Jonny Jonny komentáře u knih

Králíci a hroznýši Králíci a hroznýši Fazil Iskander (p)

Co všechno lze na těch zvířátkách vysvětlit. Zpočátku jsem byl hodně nadšený, posléze už se kniha opakovala a tím ztratila na zábavnosti. (Ač tedy... opakování matka moudrosti.)

25.04.2018 4 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Místy nuda, místy zajímavé, místy napínavé. Celkově neurazí, neodradí – po dalším dílu určitě sáhnu.

13.04.2018 3 z 5

Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu Pavel Tigrid

Hodně oceňuji obsah knihy – poskytla mi vhled do období, v kterém jsem se dosud neorientoval.
Škoda, že není podaná čtivější formou, jen málokdy jsem hltal řádek za řádkem.

15.03.2018 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Je to čtivé. A taky dost "čtení pro baby". Místy mě ale kniha ponoukla k zamyšlení. Prostě oddechovka co neurazí.

06.03.2018 4 z 5

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Další kniha o běhání. A tahle je i hezky napsaná. Název mi připadá trochu zavádějící. Myslel jsem, že to má co dělat s mým běžeckým mottem: "Běhám abych mohl hodně jíst", ale ne, no.
Fascinující jak se Scott vůbec nerozpakuje nad tím, že vyhrál co si usmyslel.
Recepty mě úplně minuly, nic proti veganům (dokonce bych i rád vařil/ochutnal), ale drtivá většina surovin mi připadá dostupná podobně jako roh jednorožce.

30.01.2018 3 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Tuctové. Hlavní hrdina, tři další kamarádi, každý je zvláštní něčím jiným. A protože to jsou studenti, tak se neučí a jen chlastají a fetují (po objevení nového světa je celé studium vlastně odsunuto na druhou kolej... ). Prostředí knihy mi přišlo nepromyšlené (jakoby ho autor domýšlel v průběhu psaní). Závěr knihy to trochu zachránil a přidal příběhu na hloubce.

18.01.2018 2 z 5

Příběh 47 róninů Příběh 47 róninů John Allyn

O Japonské kultuře a morálce samurajů jsem už něco věděl. I tak je pro mě nejsilnější dojem nepochopení seppuku. Tedy ne že bych ho nechápal, spíš se ho zdráhám přijmout, akceptovat. Jinak je kniha čtivá a má i pár nepředvídatelných zvratů.

02.01.2018 4 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Krátká čtivá kniha, která se snaží čtenáři přiblížit jaké to je narodit se do nepříznivých podmínek. Abstraktní/ nejasný konec mě trochu zklamal.

27.11.2017 3 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Čtivé, místy napínavé ale hlavní hrdina mi byl cizí. A přišlo mi fakt hloupé, jak ze všech nesnází vyvázl bez zkřiveného vlásku.

23.11.2017 3 z 5

Nauč se to! Nauč se to! Peter Christopher Brown

Nejvíc se mi líbí vědecký přístup s kterým kniha analyzuje studijní metody. Žádné domněnky, všechno je zdůvodněno, doloženo (a když ne, tak to kniha zmiňuje). Kniha je stručná a rozhodně vám rozšíří obzory.

16.11.2017 4 z 5

Šňupec Šňupec Terry Pratchett

Šňupec jasně dokládá, že Pratchett je záruka kvalitního čtnářského zážitku. Kniha věnovaná Elániovi se zařadila mezi to lepší, co autor napsal (tolik můj dojem). Hezký je ten toleranční přesah knihy.

03.11.2017 5 z 5

Inovátoři Inovátoři Walter Isaacson

Zajímavé čtení. Užíval jsem si jak se s posunem času posouvalo i o čem se v knize píše. (matematika, hardware, hardware a software, software) Kdybych si býval byl přečetl knihu na střední (nebo nám nějaký učitel ty informace zprostředkoval, tak přehledně jako kniha) tak bych možná ajťákem zůstal.

18.10.2017 4 z 5

Na volné noze Na volné noze Robert Vlach

Obšírná kniha o podnikání. Úvod mi přišel dost zdlouhavý, ale po prvních 70 stranách se to rozjelo. Kniha je obsáhlá a tak je logické, že ne všechny části jsou zajímavé/podstatné pro všechny čtenáře. Podrobněji jsem se rozepsal v recenzi: https://postrehy.honzakacer.cz/jak-podnikat-na-volne-noze/

11.10.2017 4 z 5

Češi 1918: Jak Masaryk vymyslel Československo Češi 1918: Jak Masaryk vymyslel Československo Pavel Kosatík

Masaryk v komixu? Nenadchl, neurazil.

25.09.2017 3 z 5

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

Škoda tak brzkého odhalení identity "hlavního záporáka". Najednou to vůbec nebylo tak detektivní. Stále dobré/čtivé, ale proti předchozím dílům slabší.

25.09.2017 3 z 5

Intimní historie od antiky po baroko Intimní historie od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Zajímavé, čtivé. Místy nutící k zamyšlení. Jen mi trochu vadilo, jak je spousta věcí v knize zdůvodněna křesťanstvím - přitom křesťanství je tak široký pojem, až je trochu anonymizující.

28.08.2017 5 z 5

Z počátku vtipná až poněkud komická kniha se postupně propracovává k čím dál větší vážnosti. Místy ani člověk nedutá - hlavně soucítí.

16.08.2017 4 z 5

Kopni do té bedny Kopni do té bedny Seth Godin

Jedna z knih kde vám stačí přečíst název, možná první kapitolu a už se nic nového nedozvíte. Kupa motivace... ale třeba to někomu pomůže.

11.08.2017 2 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Jsem nadšený. Těch 928 stránek uteklo jako voda. Určitě to není kniha plná hlubokých myšlenek. Já sem ji bral jako oddechovku, pro ukrácení dlouhé chvíle a fungovala skvěle.
Soucítil jsem s Jackem, když jeho nestandardní přístupy nikdo nechápal. A bylo hezké, že slečna nedostupná, za svoji nedostupnost zaplatila.
V knize mě místy vadil překlad, "Jack řečený Jackův syn" zní prostě divně.

09.08.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dobrý průměr. Do knihy jsem se nakonec začetl natolik, že jsem šel spát o dvě hodiny později, než jsem plánoval. Kniha je čtivá, ale tak nějak bez hloubky - nic mě extra nezaujalo, nezasáhlo.

[A vadily mi pachatelovi "komentáře" - pak jsem nemohl případ řešit souběžně s Erikou, protože jsem měl informační výhody...]

21.07.2017 3 z 5