Záhadná smrt na venkově

Píše se rok 1908 a lady Emily Hardcastleová, excentrická, čtyřicetiletá vdova s tajemnou minulostí opouští se svou komornou a důvěrnicí Florence Armstrongovou Londýn, aby se usadila na venkově, kde, jak doufá, povede konečně klidný život. Záhy jsou však obě ženy vtaženy do vyšetřování podezřelé smrti a krádeže drahokamu s legendární minulostí a tajemným názvem – Smaragdové oko. První díl ze série brilantních britských detektivních románů, odehrávajících se na začátku 20. století na anglickém venkově potěší nejen příznivce Agathy Christie, ale také milovníky britského humoru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/384061/zahadna-smrt-na-venkove-Z44-384061.jpg 3.923

Případy lady Hardcastelové (1.)

A Quiet Life in the Country (2016)

Detektivky, Romány
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Marejka
28.11.2018

Knihu jsem si vybrala tak trošku naslepo. Podle názvu, lokality, kde se odehrává a stručného obsahu, který jsem si přečetla. Přesto jsem nebyla zklamaná. Trochu jiný sloh než knihy, které jsem doposud četla, ale rozhodně ne nezajímavý. Nic složitého, náročného, doporučuji na pohodové dovolenkové čtení nebo na dlouhé zimní večery u krbu :-)

alnahu
19.11.2018

Detektivka tentokrát z anglického venkova 20. století -dobře se četla . Připadala mi dost podobná příběhům od M.C.Beaton.

Makii
29.10.2018

Velmi, velmi, velmi jednoduché čtení. A taky nuda.

zazvorka
28.10.2018

Detektivky z anglického prostředí mne vždy nalákají, u téhle jsem doufala v něco podobného slečně Marplové. No, nepotěšila mne příliš. Nejspíš proto, že se mi všudypřítomný humor zdál dost křečovitý. Nicméně zkusím i další, třeba si zvyknu.

orinka3
24.10.2018

Příjemná společenská detektivka. Roztomilá stará dáma a její služebná odhalují stopy zločinu. Kdyby tam nebyly mrtvoly, člověk by ani nepostřehl, že nejde o společenský román. Mně to tak trochu uspávalo.

alzbeta4340
06.10.2018

Příjemná "retro" detektivka, ve které nejde ani tak o napětí, jako o dobrý pocit ze čtení. Trochu jsem se bála, aby mě lady Hardcastelová a její komorná Flo nenudily, ale opak byl pravdou. Knížku jsem slupla jako malinu.
Příjemné čtenářské překvapení.

mikika
25.09.2018

miloučká a vtipná oddechovka, moc se mi líbila. bylo dobré, že autor dávkoval historii těch dvou dam po troškách, čtenář je zvědavý, co všechno mají za sebou.

metrolog
20.09.2018

Milá oddechová detektivka z anglického venkova počátku dvacátého století, s trochu humorným stylem vyprávění jedné, ne zcela standardní služebné. Pokud máte tento druh literatury rádi, určitě nebudete zklamaní.

pip11
09.09.2018

Moc fajn kniha, zaujala mě od prvních řádků. Na to, že je to detektivka, je protkaná humorem a povedlo se to báječně. Vůbec to není rušivé a děj je i tak napínavý. Moc se těším na další knihu a doufám, že bude stejně povedená.

T. E. Kinsey

T. E. Kinsey