Káča Máča Káča Máča komentáře u knih

Mechanický pomaranč Mechanický pomaranč Anthony Burgess

Dalo se přečíst i bez větší psychické újmy, ačkoli nepopírám, že hlava mi z toho všeho násilí a týnštiny šejdrem šla. Místy jsem byla téměř šokovaná a zhusená, takže jsem ráda, že jsem nejdřív četla knihu samotnou - na film totiž asi už nebudu mít žaludek. Každopádně tři hvězdičky si ode mě pomeranč určitě zaslouží, nelituji, že jsem se dala do čtení.

02.02.2016 3 z 5

Meditace Meditace Sri Chinmoy

Málokdy knihu nedočtu do konce... bohužel tato kniha k těm nedočteným patří. Slibuji si od meditace něco jiného, co už jsem četla i v jiných publikacích, než to, co popisuje Sri Chinmoy, který je orientován spíše na Boha - a já jsem úplný neznaboh a ani se nechystám v Boha věřit. V meditaci vidím techniku zklidnění své vlastní mysli a eliminaci stresů - což ale zároveň i to jediné, co tím chci dosáhnout... za mě tedy nic moc, nebudu hodnotit.

30.01.2016

Devátý život kočky Devátý život kočky Claire Bessant

Pěkná a poučná kniha pro majitele koček. Nicméně se mi zdálo, že některé informace se až příliš často opakovaly.

29.01.2016 4 z 5

Bestie Bestie Jeffrey Moussaieff Masson

Další výborná kniha od pana Massona. Nedá se ani vyjádřit, jak moc sympatizuji s jeho názory v otázce zvířecího chování a chování lidí vůči zvířatům. Toto dílo by si měli přečíst všichni, aby se jim trochu otevřeli oči, zejména ti, kteří odsuzují druhé za jejich "přehnanou" lásku ke zvířatům či za jejich životní styl vegetariána/vegana. Jen škoda, že přesně to nestane a většinou po tomto díle sáhnou pouze ti, kteří nemají se zvířecím terorem téměř nic společného a spíše se snaží o opak...

27.01.2016 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Zajímavý příběh podivínské dívky a ještě podivnějších vztahů. Autorka zkombinovala téměř nemožné do jednoho příběhu. Za normálních okolností by mi spojení homosexuálního páru umírajícího na AIDS a čtrnáctileté dívky, která si neustále hraje na to, že je středověký sirotek, přišlo dost bizarní. Do tohoto příběhu mi ale všechno tak nějak samovolně zapadlo dohromady a divné mi to nepřišlo ani trochu. Bylo zajímavé sledovat, jak se všechny vztahy neustále vyvíjejí a to mělo za následek, že jsem se od knihy nemohla vůbec odtrhnout.

24.01.2016 4 z 5

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

Můj první Moliere... a první důkaz, že povinná maturitní četba, dokonce pár stovek let stará, může být i vtipná a poněkud čtivá i ve 21. století. Pravděpodobně vyhledám i divadelní zpracování.

22.01.2016 4 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Jedná se o povinnou maturitní četbu - čili netroufám si nějak hodnotit, jelikož sama od sebe bych po Shakespearovi asi nesáhla. Pro mě je úspěch, že jsem knížku dočetla, ačkoli je tenoučká. Nebudu hanit ani vychvalovat, ale pravda je, že jsem se pobavila, ačkoli jsem měla občas problém rozumět ději...

21.01.2016

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Moc pěkný a nápaditý příběh, který předčil mé očekávání. Pravděpodobně sáhnu i po další autorčině tvorbě :).

21.01.2016 4 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Titul 30. nejhůře hodnocená kniha je asi trefný... že má kniha tento "čestný" titul, jsem zjistila až po tom, co jsem si knihu půjčila. Nicméně rozhodla jsem se dát jí šanci. Doteď se obdivuji, že jsem ji dočetla do konce. Ona sama ta myšlenka celého pseudopříběhu není zlá - matka, která má na hrbu padesátku, doma dva divné puberťáky, těhotnou fenu a tuctového manžela (který se v závěru vyvrbí celkem "netuctově"), a která se přestane navzdory své profesi psycholožky orientovat sama v sobě. Proč ne. Pravdou je, že se mi absolutně nelíbil fakt, že měla kniha působit zřejmě vtipně. Abych nezapírala - párkrát jsem se pousmála, ale většinou byla otrávená hromadou vulgarit, které se sypaly z Dory. Na mě až moc přehnané, působilo to jako zoufalá snaha o vtipnost, která se nevyvedla...

