kacaabba kacaabba komentáře u knih

Salome Salome Oscar Wilde

Sice pěkně napsané, ale odklánějící se od biblického příběhu. Jednoznačně přízemnější, než jak je zapsáno v Bibli. Škoda.

21.02.2013 2 z 5

Ovečka Barborka Ovečka Barborka Ráchel Bícová

Milounký, jednoduchý příběh z Bible, který pro ilustraci vyprávěl lidem Ježíš. Láska pastýře (Boha) k nám lidem je větší, než si dokážeme představit. Pro malé děti.

07.02.2013 5 z 5

O srdíčku O srdíčku Susanne Margreiter-McQuie

Tato kniha je ve svém pojetí opavdu velmi jednoduchá, ale jak se říká: " V jednoduchosti je krása." Pročítali jsme si tuto knihu se spoustou dětí a vždy měla úspěch, vždy poselství porozumněli. Co víc si může autor přát?

06.02.2013 5 z 5

Král Matýsek První Král Matýsek První Janusz Korczak

Můj syn, se kterým jsem knihu četl, odmítnul knihu dočíst poté, co se to s matýskem začalo "nahýbat". Důvod? Protože to není pohádka, jak stojí psáno výše. Má to velmi realistický průběh, pokud jde o reakce, a končí to neslavně. Autor na knihu navázal druhým dílem, který ale v češtině, želbohu, vůbec nevyšel. Kdyby to tam nakonec dobře dopadlo, byl by synáček ochoten pokračovat ve čtení.
Pro samotné a malé děti to moc není, spíše pro společné čtení a neustálé vysvětlování. A hlavně chybí ten dobrý konec dobrého krále Matýska...

05.02.2013 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Kniha, která je spjata s mým rozhodnutím se pro toho, kdo je Láskou. Kniha mne vyprovkovala k tomu, že jsem uvěřil v Boha, o kterém jsem již přemýšlel, protože On je zárukou, že l á s k a nebude jen slovo...

05.02.2013 5 z 5

Biblický slovník (A-Ž) Biblický slovník (A-Ž) Adolf Novotný

Podle mne skvělý slovník. Má ovšem jeden základní nedostatek: vychází z tzv. Bible Kralické, která se stále méně čte a jejíž překlady názvů a jmen jsou často odlišné od dnešních moderních překladů. Takže občas se špatně hledá.

30.01.2013 5 z 5

800 míľ po Amazone 800 míľ po Amazone Jules Verne

Román byl též zfilmován.

30.01.2013

Švýcarský Robinzon (převyprávění) Švýcarský Robinzon (převyprávění) Bohumír Polách

Vidím to obdobně jako Yalka. 100 % je za to, jak jsem knihu miloval v době svých ...náctin. Dnes, poté co jsem jí četl dětem, bych musel přiznat knize tak jednu hvězdičku (to proto, že člověk očekává dobrodružnou knihu a nikoli pohádku)... Ale už se těším, až si s dětmi přečteme volné pokračování od Verna - Druhá vlast. Ten bude, dá se předpokládat, mnohem realističtější.
Kniha Švýcarský Robinson byla zfilmována.

30.01.2013 4 z 5

Potopa Potopa Marianne Fredriksson

Bohužel mne minula. Nevěřím, že takto vypadala civilizace před potopou. Proto tuto knihu neberu a ani jí nemohu doporučovat.

19.01.2013 1 z 5

Bručko Bručko Bruce Olson

Čteno s dětmi. Velmi podobně mám rád tuto knihu jako Setkání v Jeruzalémě. Jen o to exotičtější, že Bruce odešel bez jakékoli podpory a to do míst, ze kterých se misionáři většinou již nevraceli... Navíc jsme na motivy této knihy měli na dětském táboře celotáborovku. Vydařenou!

Tilly Tilly Frank Peretti

Je člověk člověkem už od svého zpození? Nebo až když se narodí?

Setkání v Jeruzalémě Setkání v Jeruzalémě Derek Prince

Miloval jsem tuto knihu, protože byla o člověku, který tak miloval Boha, že šel tam, kam by jinak nešel.