Dějiny církve od Letnic k dnešku

Dějiny církve od Letnic k dnešku https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104593/dejiny-cirkve-od-letnic-k-dnesku-104593.jpg 4 4 3

Tato práce původně vznikla jako učebnice pro jednosemestrové studium církevních dějin. Autor uvádí jednotlivé etapy historie: apoštolská církev, mnišské řády, vzestup islámu, středověké papežství, konciliarismus, renesance, vznik protestantismu a racionalismu, dynastická krize v Anglii a vznik anglikánské církve, dějiny pravoslavných církví, misijní rozmach v souvislosti s geografickými objevy, období ekumenismu a církev ve třetím světě.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Návrat domů

A history of the church: from Pentecost to present , 1983

kacaabba
27.11.2017 5 z 5

Nemám porovnání s jinou knihou na toto téma, ale za mne spokojenost. Přehled jsem získal.

BLeeCraleek
26.05.2016 3 z 5

Historie církve, je zajímavý průlet dějinami od počátku církve, tak jak je popsána ve skutcích, po věk ekumenismu (dnešní doba). Zajímavě a poutavě nastiňuje problémy doby, nesnaží se tvrdit co je správně a co špatně, nepodává podrobnosti o každém koncilu, každém rozhodnutí, kdejakém mnichovi a ani neobsahuje teologické filozofování, jen říká kdo filozofoval… Kniha je spíš stručný (300 stran) přehled o dějinách s odkazy na publikace týkající se toho, o čem je zrovna řeč. Jinak se mi celkem líbila :-)

edysy
13.04.2013 4 z 5

Knížka není tendenční, informace jsou nestranné, žádná z křesťanských církví zde není ukazována řekněme v nejlepším světle, zkrátka pokus o objektivní zobrazení vývoje událostí v křesťanství. Nicméně dílo je zvláště od druhé poloviny dost zhuštěné, proto hodnotím čtyřmi hvězdami.
Ale jako úvod do problematiky dobré.

Autorovy knížky

2001  80%Dějiny církve od Letnic k dnešku