juliekrocova juliekrocova komentáře u knih

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Máj opravdu nemám ráda, styl, kterým je napsaný mi vůbec nevyhovuje - nemyslím ti češtinu jako takovou, ale spíš přeskakování, divně používané metafory a další.. Máj si určitě víckrát nepřečtu a do seznamu knih v maturitě ho už určitě nezařadím..

15.04.2015

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Kniha, která mě naprosto překvapila, pohltila a její čtení uteklo vážně rychle (až moc rychle)..

15.04.2015 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je klasika a Erbenovy balady mají vážně něco do sebe, jedna z mála poezií, které mám ráda..

26.11.2014 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Kniha je opravdu skvělá, ale přesto nemůžu dát plný počet hvězdiček - některé části knihy byly moc zdlouhavé a celkově mi trvalo dost dlouho přečíst knihu, což je neobvyklé, ale příběh je to opravdu propracovaný a knížku doporučuju všem, co mají rádi dystopii

02.10.2014 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Kniha se mi velmi líbila a neustále jsem nad ní musela přemýšlet. Rozhodně bych ho neoznačila za výrazně horší díl než třeba díl předcházející - tedy druhý. Byl sice o něco slabší, ale ne o moc. Závěrečný díl trilogie se mi líbil, byl čtivý, bylo tam dost akce, zamotaných vztahů a všeho, co se dá od Katniss čekat.

14.07.2014 4 z 5

Červený raptor Červený raptor Robert T. Bakker

Knihu jsem četla ještě na základce, ale naprosto jsem se do tohoto příběhu zamilovala. Knihu doporučuju všem, co mají rádi dinosaury, protože příběh o samici raptora jistě takového člověka zasáhne. Příběh, styl psaní a všechno se mi velmi líbilo. A nakonec - o raptorech i dalších dinosaurech se dozvíte spoustu informací a to zábavnou formou :)

09.07.2014 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Skvělá trilogie, další strhující díl.

09.06.2014 5 z 5

Dračí znamení Dračí znamení Lucie Fidlerová

Na to, že je to její debut a je to začínající mladá autorka, tak skvělé, ale přesto to nebyla knížka, u které bych dokázala sedět, dokud ji nepřečtu. Měla něco do sebe, těším se na pokračování, ale není to nic převratného. A málo draků :)

19.05.2014 3 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Skvělá kniha! Doporučuju

13.05.2014 5 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Velmi čtivá knížka a skvělý děj posledního dílu trilogie

08.05.2014 4 z 5

Médeia Médeia Eurípidés ze Salamíny

Kupodivu se Médeia četla dobře a byla srozumitelná - i mě docela bavila. U povinné četby jsem tohle nečekala.

26.04.2014 4 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Velmi čtivá a originální kniha. Líbila se mi a rozhodně ji doporučuji. Už se těším na další díly.

22.04.2014 4 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Nádherná kniha, strhující konec - koncem si mě tato kniha získala.

18.04.2014 4 z 5

Captain America: Omnibus: Kniha třetí: Smrt Captain America: Omnibus: Kniha třetí: Smrt Ed Brubaker

Lepší byly první dva díly, které mě naprosto nadchly, ale také závěrečný díl této série stojí za přečtení.

13.04.2014 4 z 5

Captain America: Omnibus: Kniha druhá Captain America: Omnibus: Kniha druhá Ed Brubaker

Na první díl to nemá, ale i přesto skvělý komiks..

28.03.2014 4 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Po prvním úžasném díle docela zklamání - kniha byla hodně předvídatelná. Ale dobře a rychle se četla, takže aspoň něco..

26.03.2014 3 z 5

Maska Maska Robert Lawrence Stine

Můj nejoblíbenější díl z celé série.. Jako mladší jsem ji mohla číst stále dokola :)

17.03.2014 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Stephenie Meyerová příjemně překvapila.. Propracovaný příběh, hlavní zápletka, otevřený konec.. Kniha se mi moc líbila a přečtu si ji znovu.

17.03.2014 5 z 5

Nevinné Nevinné Sara Shepard

Prvně jsem viděla seriál, takže pro mě se kniha nezdála moc překvapivá.. I když některé části :) No, už mě knížky ze série Roztomilé malé lhářky po shlédnutí seriálu nebaví.

17.03.2014 3 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater