Jolana.b Jolana.b komentáře u knih

Slzy mrtvé jeptišky Slzy mrtvé jeptišky Roxann Hill

(SPOILER) Dvě třetiny knihy jsem čekala na nějakou akci či zápletku. Pak už jsem četla jen ze setrvačnosti. Kniha pro mne byla zklamáním. Hamižný ošetřovatel, co si hraje na Boha a masíruje si ego na nemohoucích? Schizofrenní pacient jako nástroj zvůle? Zaslepený ředitel a do toho jedna příliš všímavá a důvěřivá žena? Je to celé přitažené za vlasy a chybí tomu šťáva. Co je to za hlavní hrdinku, kterou na každé třetí stránce zmlátí, přesto že je ozbrojená a ona je bez následků? Směšné. Po této autorce již nesáhnu.

04.08.2020 1 z 5

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

Uf! Po prvních stránkách jsem si nebyla jistá, jestli nečtu upírskou verzi 50ti odstínů šedi, ale musím říct, že tato kniha má obrovský náboj. Přečetla jsem ji během dvou nočních a musím říct, že se mi vůbec nechtělo spát. Byl tu super čtenářský zážitek.

26.07.2020 5 z 5

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Nejsem si jistá, že jsem četla stejnou knihu jako poslední tři přisvívatelky. Mě se kniha moc líbila. Na dovolenou k vodě bych si ji určitě nevzala, protože pak bych se ani nevykoupala. Chvílemi jsem si připadala jako hrdinka čtoucí deník. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Musela jsem knihu odkládat téměř s násilím. Velmi se mi líbilo propojení všech tří částí a plynulý přechod mezi nimi i popis krás egyptských památek.

14.07.2020 5 z 5

Maltézská výměna Maltézská výměna Steve Berry

Steve Berry a Dan Brown mají jedno společné. Dokáží přitáhnout čtenáře ke knize již na první stránce a pustit ho až na té poslední a ještě dlouho poté ho nutí přemýšlet nad tím co vlastně četl. Tato kniha, stejně jako další tituly tohoto autora jsou čtenářským zážitkem plným napětí, vědomostí i suchého ale příjemného humoru. Tato kniha je skvělá a vřele ji doporučuji. Není vhodná na léto k vodě, protože pak se nevykoupete.

22.06.2020 5 z 5

Záhadná smrt na venkově Záhadná smrt na venkově T. E. Kinsey

Není to sice Agáta Christie, ale na dlouhé noční směny celkem příjemné čtení.

08.06.2020 3 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Hned na první stránce vulgarismy? No možná. Ale na další znásilnění a mučení? Uvažovala jsem o odložení této knihy. Po pár stránkách jsem si na záplavu "peprností" zvykla, ale toto dílo mne moc neohromilo. Už jsem od Kotlety četla lepší díla.

02.06.2020 2 z 5

Ve stínu magie Ve stínu magie * antologie

Tuhle knihu jsem si vzala s sebou do karantény a po přečtení první povídky jsem přemýšlela, zda to byl dobrý nápad. U třetí jsem stále tápala, jestli uvěřit, že něco takového skutečně čtu a ke konci knihy jsem byla nadšená. Nejsem stálým čtenářem a znalce fantazy, ale tenhle výběr se mi líbil. Díky medajlonkům autorů mám možnost najít si další zajímavé knihy. Chtěla bych oběma iniciátorům za tento nápad poděkovat a autorům též za zajímavé čtení. Nevím, co jiného bych o této knize napsala, protože vše podstatné bylo již popsáno níže.

23.04.2020 5 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Kniha je čtivá, ale jak už někdo zde uvedl zbytečně dlouhá. Pokud máte příliš volného času, pak je ideální.

18.04.2020 3 z 5

Mrtvola v brnění Mrtvola v brnění Jan Bauer

Co napsat k Mrtvole v brnění? Pan Bauer je zárukou dobře napsaného příběhu a tento nebyl jiný. Vše podstatné bylo již níže napsáno. Za sebe jen doporučuji.

