Jolana.b Jolana.b komentáře u knih

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Tedy vážení přátelé, mít klobouk, tak ho smeknu. Četla jsem vaše recenze a byla zvědavá. Knížku jsem dočetla před třemi dny a ještě dnes se mi honí hlavou. Tak výbornou knihu jsem v ruce neměla už hodně dlouho. Měla jsem strach z popisu, pro nás cizího, prostředí Afriky, ale bylo to super. Úplně jsem cítila alkoholové výpary nebo prach silnic. Dokonalá a napínavá knížka. Mohu jen vřele doporučit.

04.03.2016 5 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Když čtu komentáře níže uvedené, přemýšlím, zda jsme četli všichni stejnou knihu. Já ji koupila své babičce, jako milovnici Agáthy CHristie. Stále jsem se k regálu s touto knihou vracela jako moucha k lampě až jsem si ji koupila. A nelituji toho. Bylo to báječné čtení, které se o noční čte úplně samo. Svým způsobem mi připomněla slečnu Fisherovou. Nezávislá mladá žena s dokonalým majordomem v zádech. Skvělé čtení. Těším, že si přečtu další dobrodružství této dvojice.

21.09.2023 5 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Od Kotlety jsem už nějakou tu knihu přečetla, ale tohle bylo skutečné zklamání. Na obrovské množství krve, střelby a jiných podobných zábav jsem u něj zvyklá a tak nějak mi k němu i pasují, ale tady mi to přišlo překombinované. Myslím si, že si autor mohl ušetřit energii na tuto knihu a věnovat ji něčemu mnohem lepšímu.

11.01.2024 odpad!

Lovci knih Lovci knih Dirk Husemann

Tato kniha byla první od tohoto autora. A taky poslední. To co je možná ve světě bestseller nemusí být hit i u nás. Přečetla jsem to, ale jak říkal náš učitel zeměpisu: Chybí tomu šťáva. Maso je fajn, ale omáčka je důležitá. A ta tu chybí.

04.02.2020 1 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Pane Niedle, děkuji. Číst Vaše knihy je balzám na duši. A je jedno, zda jde o historické či současné. U Inspetora s velkým ptákem jsem se skvěle bavila. Pokud první díl byl výborný, druhý je bravůrn,í co teprve, jaký bude ten třetí, pokud se ho rozhodnete napsat?! Všem vřele doporučuji.

21.01.2020 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Ze zásady nečtu knihy, na jejichž obálce je uvedeno, že je to bestseller. U této knihy bych neudělala výjimku, kdyby nebylo audioknih. Pustila jsem si to při práci a zjistila, že na youtubu je pouze prvních pár kapitol. I to stačilo, abych se zaháčkovala a knihu dohledala. I přesto, že má téměř 500 stran četla se s lehkostí až překvapivou. Byl to dokonalý čtenářský zážitek. A dobrý námět k zamyšlení. - Nemáš jméno, propadneš systémem, prostě nejsi. Neexistuješ. Děsivé.

22.06.2022 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Na deštivý sobotní den s hrnkem teplého čaje u praskajících krbovek naprosto dokonalé čtení. Čte se sama, až se na konci člověk divý, že je na poslední stránce. Velmi dobře napsaný příběh. Vřele doporučuji.

28.09.2020 5 z 5

Případ alchymistovy dcery Případ alchymistovy dcery Theodora Goss

Tato kniha je dokonalý koktejl výborně napsané knihy. Je v tom všechno: napětí, humor, detektivní zápletka a odlehčení v podobě vsuvek komentářů našich hrdinek. Chvíli mi trvalo než jsem se v příběhu zorientovala, ale pak to byla neskutečná jízda. Ohromně jsem si tuto knihu užila a budu pátrat po dalších dílech této autorky.

24.02.2020 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Au! Číst tuto knihu opravdu bolelo. Člověk se nechce dívat na ta zvěrstva, která se děla naprosto nevinným lidem, ale nemůže si pomoci a neviditelná ruka ho táhne stránkami dál. Hodně jsem u této knihy přemýšlela a trpěla se všemi jeho hrdinami. Když jsem došla na konec, pocítila jsem obrovskou úlevu i pýchu, že jsem to společně s nimi přestála. Je to nádherně napsaná kniha a rozhodně stojí za přečtení.