18.01.2016 2 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Výborná kniha, od které jsem měla problémy se odtrhnout a odkládala jsem jí jen v nejnutnějších případech. Sáhla jsem po ní bezděčně v knihovně aniž bych věděla, o čem je. A rozhodně toho nelituji. Mnoho lidem se nelíbí konec knížky - já nemohu tvrdit, že se mi nelíbil. Zároveň bych si ale dovedla představit i lepší zakončení. Na druhou stranu se autorce bravurně povedlo všechno závěrečně pěkně zamotat :).

15.01.2016 5 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Váhala jsem, jestli dát dvě nebo tři hvězdičky. Pro mě žádná sláva, asi jsem čekala víc. Zdálo se mi, že se většinou točil příběh ve smyčce Travisovy choleričnosti a a absolutní nerozhodnosti Abby, která většinu času nevěděla, co vlastně chce. Taky mi vadilo mírné fantazírování, protože nepředpokládám, že by se takový příběh mohl odehrát... Ale budiž, dočetla jsem až do konce a zůstala naživu :D.

11.01.2016 3 z 5

Milá knížka, která ve mně zvládla vyvolat snad všechny pozitivní emoce, které existují. Během čtení jsem byla dojatá Marleyho oddaností a láskou, smála se jeho vylomeninám, žasla nad jeho temperamentem a nakonec plakala, když zemřel... uvidím, jaké reakce ve mně vyvolá filmové zpracování.

06.01.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Báječný příběh, četl se sám. Obyčejně tyhle příběhy moc nemusím, ale tento mě zaujal.

03.01.2016 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Velmi silný příběh od bezvadné autorky. Možná ještě předčil mé původní nadšení z knihy "Než jsem tě poznala", kterou jsem od Jojo Moyesové četla jako první. Až do poslední chvíle jsem byla přesvědčená, že skončí všechno tak, jak jsem si to přála nejméně. O to víc byl obrat na konci knihy překvapivější :).

01.01.2016 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Moc pěkné pokračování o Bobovi a Jamesovi. Doufala jsem, že bude nějaký další díl, protože jsem jejich "fanynka" :) a ohromuje mě, jak James dokázal změnit svůj život díky tomu, že mu do života vstoupil kocour. Rozhodně je to inspirativní a zajímavá dvojice.

30.12.2015 5 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Dojemný příběh, který mě opět přesvědčil o tom, že zvířata (speciálně pak kočky) mají vrozený šestý smysl, díky kterému se dokáží "napojit" na člověka i jeho psychiku. Víc asi není potřeba dodat :).

29.12.2015 5 z 5

Buddhismus pro zaneprázdněné Buddhismus pro zaneprázdněné David Michie

Naprosto skvělá, obohacující a motivační kniha, která svůj název nenese jen náhodou. Skutečně patří do ruky většině populace, která je až příliš zaměstnaná a stále "nemá na nic čas". Měli byste si ho ale na přečtení této knihy udělat, možná to bude jedna z nejlepších věcí, co pro sebe za dlouhou dobu uděláte :). Jedná se o úvod do buddhismu pro lidi, kteří mají rádi napsané vše jasně a srozumitelně - zkrátka se vám nestane, že byste něčemu nerozuměli. Já osobně jsem natolik namotivovaná, že mám chuť přestavět celý svůj život a hlavně způsob smýšlení, což také buddhismus zahrnuje. David Michie je obyčejný člověk, jako my všichni. K buddhismu se dostal mírně řečeno jako "slepý k houslím", ale to, jak se dokázal změnit, je obdivuhodné... a ještě obdivuhodnější, protože svou zkušenost předává stále dál...

28.12.2015 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Velmi povedené pokračování provázané opět spoustou buddhistických mouder... velmi pěkné počtení!

26.12.2015 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Naprosto dokonalá kniha, nejen pro milovníky koček. Obsahuje tolik moudrých myšlenek, se kterými jsem se setkala poprvé, překvapily mě svou logičností, jednoduchostí a přesto neskonalou hloubkou a moudrostí. A protože jsem knihomol, milovník koček a nových inspirativních myšlenek vedoucích k lepšímu životu, byla pro mě knížka opravdu čtenářským zážitkem :). Už držím v ruce nedočkavě pokračování.

25.12.2015 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Přečteno za dnešek, knihu jsem odkládala jen v nejnutnějších případech - tudíž celkem slušná oddychovka i zábava. Ze série "Aljašek a Papírových měst" se mi Příliš mnoho Kateřin líbilo nejvíc (a to ani ne proto, že jsem také Kateřina). Pobavila mě přítomnost matematiky a vzorců, ačkoli jsem rozený nematematik. Tohle mi prostě sedlo ;).

24.12.2015 4 z 5