Na trhu pro vraždu

Na trhu pro vraždu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384985/bmid_na-trhu-pro-vrazdu-2Yr-384985.jpg 3 23 8

Na jaře 1909 si lehce výstřední dáma, lady Hardcastleová užívá příjemně klidného života na anglickém venkově, kam se přestěhovala po bouřlivém období prožitém převážně v Indii a v Londýně. Idyla však končí po té, co navštíví dobytčí trh a poobědvá v místním hostinci, kde nečekaně dramaticky umírá farmář Caradine. Lady Hardcastleová se svou služebnou Flo se tedy znovu pouštějí do řešení zapeklitého případu vraždy. S typickým britským humorem, vyzbrojeny lstivostí, ale také úderným pravým hákem zjišťují, co se opravdu stalo a proč. A pustí se nejen do vyšetřování vraždy, ale také krádeže, při které nebylo nic ukradeno, a zúčastní se seance s nešťastným duchem. Zápletka se komplikuje, počet podezřelých roste a rozuzlení spočívá v rukou lady Hardcastleové. Pokračování veleúspěšného britského detektivního románu v duchu Agathy Christie.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Beta-Dobrovský

In the Market for Murder

Galadwen
Galadwen
07.09.2023 2 z 5

Kniha mě ukrutně nebavila, měla jsem co dělat, abych ji zvládla dočíst. Připadala mi ne poklidná, ale jednoduše nudná - za celou dobu se skoro nic nestalo. A bohužel jsem si ani neoblíbila postavy a jejich divný "humor", což u mne jako čtenáře hraje velkou roli. První a poslední pokus s tímto autorem.

Allena24
Allena24
28.05.2023 4 z 5

Odpočinková, odlehčená, klidně plynoucí četba se suchým britským humorem.

cukrovka
cukrovka
29.08.2021 3 z 5

Příjemné prostředí anglického venkova a snaha o suchý anglický humor spojený s detektivním vyšetřováním. Vše vyznívá moc uměle a udřeně.

soukroma
soukroma
24.08.2020 3 z 5

Krátké, nenáročné, jednoduché, slaboučké - srovnání s Agathou je vskutku urážlivé (jen snad že čmuchají ženské a na venkově). Takhle by to nenapsala v době děje (počátek dvacátého století) ani "viktoriánská" začínající spisovatelka. A humoru se dopídit taky moc nedá...

konicekbily
konicekbily
27.04.2019 3 z 5

Autor honí dva zajíce najednou, zaprvé chce pokračovat v detektivkách z anglického venkova ve stínu Agathy Christie a současně používat jemný humor vytvářený hlavními postavami. Nejsem si jist, zda se toto spojení bude každému líbit.

zazvorka
zazvorka
13.04.2019 1 z 5

Rádoby vtipné dialogy knihu doslova zamořily. Autor se klopotně, s čelem zbroceným potem pokusil napodobit suchý humor. Což se mu podařilo - vznikla upocená napodobenina.

Peršanka
Peršanka
04.01.2019 1 z 5

Nudné pseudo.

pip11
pip11
02.11.2018 5 z 5

Další zábavné vyšetřování lady Hardcastle a její služebné Flo. Jejich vztah se vymyká běžným zvyklostem, jsou přítelkyně které se i na veřejnosti chovají naprosto praštěně,mám ráda jejich dialogy :D Opět skvělý, suchým britským humorem protkaný příběh. Je to zábavné čtení které je plné záhad ,které čekají na vypátrání. Nečekejte slečnu Marplovou, tyto příběhy jsou více odlehčené a dost vtipné, dokonalá odpočinková četba.

T. E. Kinsey
anglická, 1960
2018  67%Záhadná smrt na venkově
2018  62%Na trhu pro vraždu

Kniha Na trhu pro vraždu je v