Captain America: Omnibus: Kniha třetí: Smrt

Je možné zavraždit živou legendu? Scenárista Ed Brubaker to udělal. Ve třetím a závěrečném dílu omnibusu Captain America Steve Rogers umírá a navíc jako veřejný nepřítel číslo jedna. Red Skull oslavuje, Američané jsou v šoku. Nad Spojenými státy se stahují temné mraky. Kdo zachrání situaci, když je hrdina s hvězdami a pruhy mrtev? Kdo nastoupí na jeho místo, kdo zdvihne jeho štít? Je tu jediný možný kandidát. Pokud se odváží vyjít ze stínů ilegality a přijmout zodpovědnost, mohou být vrazi potrestáni a Amerika zachráněna. Omnibus obsahuje sešity 25-42 páté řády série Captain America....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/136752/captain-america-3-smrt-NWS-136752.jpg 4.752

Marvel omnibus - Captain America 3.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno · BB art

Captain America: The Death of Captain America Omnibus · 2009

Kniha Captain America: Omnibus: Kniha třetí: Smrt

venomslav

velmi dobrý lehce navazuje na CW2 skvělá kresba ale ten příběh je "okoukaný " prostě umře cap a řeší se to mnoho záporáku a trochu se příběh zamotá sám do sebe ale jinak se mi příběh líbil akce byla super

Tomas@S
08.12.2017

Pravdepodobne z toho prosteho duvodu, ze se jedna o knihu treti a ja predchozi dva dily necetl, jsem prvni tretinu knihy tak trochu tapal a pribeh me silne nebavil. Vytrval jsem a do pribehu se postupne zacetl. Nebylo to uplne spatne, ale cekal jsem od komiksu o Captain America ponekud vic, trochu neco jineho. Mozna by to chtelo priste zacit prvnim dilem :-)

Lenka.Vílka
09.07.2017

I přes dokonalost celého příběhu a jeho zakončení třetím dílem, jsem byla zklamaná onou smrtí samotnou. Ale já to autorovi odpustím (protože je před námi ještě dlouhý příběh), ale samotná smrt byla vlastně nijaká v porovnáním s tím, co Steve dokázal (ja vím, nebyl jedinej...a i přes to kdo, jak a proč to udělal...čekala jsem něco víc epic...).

Přiznám se, že Captain America nepatřil mezi moje nej hrdiny. Vždycky mu něco chybělo (a jeho postavu jsem měla nejradeji v komiksech, kde si z něj dělají legraci). Dokud jsem nečetla Ultimates, kde mě úplně poprvé vyhovoval ve všech ohledech (stejně jako ve filmech, kde je každá vteřina s touhle postavou dokonalá). Ano, tyhle dva komiksy mě přiměly mít Capa ráda jako postavu a to všechno, co představuje. To, je věc, kterou jsem nečekala. Takže děkuju.

TomK
04.03.2016

Musím říct, že to byla opravdu jízda, kterou završil jak výborně napsaný příběh tak i dokonalá kresba :) Jde vidět, že i postavy jako jsou Kapitán Amerika dokáží napsat lidi, kteří ví jak udělat takovou postavu i přes její smrt nesmrtelnou :-P
I když to zrovna není má oblíbená postava, tak nemohu jinak než vřele doporučit :)

mttra
08.12.2015

Mohutna bichle na kvalitnim papire,paradni kresba,skvely pribeh - pro me luxusni zalezitost v knihovnicce :)

juliekrocova
13.04.2014

Lepší byly první dva díly, které mě naprosto nadchly, ale také závěrečný díl této série stojí za přečtení.

3DD!3
23.05.2013

U nás nejspíš finální sbírka mapující život kapitána Ameriky, který to živý dotáhne sice jen na stranu 18 (myslím), ale jeho legenda ležící ve skrvaveném prachu jeho mrtvoly nesmí zůstat zapomenuta. Během bichle dvě se z Capa stal nepřílel USA číslo jedna, štváč a zatvrzelý odpůrce zákona o registraci maskovaných superhrdinů (tyto kapitoly z Občanské války v českém překladu bolestně schází), někde mezi těmito dvěma knihami však boj, po vší té způsobené destrukci vzdal a oni jej popravili. Kdo oni a proč se tu samozřejmě dočtete, hlavně však sledujeme osudy Jamese Barnese, kterého Capova smrt zasáhla víc než kohokoli jiného a přísahá pomstu všem co v tom mají prsty (mimo jiné i úřadující ředitel ŠTÍTu Tony Stark). Sledujeme vývoj cynika a vraha, který se může stát novou ikonou a možná i příhodnějším symbolem dnešní ameriky. Brubaker vytěžil z tíhy smrti legendy maximum a servíruje dosud nejlepší příběh o Stevu Rogersovi, bez Steva Rogerse (pokud nepočítáme toho šíleného napodobitele, který prahne po pomstě za smrt Buckyho ;-)).

ikshorm
16.10.2012

Přes 400 stran jednoho nepřerušeného příběhu. Scénář výborný, kresba také, rozhodně stojí za koupi. Jen návaznost na omnibus č. 2 není plynulá a doufám, že někdo (BBArt nebo Hatchette) vydá příští rok Civil War.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Marvel smrt superhrdinové komiksy

Autoři knihy