastní hlavní postavě, ta mne se svým volnomyšlenkářstvím nijak neimponovala, ale nastaveným zrcadlem naší západní kultury. A vůní domova, kterou jsem intenzivně vnímal, když přijela domů a procházela byt, ve kterém vyrůstala a procházela ulicemi svého města... Tu vůni domova známe, že? Už se těším domů! Navždy!!!

17.01.2018 5 z 5

Persepolis 1 Persepolis 1 Marjane Satrapi

Nejprve film, pak kniha(y). Všechnu chválu napsali předchozí komentátoři, takže co dodat. Snad jen, že o to více bych si rád přečetl knihu o iránské revoluci od Clavella. Jo, a taky se mi stále více zdá, že mezi autory, které nás na školách učí jako "světové", chybí další skvělí spisovatelé z téměř 3/4 světa. Že by uměli "světově" psát jen ti ze "západního" (a ruského) světa? Něco mi tu nehraje... ;-)

15.01.2018 5 z 5

Radúz a Mahulena Radúz a Mahulena Julius Zeyer

Potěší rýmy, děj nic nového. Rozhlasová dramatizace s hudbou J. Suka velmi milá, povedená, filmovou podobu zatím neznám.

23.12.2017 3 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Pan Asimov se trefil více, než asi sám tušil. V době , kdy psal tyto povídky, bylo pár let po 2. sv. válce, o počítačích nebylo vidu ani slechu... A on už řešil inteligentní roboty, které se nyní lidstvo snaží přivézt na svět. Ten jeho svět byl lepší v tom, že roboti byli na Zemi zakázáni, u nás to tak nebude a zřejmě nebudou k rozpoznání od skutečných lidí. Horší varianta :-( Filmové zpracování kompiluje řadu postřehů z povídek a samozřejmě jako základ ponechává 3 robotické zákony, které spisovatel zformuloval. Jinak si filmovou podobu neztotožníte s žádnou povídkou. I filmové zpracování ale hodnotím velmi vysoko.

23.12.2017 5 z 5

Dům zelených přízraků Dům zelených přízraků František Běhounek

Já vím, že je kniha považována za to nejlepší z Běhounkovy tvorby, ale nikoli pro mne. Mám raději jeho popisy skutečných událostí. Nad to rozhodně nevěřím Darwinově teorii, takže těžko hodnotit výše, když na tom byla založena pointa věděckého objevu profesora Hrona...

02.12.2017 1 z 5

Dějiny církve od Letnic k dnešku Dějiny církve od Letnic k dnešku James B. North

Nemám porovnání s jinou knihou na toto téma, ale za mne spokojenost. Přehled jsem získal.

27.11.2017 5 z 5