josef2900 josef2900 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Podle mého názoru nejlepší kniha od autorky a asi nejlepší detektivka, kterou jsem kdy četl

Faja Faja Petra Stehlíková

Skvělá kniha, ještě lepší než první díl. Stále se něco děje, ke konci knihy budete rádi, za trochu oddechu. Napínavý konec vás udrží na špičkách a po poslední stránce budete plakat, že na poslední díl musíte čekat až do dubna.

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělý jedinečný fantasy román. Kniha měla trošku pomalý rozjezd, ale pak stala každá stránka za to. Unikátní svět a skvěle vymyšlený příběh.

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Zábavné čtení k třech anglických gentlemanech, kteří jsou vyčerpaní životem a tak si vyrazí na výlet ve svém člunu. Autor umí hezky popisovat přírodu a prokládá knihu zábavným humorem

31.12.2020 4 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

(SPOILER) Ne moc dobře zakončená sága Stínu Krkavce. Přijde mi, jako by autor neměl předem vymyšlený konec příběhu a tak na poslední chvíli něco slátal dohromady. Napětí je skoro neexistující, na začátku knihy umře jedna z hlavních postav a čtenář pak mylně nabude dojmu, že tak bude pokračovat i nadále. Tohoto pocitu se ale zbavíme hned poté, co jiná postava unikne jisté smrti jenom na základě čirého štěstí a ve zbytku knihy pak ale nemá žádný zásadní význam. Obsazení celého kontinentu je hračka a Sjednocené království neutrpělo několika lety připravovanou a promyšlenou invazí žádné ztráty a ihned byli schopné posbírat statisíce vojáků vlastně z ničeho.

30.12.2020 2 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Další skvělý díl do série. Ukazuje se, že autorka má od začátku vše výborně promyšlené a propracované. Děj má spád a pořád se něco děje, nebo získáváme nové informace o světě. V knize nechybí spousta zvratů a intrik, které jsem si moc užíval. Budu napjatě očekávat další díl!

28.01.2022 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Části z první světové války jsou dobré, moderní doba mne ale moc nenadchla. Neznamená to ale, že je kniha špatná, jenom prostě není pro mě

12.03.2021 2 z 5

Světla Severu Světla Severu Philip Pullman

Super fantasy příběh, který zaujme nejenom děti. Film oproti knize ani nestojí za to. Spíše bych doporučil nový seriál na HBO (his dark materials).

09.01.2021 4 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Autor zdlouhavě popisuje a plácá se kolem, než aby dal příběhu hloubku. Snaží se čtenáře sžít se s hlavním hrdinou, aby nám bylo nakonec líto jeho skonu, akorát k tomu využívá spíše délku knihy, než hloubku děje. Pokud to není dost jasné, kniha je zbytečně dlouhá a autor věnuje více času popisu určitě krásné přírody, než dál ději a vlastně pořád omílá dokola to samé. Konec je velmi slabý. Celou dobu víme k čemu se schyluje, ale když se tak stane, nepůsobí to jako pořádné vyvrcholení, ale spíše jenom jako další nezáživná událost, která se prostě stala.

30.12.2020 1 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Se seriálem nesrovnatelné. Na začátku budete zmatení, z velkého obsahu jmen a rodů, ale dnes už asi není nikdo, kdo by nevěděl alespoň o něčem z příběhu hry o trůny.

30.12.2020 4 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Skvělý úvod do skvěle zpracované komiksové série se skvělým provedením a úžasnými ilustracemi. Použití klíčů je velmi nápadité a čtenář pak čeká, jaký další naše postavy naleznou a kam je zavede.

Kniha o čaji Kniha o čaji Kakuzó Okakura

Docela banger. Zaujal mě hlavně obal a popis v letáku knižního klubu. Čtení ve mně navodilo příjemnou atmosféru, když jsem se mohl přesunout časem o několik století zpět a přečíst si o tom, jaký vliv měl čaj a jeho příprava na vývoj asijské kultury. Supr Čupr

10.01.2024 4 z 5

Jantarový dalekohled Jantarový dalekohled Philip Pullman

Supr zakončení trilogie. Spousta fantasy prvků a napětí, které drží čtenáře úplně na hraně

09.01.2021 5 z 5

Kniha zvláštních nových věcí Kniha zvláštních nových věcí Michel Faber

Těžká četba s dlouhými odstavci. Zajímavý námět, který zaujme a bude vás nutit číst dál, když už sami nebudete chtít.

31.12.2020 3 z 5

Hry o život / Skúška ohňom / Drozdajka Hry o život / Skúška ohňom / Drozdajka Suzanne Collins

Napínavé pokračování prvního dílu s nečekaným zakončením

30.12.2020 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Překvapivě velmi dobře napsané. První kniha, kterou jsem od autorky četl a hned mě uchvátila. U. Poznanski se tak stala jedním z mých oblíbených autorů.

Pět Pět Ursula Poznanski

Super kniha a suprový námět. Kreativně použitý nápad, jak zapojit geocaching do napínavého detektivního příběhu.

30.12.2020 3 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Strašidelná kniha. Neskutečně syrově popsané emoce lidí, se kterými velmi soucítím, ale zároveň mi přijde, jako bych pocházel z jiného světa. Knihu jsem četl a pociťoval jsem silné úzkosti, několikrát jsem přemýšlel, že ji radši odložím, ale zároveň jsem se od ní nemohl odtrhnout. Knížku jsem si vybíral pouze podle obalu a tak jsem vůbec nevěděl do čeho jdu. Zklamaný ale rozhodně nejsem. Pro mě osobně se jedná o velmi netradiční čtení. Nemůžu než doporučit obléci si pevnou zbroj a pak skočit do knihy jako do rozvířené řeky a nechat se úplně unést a dorovnat.

21.03.2024 4 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Autorovi se zjevně nechtělo moc dlouho chodit kolem horké kaše, protože už kolem dvacáté stránky se dostáváme do Jiného Světa. Autor nijak neřeší, že by se měl hlavní hrdina třeba rozloučit s rodinou a přáteli, prostě ho hodil co nejrychleji do nového světa, protože o tom chtěl psát a to mu jde. Hlavnímu hrdinovi sice vychází úplně všechno, co si zamane, ale to nijak neubírá na zážitku z knihy. Už se nemůžu dočkat na další díl.

14.01.2021 4 z 5

Drozdajka Drozdajka Suzanne Collins

Asi nejlepší díl z celé série plný nečekaných zvratů. Smutné zakončení trilogie hladových her.

30.12.2020 4 z 5