Bručko

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lingvista ze severu se stal misionářem mezi jihoamerickými indiány. Jedině proto, že se stal jedním z nich a přijal jejich způsob života, mohli pochopit, co jim chce sdělit.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29043/brucko.jpg 4.426
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Bručko

inachisio
26.08.2020

Úžasný příběh plný silných momentů a naděje. Krásné, čtivé a mimořádně poutavé. Přečteno jedním dechem.

Janek
07.03.2017

Je to jistě velké a inspirativní svědectví o síle, vůli a víře jedince, avšak písemné zpracování této misijní zkušenosti pro mě vyznívá poněkud jalově, respektive jako nechutná náboženská propaganda: "neměl jsem peníze, umíral jsem hlady, pomodlil jsem se k Ježíši, podíval jsem se do schránky - někdo mi poslal šek na sumu, která mě zajistila na další měsíc..." - Neříkám, že to tak nemohlo být, ale určitě to nebylo takhle jednoduché. Chtěla bych znát mnohem větší podrobnosti. Při vší mé skepsi k misii v takovémto prostředí (ať už by byla prezentována jakkoli) stál Bručkův příběh za přečtení.


Adell-ka
18.02.2017

Zajímavý, čtivý a především pravdivý příběh mladého muže, který se rozhodl i přes všechen odpor následovat Boží vůli. Kniha se mi velmi líbila, mohu jen doporučit!

rados
16.10.2013

jedna z nejpovzbudivějších knih co sem kdy četl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! moc mi pomohla!!!!!!!!!!!!!!
člověk -obyčejný odešel do pralesa za indiány-rodiče se ho zřekli, i vlastní církev...., i misionářské organizace...
a on se nenechal odradit a na Boží pokyn šel a seznámil se s indiány a začal s nimi žít a říkal jim o pravdě v Ježíši... a za asi 20 let tam uvěřilo přez 200 indiánských vesnic:-))) to vše bez podpory jakékoliv církve či dolarů od bohatých spomzorů....
co z toho vyplývá?
=i kdyby tě všichni opustili a zřekli se tě... tak Bůh se tě nikdy nezřekne a bude tě opatrovat jako oko v hlavě ...
nádherné vědomí:-)))

kacaabba
19.01.2013

Čteno s dětmi. Velmi podobně mám rád tuto knihu jako Setkání v Jeruzalémě. Jen o to exotičtější, že Bruce odešel bez jakékoli podpory a to do míst, ze kterých se misionáři většinou již nevraceli... Navíc jsme na motivy této knihy měli na dětském táboře celotáborovku. Vydařenou!