24.09.2019

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Začala jsem čtvrtým dílem a po přečtení hned objednala zbylé tři. To se mi moc často nestává. Je to skvělé. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Vřele doporučuji. Jen bych ráda věděla, kdy vyjdou další díly a pod jakými názvy.

15.02.2017 5 z 5

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

Je sice divné začínat od konce a normálně to nedělám, ale tentokrát se mi to tak nějak omylem povedlo. Byla jsem jedním slovem unešená. Je to báječná knížka a už sháním další díly. Vřele doporučuji. Má to švih, je to trhlé a úžasně paranaromální..

22.01.2017 5 z 5

Hrobník a dívka Hrobník a dívka Oliver Pötzsch

Zajímavé, skvěle napsané. Ale doporučuji číst až po přečtení Hrobníka. Knihy na sebe navazují. Určitě doporučuji.

28.01.2024 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tato kniha byla dárek. Sama bych si ji nekoupila. Čekala jsem něco víc. Bylo to dost "laciné" čtení.

28.01.2021 1 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Hned na první stránce vulgarismy? No možná. Ale na další znásilnění a mučení? Uvažovala jsem o odložení této knihy. Po pár stránkách jsem si na záplavu "peprností" zvykla, ale toto dílo mne moc neohromilo. Už jsem od Kotlety četla lepší díla.

02.06.2020 2 z 5

Konečná stanice Bagdád Konečná stanice Bagdád Andy McNab (p)

Pokud tuto knihu berete jenom jako román, je dobrá. Pokud si ale připustíte, že něco takového někdo skutečně prožil, je to neuvěřitelné. Je to nádherně napsané. Vtáhne vás to do děje a máte pocit, že cítíte to co ti muži. Smekám před panem McNabem za jeho vypravěčské umění a odvahu to vše prožít.

10.11.2013 5 z 5

Plavba do nenávratna Plavba do nenávratna František Niedl

K této knize není co nového napsat. Vše bylo napsáno níže. Snad jen to, že pan Niedl prostě umí psát. Jeho knihy jsou zárukou dobrého čtení.

07.09.2023 5 z 5

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

Uf! Po prvních stránkách jsem si nebyla jistá, jestli nečtu upírskou verzi 50ti odstínů šedi, ale musím říct, že tato kniha má obrovský náboj. Přečetla jsem ji během dvou nočních a musím říct, že se mi vůbec nechtělo spát. Byl tu super čtenářský zážitek.

26.07.2020 5 z 5

Maltézská výměna Maltézská výměna Steve Berry

Steve Berry a Dan Brown mají jedno společné. Dokáží přitáhnout čtenáře ke knize již na první stránce a pustit ho až na té poslední a ještě dlouho poté ho nutí přemýšlet nad tím co vlastně četl. Tato kniha, stejně jako další tituly tohoto autora jsou čtenářským zážitkem plným napětí, vědomostí i suchého ale příjemného humoru. Tato kniha je skvělá a vřele ji doporučuji. Není vhodná na léto k vodě, protože pak se nevykoupete.

22.06.2020 5 z 5

Ve stínu magie Ve stínu magie * antologie

Tuhle knihu jsem si vzala s sebou do karantény a po přečtení první povídky jsem přemýšlela, zda to byl dobrý nápad. U třetí jsem stále tápala, jestli uvěřit, že něco takového skutečně čtu a ke konci knihy jsem byla nadšená. Nejsem stálým čtenářem a znalce fantazy, ale tenhle výběr se mi líbil. Díky medajlonkům autorů mám možnost najít si další zajímavé knihy. Chtěla bych oběma iniciátorům za tento nápad poděkovat a autorům též za zajímavé čtení. Nevím, co jiného bych o této knize napsala, protože vše podstatné bylo již popsáno níže.

23.04.2020 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Četla jsem tuto knihu na doporučení naší knihovnice. Nebyla špatná, ale kdyby byla o čtvrtinu kratší byla by lepší. Zbytečně roztahaný děj. Byla dobře napsaná, ale dlouhá.

04.02.2020 3 z 5