24.02.2020 4 z 5

Případ alchymistovy dcery Případ alchymistovy dcery Theodora Goss

Tato kniha je dokonalý koktejl výborně napsané knihy. Je v tom všechno: napětí, humor, detektivní zápletka a odlehčení v podobě vsuvek komentářů našich hrdinek. Chvíli mi trvalo než jsem se v příběhu zorientovala, ale pak to byla neskutečná jízda. Ohromně jsem si tuto knihu užila a budu pátrat po dalších dílech této autorky.

24.02.2020 5 z 5

Jak přežít manželství Jak přežít manželství Leoš Kyša

Asi jsem divná. Na pobavení dobrá kniha, na pochopení druhé poloviny lidstva nedostačující. Pokud někdo objeví manuál jak pochopit muže (nejlépe toho vlastního) měl by dostat Nobelovu cenu. Na pláž nebo do vlaku docela dobrá kniha, ale asi zůstanu klasické "kotletovské" tvorby.

21.02.2020 3 z 5

Zlatý kříž Zlatý kříž Pavel Renčín

(SPOILER) Upřímně nevím co o této knize napsat. Po přečtení recenzí jsem byla zvědavá a natěšená. Manžel mi ji po několika stránkách vrátil s tím, že se to nedá číst. Mě se ta kniha četla lehce, ale představa dětí žijících ve stokách pražské kanalizace a obřích mloků tamtéž mi na klidném spánku moc nepřidala. Poslední stránky jsem hltala jako malá holka Honzíkovu cestu, ale s posledními stránkami přišlo rozčarování a zklamání. Není těch obětí věrných zbytečně moc? Nešlo to napsat jinak? Museli Itivan a Tibor zemřít? Do dalších dílů už nejdu. Ráda bych spala, aniž bych kontrolovala, zda nemám pod postelí bubáka.

21.02.2020 2 z 5

Případ uprchlého biskupa Případ uprchlého biskupa Stanislav Češka

Celkem příjemné a poklidné čtení.

10.02.2020 3 z 5

Můj skotský hrdina Můj skotský hrdina Suzanne Enoch

Taková příjemná odpočinková kniha. Za mě celkem dobré čtení, když si chci vyčistit hlavu.

04.02.2020 4 z 5

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Má první kniha této autorky. Byla jsem příjemně překvapená. Četla se lehce a sama. Teorie Ježíše na britských ostrovech je zajímavá a stojí za úvahu. Tuto knihu doporučuji ideálně na dlouhé večery v zimě nebo na dovolenou. Rozhodně ne do metra, protože se u ní zapomenete.

04.02.2020 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Četla jsem tuto knihu na doporučení naší knihovnice. Nebyla špatná, ale kdyby byla o čtvrtinu kratší byla by lepší. Zbytečně roztahaný děj. Byla dobře napsaná, ale dlouhá.

04.02.2020 3 z 5

Lovci knih Lovci knih Dirk Husemann

Tato kniha byla první od tohoto autora. A taky poslední. To co je možná ve světě bestseller nemusí být hit i u nás. Přečetla jsem to, ale jak říkal náš učitel zeměpisu: Chybí tomu šťáva. Maso je fajn, ale omáčka je důležitá. A ta tu chybí.

04.02.2020 1 z 5

Nevinný bratrovrah Nevinný bratrovrah Jiří Dobrylovský

Nebudu opakovat, co zde již bylo napsáno. Za mne moc dobrá kniha a zajímavý úhel pohledu. Četla se velmi dobře a přivádí mě k otázce: Bylo všechno tak, jak nás učili ve škole?
Vřele doporučuji..

04.02.2020 5 z 5

Pařížské rekviem Pařížské rekviem Emma Riedová

Nevím, kam tuhle knihu zařadit. S trochou nadsázky je to příběh Sherlocka Holmese v sukni. Četlo se to dobře, ale znovu bych po této knize nesáhla.

28.01.2020 3 z 5

Dědictví Dědictví Nicholas Shakespeare

Z téhle knihy jsem měla trochu strach. Nechtělo se mi do ní, ale po prvních stránkách jsem už jí neodložila. Mě se četla velmi dobře. Má zajímavý příběh a také vás nutí se zamyslet nad tím, co nám chce autor říct. Za mě moc dobrá kniha.

28.01.2020 4 z 5