Bručko

Bručko https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29043/brucko.jpg 4 29 29

Lingvista ze severu se stal misionářem mezi jihoamerickými indiány. Jedině proto, že se stal jedním z nich a přijal jejich způsob života, mohli pochopit, co jim chce sdělit.

Přidat komentář

inachisio
26.08.2020 5 z 5

Úžasný příběh plný silných momentů a naděje. Krásné, čtivé a mimořádně poutavé. Přečteno jedním dechem.

Janek
07.03.2017 2 z 5

Je to jistě velké a inspirativní svědectví o síle, vůli a víře jedince, avšak písemné zpracování této misijní zkušenosti pro mě vyznívá poněkud jalově, respektive jako nechutná náboženská propaganda: "neměl jsem peníze, umíral jsem hlady, pomodlil jsem se k Ježíši, podíval jsem se do schránky - někdo mi poslal šek na sumu, která mě zajistila na další měsíc..." - Neříkám, že to tak nemohlo být, ale určitě to nebylo takhle jednoduché. Chtěla bych znát mnohem větší podrobnosti. Při vší mé skepsi k misii v takovémto prostředí (ať už by byla prezentována jakkoli) stál Bručkův příběh za přečtení.


Adell-ka
18.02.2017 4 z 5

Zajímavý, čtivý a především pravdivý příběh mladého muže, který se rozhodl i přes všechen odpor následovat Boží vůli. Kniha se mi velmi líbila, mohu jen doporučit!

rados
16.10.2013 5 z 5

jedna z nejpovzbudivějších knih co sem kdy četl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! moc mi pomohla!!!!!!!!!!!!!!
člověk -obyčejný odešel do pralesa za indiány-rodiče se ho zřekli, i vlastní církev...., i misionářské organizace...
a on se nenechal odradit a na Boží pokyn šel a seznámil se s indiány a začal s nimi žít a říkal jim o pravdě v Ježíši... a za asi 20 let tam uvěřilo přez 200 indiánských vesnic:-))) to vše bez podpory jakékoliv církve či dolarů od bohatých spomzorů....
co z toho vyplývá?
=i kdyby tě všichni opustili a zřekli se tě... tak Bůh se tě nikdy nezřekne a bude tě opatrovat jako oko v hlavě ...
nádherné vědomí:-)))

kacaabba
19.01.2013 5 z 5

Čteno s dětmi. Velmi podobně mám rád tuto knihu jako Setkání v Jeruzalémě. Jen o to exotičtější, že Bruce odešel bez jakékoli podpory a to do míst, ze kterých se misionáři většinou již nevraceli... Navíc jsme na motivy této knihy měli na dětském táboře celotáborovku. Vydařenou!

Štítky knihy

křesťanství Indiáni misionáři misie Amazonie

Autorovy další knížky

Bruce Olson
americká, 1941
1997  88%Bručko
2017  88%Bručko a Motilonský zázrak