Kaaramelka Kaaramelka komentáře u knih

V jejím srdci svět se tříští V jejím srdci svět se tříští Jonathan Dylan Barker

Ze všeho nejdříve bych chtěla poděkovat @sberatelka.knih a @knihydobrovsky za poskytnutí knihy k recenzi.

Hlavní hrdina Jack po smrti svých rodičů žije u tety Jo, se kterou společně navštěvují hrob jeho rodičů. Hlavně na výročí jejich úmrtí. Teta Jo viní jeho otce ze smrti své setry, Jackovy matky. U hrobu švagrovi nadává. Když Jackovi dojde trpělivost, vezme rádio a odchází se projít po hřbitově. Díky tomuto rozhodnutí potkává na hřbitově Stellu, která mu změní celý jeho život. To on ovšem ve svých osmi letech ještě netuší.

Kniha je mou první zkušeností s autorem, i když od něj mám doma ve své knihovně Dracul ze stejného nakladatelství. To jsem ale odběhla. Do děje knihy V jejím srdci svět se tříští jsem měla problém začíst se. Autor se vyžívá v popisování všech detailů a nedává moc prostoru představivosti čtenáře. Ale na druhou stranu díky tomu dokáže skvěle vykreslit pocity, napětí a tajemno. Líbilo se mi postupné gradování a odhalování záhad. Vše sice do sebe zapadne jako dobře fungující stroj, ale než se tak stalo, byla jsem vyčerpána. Celkově se mi kniha líbila, ale ocenila bych přece jen rychlejší spád děje a o něco méně stran.

06.12.2023 3 z 5

Rušná farma: Poznejte zvířata na farmě! Rušná farma: Poznejte zvířata na farmě! Hannah Campling

Krásně provedená kniha :) Obrázky i zvuky jsou reálné :)

18.11.2023 5 z 5

Žirafky si hrají na schovávanou Žirafky si hrají na schovávanou Elena Mellano

Jednoduchý příběh doprovázený krásnými ilustracemi :)

31.12.2020 5 z 5

Nejlepší maminka Nejlepší maminka Lisa Alderson

stejně tak jako u knihy Nejlepší tatínek příběhem provází krásné ilustrace :)

24.07.2020 4 z 5

Nejlepší tatínek Nejlepší tatínek Lisa Alderson

krásně zpracovaná knížka s rodinným příběhem doprovázena povedenými ilustracemi :)

24.07.2020 5 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

To byla paráda :) V knize se střídají postavy, čtenář se může seznámit postupně s královnami, jejich životy a zákony, také poznáme Keralie a její příběh. Já osobně jsem nedokázala knihu pořádně odložit, bylo mi líto osudů královen a překvapilo mne, kdo to nakonec celé naplánoval. Nečekala jsem to a o to víc mne právě hnala má zvědavost. Chtěla jsem vědět, kdo za tím spiknutím stojí a jaký má k němu důvod.

Díky tomu, že jsem od knihy nečekala moc, rozsekala mě. Jsem ráda, že jsem nedala na hodnocení a rozhodla udělat si vlastní názor.

05.06.2020 5 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Tohle byla jízda, skvěle zakončená série :)

06.05.2020 5 z 5

100 pokladů naší planety: Hrady a zámky 100 pokladů naší planety: Hrady a zámky Hannah Brooks-Motl

Krásně zpracovaná kniha :)

29.03.2020 5 z 5

Co si vaše kočka doopravdy myslí? Co si vaše kočka doopravdy myslí? Sophie Johnson

Stejně jako kniha Co si váš pes doopravdy myslí, tak i tato vykouzlí úsměv a pobaví :))

06.10.2018 4 z 5

Co si váš pes doopravdy myslí? Co si váš pes doopravdy myslí? Sophie Johnson

Milá knížečka, která vykouzlí úsměv na tváři :))

06.10.2018 5 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Líbilo se mi, že povídky byly nenápadně propojené, ale přesto jsem jsem byla trochu zklamaná. Něco mi tam chybělo.

Vysoko (v oblacích) Vysoko (v oblacích) R. K. Lilley

Na knize se mi líbí, že vidíme i vývoj vztahu nejlepšího kamaráda Bianci Stephana se svým partnerem.

Kniha se mi líbila, je to příjemné oddechové čtení, u kterého člověk nemusí přemýšlet.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ je kniha, která se dá číst stále dokola a neomrzí :)) Dá se číst v každé věku a vždy tam člověk objeví něco nového... je to skvělá kniha :)

Šmoulové: Zapomenutá vesnice Šmoulové: Zapomenutá vesnice Stacia Deutsch

Už se těším na film, až bude v kinech. Kniha je příjemným oddechovým čtením.

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Moje první zkušenost s tímto autorem a určitě ne poslední. Kniha se mi velmi líbila a je doplněná krásnými ilustracemi.

12.03.2017 5 z 5

Stejné jako film a stejně jako z film jsem z knihy nadšená!

Jsem single a pomstím se Jsem single a pomstím se Tracy Bloom

Tahle kniha pobaví, rozesmutní, naštve… ale hlavně dokáže zvednout náladu a ukázat, že ne všem dnům je konec a láska si najde cestu.

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Když jsem tvrdila, že Vášnivý hříšník se mi líbil nejvíce z celé série, tak tento díl se mi líbil ještě víc! Kniha je krásným završením celé série a mohu jen doporučit.

Pražská buzna Pražská buzna Jiří Markvart

Kniha se s nikým ani s ničím nemazlí, je sprostá, upřímná a místy i vtipná. Buď se vám bude líbit, nebo nebude, nic mezi není. Buď si vás získá, vy se pobavíte anebo vás odrovná a vy ji ani nedočtete. Dobře si promyslete, zda chcete číst o životě jednoho nenapravitelného gaye.

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Tuto knihu označuji jako jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Není pro každého, ne všechny toto téma zajímá a ne všechny kniha zaujme, ale mne ano.

Jedna z nejlepších knih a plánuji si ji koupit i sama za sebe (neboť jsem ji četla vypůjčenou), abych se k ní mohla kdykoliv vrátit. Chci, aby zdobila mou knihovnu. A to, že je to podle skutečné události, příběh dělá ještě silnějším.

09.02.2017