Kaaramelka Online Kaaramelka komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tohle je kniha, kterou by si měl přečíst každý, aby věděl, co má. Aby každý věděl, čeho si má vážit. Nic není samozřejmost.

Kniha je čtivá, má jemné stránky, krásně voní... je plná emocí a dokáže čtenáře do sebe pohltit. Za mě je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ je kniha, která se dá číst stále dokola a neomrzí :)) Dá se číst v každé věku a vždy tam člověk objeví něco nového... je to skvělá kniha :)

12.03.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Příběh knihy je silný a něco ve vás nechá a nejsou to jen smíšené pocity.

U této knihy je dobré číst i mezi řádky, uvidíte toho více a také je dobré si přečíst Poznámku autorky.

26.12.2016 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Tuto knihu označuji jako jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Není pro každého, ne všechny toto téma zajímá a ne všechny kniha zaujme, ale mne ano.

Jedna z nejlepších knih a plánuji si ji koupit i sama za sebe (neboť jsem ji četla vypůjčenou), abych se k ní mohla kdykoliv vrátit. Chci, aby zdobila mou knihovnu. A to, že je to podle skutečné události, příběh dělá ještě silnějším.

09.02.2017

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha mě nijak neoslovila, nic ve mně nezanechala a po pravdě jsem byla ráda, že jsem ji dočetla. Těšila jsem se na jinou knihu. Nestává se mi často, že bych byla ráda, že se knihy "zbavím", ale u této se mi opravdu ulevilo.

26.12.2016 3 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Je to oddechové čtení, kdy pomalu poznáváte obě postavy. Kdyby někdo vynaložil tak velké úsilí jako Laurent, aby našel mne, majitelku kabelky, také bych ho chtěla poznat. Chtěla bych poznat toho muže, kterému to nebylo jedno, který chtěl vrátit vzpomínky.

Jediná věc, která mi na knize vadila, je, že v knize nikdo neřešil přímou řeč. Žádné uvozovky, žádné odlišení. Někdy tedy ani nebylo jasné, kdo mluví. To mi nesedlo, ale je to jediné mínus, které pro mne kniha má.

31.01.2017 5 z 5

Spoutaný Spoutaný Emma Chase

Se závěrečným dílem celé série jsem spokojená, protože vím, že Drew dostal rozum. Stal se z něj zodpovědný muž, skvělý otec a manžel. Celou sérii mohu jen a jen doporučit.

26.12.2016 5 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Druhý díl této série se mi líbil více, ale řekla bych, že série Božských se mi líbila o něco více, ale i tak jsem se nedokázala od knihy odtrhnout, je velmi čtivá, vtipná a plná lásky. Dokáže překvapit, zaujmout... a u člověka vyvolá všelijaké emoce. Autorky mě nezklamaly, jsem opět spokojena!

03.12.2015 5 z 5

Co si vaše kočka doopravdy myslí? Co si vaše kočka doopravdy myslí? Sophie Johnson

Stejně jako kniha Co si váš pes doopravdy myslí, tak i tato vykouzlí úsměv a pobaví :))

06.10.2018 4 z 5

Vysoko (v oblacích) Vysoko (v oblacích) R. K. Lilley

Na knize se mi líbí, že vidíme i vývoj vztahu nejlepšího kamaráda Bianci Stephana se svým partnerem.

Kniha se mi líbila, je to příjemné oddechové čtení, u kterého člověk nemusí přemýšlet.

12.03.2017 4 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Když jsem tvrdila, že Vášnivý hříšník se mi líbil nejvíce z celé série, tak tento díl se mi líbil ještě víc! Kniha je krásným završením celé série a mohu jen doporučit.

12.03.2017 5 z 5

Pražská buzna Pražská buzna Jiří Markvart

Kniha se s nikým ani s ničím nemazlí, je sprostá, upřímná a místy i vtipná. Buď se vám bude líbit, nebo nebude, nic mezi není. Buď si vás získá, vy se pobavíte anebo vás odrovná a vy ji ani nedočtete. Dobře si promyslete, zda chcete číst o životě jednoho nenapravitelného gaye.

12.03.2017 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Je to upřímná, místy vtipná kniha. A i když to není přímo můj šálek, kniha se mi líbila. Její neobvyklý formát se četl dobře. Také se mi líbilo doplnění kapitol, například fotografiemi či menším komiksem.

31.01.2017 4 z 5

Revival Revival Stephen King

Musím říci, že mě kniha tolik nezaujala jako jiné, které jsem od něj četla. Přišlo mi, že kniha je zbytečně dlouhá... děj by se dal zkrátit, navíc je to horor, ale jako horor mi to přišlo až pár stránek ke konci... není to kniha, kterou bych si chtěla přečíst znovu, ale i tak nelituji přečtení :))

25.12.2015 3 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Mrzelo mě, že už to nevypráví Drew... ale ten epilog nemá chybu :D první díl se mi líbil více, ale ani tato kniha mě nezklamala :)) Je to příjemné čtení ;)

V jejím srdci svět se tříští V jejím srdci svět se tříští Jonathan Dylan Barker

Ze všeho nejdříve bych chtěla poděkovat @sberatelka.knih a @knihydobrovsky za poskytnutí knihy k recenzi.

Hlavní hrdina Jack po smrti svých rodičů žije u tety Jo, se kterou společně navštěvují hrob jeho rodičů. Hlavně na výročí jejich úmrtí. Teta Jo viní jeho otce ze smrti své setry, Jackovy matky. U hrobu švagrovi nadává. Když Jackovi dojde trpělivost, vezme rádio a odchází se projít po hřbitově. Díky tomuto rozhodnutí potkává na hřbitově Stellu, která mu změní celý jeho život. To on ovšem ve svých osmi letech ještě netuší.

Kniha je mou první zkušeností s autorem, i když od něj mám doma ve své knihovně Dracul ze stejného nakladatelství. To jsem ale odběhla. Do děje knihy V jejím srdci svět se tříští jsem měla problém začíst se. Autor se vyžívá v popisování všech detailů a nedává moc prostoru představivosti čtenáře. Ale na druhou stranu díky tomu dokáže skvěle vykreslit pocity, napětí a tajemno. Líbilo se mi postupné gradování a odhalování záhad. Vše sice do sebe zapadne jako dobře fungující stroj, ale než se tak stalo, byla jsem vyčerpána. Celkově se mi kniha líbila, ale ocenila bych přece jen rychlejší spád děje a o něco méně stran.

06.12.2023 3 z 5

Žirafky si hrají na schovávanou Žirafky si hrají na schovávanou Elena Mellano

Jednoduchý příběh doprovázený krásnými ilustracemi :)

31.12.2020 5 z 5

Nejlepší maminka Nejlepší maminka Lisa Alderson

stejně tak jako u knihy Nejlepší tatínek příběhem provází krásné ilustrace :)

24.07.2020 4 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

To byla paráda :) V knize se střídají postavy, čtenář se může seznámit postupně s královnami, jejich životy a zákony, také poznáme Keralie a její příběh. Já osobně jsem nedokázala knihu pořádně odložit, bylo mi líto osudů královen a překvapilo mne, kdo to nakonec celé naplánoval. Nečekala jsem to a o to víc mne právě hnala má zvědavost. Chtěla jsem vědět, kdo za tím spiknutím stojí a jaký má k němu důvod.

Díky tomu, že jsem od knihy nečekala moc, rozsekala mě. Jsem ráda, že jsem nedala na hodnocení a rozhodla udělat si vlastní názor.

05.06.2020 5 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Tohle byla jízda, skvěle zakončená série :)

06.05.2020 5 z 5