Záhadná smrt na venkově

Píše se rok 1908 a lady Emily Hardcastleová, excentrická, čtyřicetiletá vdova s tajemnou minulostí opouští se svou komornou a důvěrnicí Florence Armstrongovou Londýn, aby se usadila na venkově, kde, jak doufá, povede konečně klidný život. Záhy jsou však obě ženy vtaženy do vyšetřování podezřelé smrti a krádeže drahokamu s legendární minulostí a tajemným názvem – Smaragdové oko. První díl ze série brilantních britských detektivních románů, odehrávajících se na začátku 20. století na anglickém venkově potěší nejen příznivce Agathy Christie, ale také milovníky britského humoru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/384061/zahadna-smrt-na-venkove-Z44-384061.jpg 4.511

Případy lady Hardcastelové

A Quiet Life in the Country (2016)

Detektivky, Romány
Vydáno:, Beta-Dobrovský

alzbeta4340

Příjemná "retro" detektivka, ve které nejde ani tak o napětí, jako o dobrý pocit ze čtení. Trochu jsem se bála, aby mě lady Hardcastelová a její komorná Flo nenudily, ale opak byl pravdou. Knížku jsem slupla jako malinu.
Příjemné čtenářské překvapení.

mikika

miloučká a vtipná oddechovka, moc se mi líbila. bylo dobré, že autor dávkoval historii těch dvou dam po troškách, čtenář je zvědavý, co všechno mají za sebou.

metrolog

Milá oddechová detektivka z anglického venkova počátku dvacátého století, s trochu humorným stylem vyprávění jedné, ne zcela standardní služebné. Pokud máte tento druh literatury rádi, určitě nebudete zklamaní.

pip11

Moc fajn kniha, zaujala mě od prvních řádků. Na to, že je to detektivka, je protkaná humorem a povedlo se to báječně. Vůbec to není rušivé a děj je i tak napínavý. Moc se těším na další knihu a doufám, že bude stejně povedená.

T. E. Kinsey

T. E. Kinsey