Případ alchymistovy dcery

Případ alchymistovy dcery https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422737/bmid_pripad-alchymistovy-dcery-Z3O-422737.jpg 4 64 11

Mary Jekyllová, po smrti rodičů osamělá a bez peněz, se začne zajímat o záhadnou minulost svého otce. Objeví stopu, která naznačuje, že Edward Hyde, otcův někdejší přítel a vrah, je možná stále nablízku. Na informace vedoucí k jeho dopadení je vypsána odměna… Odměna, jež by vyřešila všechny její tísnivé finanční potíže. Pátrání ji dovede k Hydeově dceři Dianě, divokému dítěti, zanechanému na výchovu u jeptišek. S pomocí Sherlocka Holmese a doktora Watsona se Mary dál snaží najít tajemného Hydea, a zakrátko se spřátelí s dalšími ženami, které jsou poznamenané děsivými experimenty svých stvořitelů – s Beatricí Rappacciniovou, Catherine Moreauovou a Justinou Frankensteinovou. Když spolu odhalí tajnou společnost nemorálních vědců posedlých touhou po moci, hrůzy jejich minulosti se vracejí v plné síle. A nyní je na nestvůrách, aby zvítězily nad nestvůrnými… Okouzlující a duchaplný příběh o nepředstavitelné síle přátelství vynesl autorce nejen zaslouženou přízeň mnoha čtenářů, ale také cenu Locus pro nejlepší románový debut a nominace na prestižní žánrová ocenění Nebula a World Fantasy Award.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo
Originální název:

The Strange Case of the Alchemist's Daughter , 2017


více info...

Přidat komentář

Áňa 998
20.11.2022 3 z 5

Taková... pomalejší oddechovka :-)

Elenče
28.11.2021 4 z 5

Kniha o holčičích příšerách mě bavila, styl autorky taky. Ale, něco tomu chybělo. Od nápadu, který vytěžil všechny možné známé příběhy 19. století, Jackem Rozparovačem počínaje a Frankensteinovým monstrem konče, dodnes všudypřítomné v popkultuře, jsem čekala víc. Ani nejsem schopná říct co, ale prostě to něco, co by z odpočinkového čtení udělalo opravdovou bombu.


Dani3
18.08.2021 2 z 5

Autorka spojila osudy hned několika potomků slavných fiktivních postav, jejichž stvořitelé se dají považovat za šílené „vědátory“. Kdo zná původní příběhy Jekylla a Hydea, doktora Moreaua, Frankensteina nebo Rapacciniho, nebude velmi překvapen. Vlastně bych řekla, že příběh nenabízí nic nového. Hlavním nedostatkem je, že žádná z postav nedostane tolik prostoru, kolik by bylo potřeba.

Zvláštností příběhu jsou komentáře některých postav k ději přímo uprostřed textu. Ze začátku to bylo zajímavé, postupem času až rušivé. Nevím, jestli to tak autorka zamýšlela, ale částečně tímto vyzrazuje děj, protože příběh mnohdy komentují postavy, které se v ději ještě neobjevily, nebo jim v danou chvíli jde o život a svými poznámkami tak snižují napětí.

zdenda75
03.02.2021 3 z 5

Bylo kupodivu docela zábavné. Sice ne natolik, abych na to za pár dní nezapomněl ale přesto mě to příjemně překvapilo. Pořád ještě nevím, jestli bylo dát všechna ta děvčata dohromady dobrý nápad nebo zoufalý nedostatek autorčiny vlastní imaginace. Ale chvílemi jsem se docela bavil.

janca6129
03.09.2020 4 z 5

Milé čtení. Líbilo se mi dobové pojetí příběhu i stylu vyprávění, povedené jsou i jednotlivé postavy a jejich propojení se slavnými postavami slavnějších knih. Zároveň to autorka říznula vlastním nápadem a zápletkou. Další díl si ráda přečtu, jako oddechové čtení to funguje skvěle.

kolacky
27.07.2020 5 z 5

Hodně povedené! Vynikající nápad dát ta děvčata dohromady! Už se těším na pokračování...

Alma-Nacida
18.07.2020 3 z 5

Nijak mě nepohoršuje zapůjčení postav z jiných (a pravda, slavnějších knih), ani to, že ač Dr. Watson ve své knižní předloze miluje nějakou Mary, tady po Mary hází očkem spíš Holmes.
Ale je to tak nějak rozvleklé a vsuvky nebo spíš připomínky dívek nakonec děj ještě víc zpomalují. V poslední předlouhé vsuvce se autorka snaží čtenáře nalákat na další díl, ale já si ho nejspíš nechám ujít. Ne že by to bylo všechno špatně, ale taky mě to nijak nenadchlo, zkrátka takový dovolenkově odpočinkový průměr.

mikika
13.07.2020 5 z 5

pochmurný Londýn versus hravá nápaditost autorky. těším se na další díly, tohle je tak akorát pro mne.

vnimat_Krasu
28.06.2020 2 z 5

Málo hravý na to, aby si to mohlo beztrestně půjčovat všechny ty legendární knižní postavy. Hodně svižný na to, abych moh dělat, že si toho nevšímám. Jeden Hyde by tu stačil. Mnohem sympatičtější by mi Alchymistova dcera totiž byla, kdyby si pro svůj fantasy svět nevytírala zadek s literárním nebem.

SBH
26.05.2020 4 z 5

Dost dobré. Připadne mi zábavné, kterak autorka umístila do jednoho příběhu všechna monstra devatenáctého století a detektivem učinila přímo Holmese. Jediná závada (spoiler) - pořád jsem čekala, kdy se projeví, jaké monstrum je Mary. A ono nic. Komentáře jejích "sester" k textu mi přišly trefné, bohužel však snižovaly napětí. Celkově nebyl problém knihu odložit, rozhodně jsem ji nepřečetla jedním dechem. Nemůžu najít jedinou chybu, ale rozhodně mě kniha nevzala za srdce. Chybělo mi ono nepolapitelné "kouzlo". Proto ta hvězda dolů. Ale další díl bych si přečetla s chutí.
P.S. Skvělá obálka

Jolana.b
24.02.2020 5 z 5

Tato kniha je dokonalý koktejl výborně napsané knihy. Je v tom všechno: napětí, humor, detektivní zápletka a odlehčení v podobě vsuvek komentářů našich hrdinek. Chvíli mi trvalo než jsem se v příběhu zorientovala, ale pak to byla neskutečná jízda. Ohromně jsem si tuto knihu užila a budu pátrat po dalších dílech této autorky.