juni juni komentáře u knih

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

Tuto autorku jsem měla jako povinnou četbu. Takže moje první knížka od této autorky. Detektivkám začínám přicházet na vhť (snejně jako u Nesba). Od detektivek me odradil, totiž Pes Baskervillský od Sira Arthua Conana Doyla. Moc se mi líbila. Ráda bych si od Agathy přečetla ještě nějakou knížku.

29.05.2018 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Kniha se mi vůbec nelíbila. První dva díly jsem viděla jenom jako filmy a tenhe taky, ale přišlo mi to jako strašná nuda. Nemělo to děj a bylo to předvídatelný.

15.03.2018 1 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Pokračování labyrintu mě zase vtáhlo do děje. Přišlo mi, že tam bylo více děje než v předchozím díle, ale přesto se mi první díl o malinko (ale vážně malinko) líbil víc. Doporučuji přečíst všem, komu s líbil první díl a kdo má rád sci-fi.

30.01.2018 5 z 5

Otrantský zámek / Starý anglický baron / Vathek / Sicilský román Otrantský zámek / Starý anglický baron / Vathek / Sicilský román Ann Radcliffe

Všechny čtyři příběhy se mi moc líbily, ale přesto mě nejvíce zaujal Vathek od Williama Backforta. Vtáhl mě ze všech nejvíce do děje a příběh se mi moc líbil. Všem doporučuji přečíst.

30.01.2018 5 z 5

Zasněžená červenka Zasněžená červenka Mary Kelly

Tuto knihu jsem si přečetla, protože mě zajímalo, co na ní baví mojí sestru. A byla jsem mile překvapena. Určitě je to pro menší čtenáře. Děj mi přišel sice předvídatelný, ale pěkný a čtivý.

25.12.2017 4 z 5

Fantom Fantom Lisa Jane Smith

Když jsem poprvé viděla seriál upíří deníky, tak jsem se do nich zamilovala (hlavně do Damona). Můj první díl od L. J. Smith se mi moc líbil. Dávám 5 hvězd a doporučuju.

22.11.2017 5 z 5

Útěk za láskou Útěk za láskou Petra Martišková

Tuto knihu jsem koupila kámošce k narozeninám, protože moc nečte. Když už tak jenom romantiku. Na mě to byla moc velká romantika a předvídatelný děj. Ale i přes to se dobře četla.

10.11.2017 2 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Tato kniha se mi strašně dobře četla. Celá série Selekce mě nadchla. Bylo fajn si tento příběh přečíst z pohledu jiných postav a vědět, jak se cítili a co prožívali.

10.11.2017 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

U této knihy jsem čekala více napětí, bylo to předvídatelné. Trochu mě zklamala. Čekala jsem něco víc, jako byla Selekce. Určítě pohodové čtení na dovolenou.

02.11.2017 2 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Ani druhý díl mě nezklamal, moc se mi líbil, i když mi na konci bylo trochu smotno, kvůli Willovi. Moc se těším na rozuzlení vztahu Tessy, Willa a Jema a taky jak bude uzavžena série. Za mě prostě vítězí Will ;)

02.11.2017 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Kniha se mi moc libila. Zaujala mě hned, jakmile jsem prečetla jméno William Harondale. Myslela jsem si, že to bude nudné, díky tomu, že se to odehrávalo ve starší době. Ale naopak jsem zjistila, že se mi tím kniha líbila mnohem víc. A také jsem na komentářích četla, že se postavy podobají postavám z Nástrojů smrti, ale mě to nepříšlo. Nástroje smrti jsem si zamilovala stejně jako Pekelné stroje. A moc se mi líbili části povídání Willa a Tessy o Příběhu dvou měst od Charlese Dickense, který jsem si prečetla už jenom díly tomu, že se objevil v Nástrojích smrti a moc se mi líbil. Určitě si hned přečtu pokračování série.

02.11.2017 5 z 5

První První Kiera Cass

Myslela jsem si, že to skončí trochu jinak, ale to je jedno. Dceru si určitě přečtu a doufám, že mě bude bavit více než předchozí díly (Elita a První). Selekce mě nadchla, ale to ostatní už mě nebavilo (Elita ještě šla).

22.10.2017 2 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Po dočtení Selekce jsem si běžela pro Elitu. Která se mi moc líbla, ale první díl je první díl. Určitě si půjdu pro poslední knihu série První.

22.10.2017 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

U této knihy mě nejprve zaujala obálka. Na romantické knihy nejsem (radši mám fantasy a dobrodružné), ale do tohohle příběhu jsem se zamilovala. Určitě doporučuji.

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Na této knize mě zaujala obálka, a proto jsem ji musela mít. U příběhu jsem se zasmála a strašně dobře se mi četl. Tak jsem si hned běžela pro pokračovaní.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Na tuto knihu jsem zase přišla přes film. Knihu jsem přečetla během chvíle a nemohla jsem se odtrhnout. Romantický příběh zasazený do cestovaní v čase, úžasný nápad. Brzy se vydám na pokračování a další knihy od autorky.

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Určitě to nebyl zbytečný díl, ale čekala jsem víc napětí. Zase zodpovězeny nějaké otázky a moc se mi líbily krátké kapitoly. Četla se velmi rychle a byla zajímavá.

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Na knihu jsem přišla, díky filmu, do kterého jsem se zamilovala. Myslela jsem si, že film je naprosto úžasný, ale to jsem si ještě nepřečetla knihu :). Kniha byla naprosto úchvatná, a proto jsem si na ni udělala referát a doporučila celé třídě. Honem jsem běžela pro pokračování.

21.10.2017 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Poslední díl se mi moc líbil. Doporučuji celou sérii.

13.03.2024 5 z 5

Kráľovstvo Prekliatych Kráľovstvo Prekliatych Kerri Maniscalco

Pokračování se mi líbilo. I když první díl byl první díl

29.12.2023 5 z 5