Káča Máča Káča Máča komentáře u knih

Cesta ze ztracena Cesta ze ztracena Cecelia Ahern

Zajímavá kniha, nicméně četla jsem od této autorky i lepší, čímž samozřejmě nechci tuto knihu shazovat. Pro mě takový lepší průměr ;).

05.03.2016 3 z 5

Mechanický pomaranč Mechanický pomaranč Anthony Burgess

Dalo se přečíst i bez větší psychické újmy, ačkoli nepopírám, že hlava mi z toho všeho násilí a týnštiny šejdrem šla. Místy jsem byla téměř šokovaná a zhusená, takže jsem ráda, že jsem nejdřív četla knihu samotnou - na film totiž asi už nebudu mít žaludek. Každopádně tři hvězdičky si ode mě pomeranč určitě zaslouží, nelituji, že jsem se dala do čtení.

02.02.2016 3 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Výborná kniha, od které jsem měla problémy se odtrhnout a odkládala jsem jí jen v nejnutnějších případech. Sáhla jsem po ní bezděčně v knihovně aniž bych věděla, o čem je. A rozhodně toho nelituji. Mnoho lidem se nelíbí konec knížky - já nemohu tvrdit, že se mi nelíbil. Zároveň bych si ale dovedla představit i lepší zakončení. Na druhou stranu se autorce bravurně povedlo všechno závěrečně pěkně zamotat :).

15.01.2016 5 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Dojemný příběh, který mě opět přesvědčil o tom, že zvířata (speciálně pak kočky) mají vrozený šestý smysl, díky kterému se dokáží "napojit" na člověka i jeho psychiku. Víc asi není potřeba dodat :).

29.12.2015 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Váhala jsem, jestli dát čtyři nebo tři hvězdičky. Nakonec jsem dala čtyři, protože jsem podobnou knížku ještě nečetla. Děj i námět jsou rozhodně zajímavé, životní styl Sam a jejích kamarádek mě tak otravoval, že jsem byla šťastná, když jí začalo pár věcí docházet a začala vidět věci, kterých si obyčejně ani nevšímala. Rozhodně to nutí k zamyšlení, jak žijeme náš život a jestli i my na tom nejsme podobně jako Sam... pěkné čtení :).

23.12.2015 4 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Naprosto hrůzostrašný příběh, který mnou hluboce otřásl. Místy jsem se musela držet, abych nezačala brečet. Nevím, jak lépe popsat dojem z této knížky, která popisuje šílenost, krutost, děs, strach z pohledu malé holčičky, která to všechno zažívala téměř po celý svůj život. Klobouk dolů před autorkou, že se vůbec dokázala znovu vracet ke své minulosti a přenést ji na papír. Svět musí vědět o tom, co se dělo...

29.11.2015 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Velmi zajímavá knížka, kterou bych nezařadila přímo do rubriky "pro děti a mládež". Je to příběh, který se musí dotknout každého a každý je donucen při čtení k zamyšlení, ať už dítě, či dospělý. Otevřený konec mi ke knížce dokonale pasoval, bez něj by to "nebylo ono" :). Vzhledem k menšímu počtu stránek jsem ji zhltla po kouskách za jeden den a opět se přesvědčila, že bych neměla soudit knihu podle obalu, jelikož jsem se bála, aby to nebyl nějaký dětský tuctový příběh, u kterého bych v půlce čtení raději přestala. Parádní knížka s mnoha myšlenkami. Na film se chystám dnes :).

24.11.2015 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Stejně jako u Papírových měst - fajn oddechová četba, ale to je tak vše. Část "Potom" už mě ani moc nebavila. Ale abych Greenovi přímo nekřivdila - zaujalo mě pár velmi zajímavých myšlenek, o životě a labyrintu... ale rozhodně bych knížku nepopsala jako "živou, naléhavou a dojemnou", protože jsem neuronila ani slzu a stejně jsem to dočetla jen v přesvědčení, že si Aljaška udělala ze všech srandu, což se samozřejmě nestalo...

31.10.2015 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Nemůžu hodnotit přímo záporně, protože kdyby se mi knížka nelíbila, ani bych jí nedočetla. Příběh je to určitě zajímavý, Margo musí oslovit každého čtenáře. Líbily se mi myšlenky o papírových městech a papírových lidech, v tom jsem se taky trochu viděla. Ale v podstatě ničím jiným ta knížka zvláštní není. Kdyby mě vysloveně nezajímal konec a rozluštění toho, kde vlastně Margo je a co dělá, nenutila bych se do čtení. Navíc jsem měla pocit, že se trochu opakoval námět jako u Hledání Aljašky - naprosto divná holka a naprosto ujetá parta kluků + hledání jakéhosi vysvětlení. Ale jako oddechová četba fajn ;) (pokud si dříve přečtete knížku, film byl pro mě velkým zklamáním).

31.10.2015 3 z 5

Kočky by kupovaly myši Kočky by kupovaly myši Hans-Ulrich Grimm

Naprosto geniální sonda do výroby průmyslových krmiv, kterou by si měl přečíst každý majitel domácího mazlíčka. Místy se mi až zvedal žaludek a trnula jsem hrůzou, co všechno jsou výrobci schopni narvat do granulí... a nejen do nich.

25.09.2015 5 z 5

Lola Rose Lola Rose Jacqueline Wilson

Snad nejúžasnější kniha, jakou jsem od Jacqueline četla (a to jsem četla skoro všechny). Sice je to pár těch let zpátky, ale doteď si na ní pamatuji velmi dobře a v mé knihovně je už značně ošuntělá, četla jsem ji snad třikrát :).

05.07.2015 5 z 5

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

Po 80. stránce jsem knihu odložila. Ztratila jsem se v postavách a celkově mě děj absolutně nezaujal a některé odstavce jsem musela číst dvakrát, protože jsem samou nudou ani nevnímala, co čtu. Netroufám si proto ani hodnotit. Asi je to tím, že kniha je úplně mimo mých zájmů a je to pro mě jen pouhá povinná četba. Nevím, jestli se k ní vrátím, spíš dávám více šanci filmu. Pro mladého člověka, který nemá zájem o ruské dějiny (čili bude tápat v knize jako já) a složitou literaturu, nedoporučuji...

05.07.2015

Jak zvířata milují bližního svého Jak zvířata milují bližního svého Kristin von Kreisler

Úžasná knížka plná příběhů o odvaze a lásce zvířat jak lidem, tak ke svým zvířecím druhům. Místy mi vyhrkly slzy dojetím :). Rozhodně za sebe doporučuji pro všechny milovníky zvířat, ale i pro lidi, kteří snad pochybují o tom, že zvířata mají skutečné emoce a pocity.

25.07.2014 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Z Olivera Twista jsem měla trochu strach, protože spoustu lidí tvrdí, že jde o náročnější četbu. Nicméně jsem ráda, že jsem právě tuto knihu zařadila do své maturitní četby. Chvíli mi trvalo zvyknout si na Dickensův styl, ale po nějakých sto stranách už mi čtení nedělalo problém. Občas jsem se motala v postavách, ale nic strašného to nebylo :). Příběh je malého Olivera je pro mě natolik zajímavý, že se ráda podívám i na film ;).

25.07.2016 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Pro mě bezvadné čtení, nemám ráda příliš složité a zamotané příběhy, ve kterých se člověk ztratí hned v začátku. Tohle bylo pro mě tak akorát, děj, který pěkně "odsejpal" a četl se téměř sám.

15.04.2016 4 z 5

Chování nočních motýlů Chování nočních motýlů Poppy Adams

Kniha mě ničím popravdě nenadchla a ani nešokovala. Spíš jsem se dost nudila a nevylepšil to ani zdánlivě překvapivý konec...

07.04.2016 3 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Velmi zajímavý příběh, autorka mě opět nezklamala. Jen mě mrzí poněkud otevřený konec, podle mě by zrovna tento děj snesl něco více "ukončenějšího", ale to je možná jen můj pocit :).

03.04.2016 4 z 5

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Velice poutavý a mírně fantasy příběh, naprostá oddychovka, když člověk nehledá nic složitého.

23.03.2016 4 z 5

Díky za vzpomínky Díky za vzpomínky Cecelia Ahern

Milá a zajímavá kniha s klasickým happy endem, který mi vůbec nevadil. Musím hodnotit pěti hvězdičkami, protože si nevzpomínám, že bych kdy četla podobnou knihu s takovým příběhem. Připomínalo mi to malinko S láskou Rosie, protože dva hlavní hrdinové se po celý příběh až nemožně míjejí :).

19.02.2016 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Výborná kniha, která nenechala moje oči suché. Právem se u mě posunula mezi dosud nejlepší přečtené knihy od této autorky.

16.02.2016 5 z 5