JointlieKat94 JointlieKat94 komentáře u knih

Moje upřímná posedlost jménem anorexie Moje upřímná posedlost jménem anorexie Petra Lukešová

Kniha je docela silné čtení. Něco málo načteno už mám o tomhle tématu a nikdy mě to nepřestane udivovat. Tady to bylo ale o tolik intenzivnější, že se zde jednalo i o násilí.. silný.

Je mi docela proti kůži hodnotit něčí život na základě hvězdiček, avšak před slečnou klobouk dolů, že se proti Anně nakonec sama ubránila a sama si našla kousek síly a odhodlání se z toho dostat, a to zajisté i od Tadeáše. Samozřejmě je u toho zapotřebí mít kolem sebe dobré lidi a podporující rodinu. Tady jsem absolutně nechápala tu její.. podpora nulová a po zjištění nemoci cpát holce omáčku s masem a knedlíky.. jako by snad měla přibrat hned..

Napsané to ale bylo fakt dobře a četlo se to taky moc dobře.

15.01.2024 4 z 5

To bylo fakt hezké nahlédnutí do hereckého zákoutí. Já myslím, že to je přesně to, co chce číst každý fanoušek této nejvíc nejlepší fantasy kouzelnické série (omlouvám se, ale já na tom vyrostla a miluju to!).
Tom fakt hezky píše o své rodině, o svých bratrech a mamince. Píše o tom, jaký byl v dětství, o svých hereckých počátcích a taky o tom, jak se dostal k natáčení Harryho Pottera, ono mu to bylo tak nějak jedno. :)

Popisuje nám dny, kdy se natáčelo, kouzla před kamerou a vtipné historky z natáčení. Hezky psal i o hercích, kteří již mezi námi nejsou a jak moc mu všichni ti výborní, skromní lidi pomohli k tomu, čím je dnes. A taky k tomu, jaký je herec.

Kniha se mi neskutečně líbila a fakt moc mě potěšila. A to i ten fakt, že se Tom dostal do léčebny a ze všeho se dostal. Je z něj skvělý člověk.

Co se týká filmů, Tom (tedy Draco) nebyl nikdy mým oblíbencem, avšak po dočtení se na filmy dívám zase o trochu jinak. O hercích vím zase o něco víc, a Tom byl vážně výborný! (Taky si musím více zjistit o Jasonu Isaacsovi, tedy Luciusi, protože jeho herecký um mě taky hodně překvapil!)

Dokonalé čtení pro věrné fanoušky.

14.01.2024 5 z 5

Eva tropí hlouposti Eva tropí hlouposti Fan Vavřincová (p)

Já naprosto miluju naše staré, černobílé filmy, které jsou plné toho neurážejícího a přitom chytrého humoru, to se v této době už bohužel nenosí. Strašně bych tuhle dobu chtěla zažít!

Film jsem viděla asi nejvíckrát, z těch všech, paní Gollovou společně s Věrou Ferbasovou naprosto miluju a tenhle film mě vždy rozveselí.

Kniha je tedy naprosto totožná, až na pár menších změn, ale to ničemu nevadilo, všechny scénky a situace jakoby probíhaly přímo přede mnou.

Nádherná doba, výborný a nenucený humor, skvělé čtení.

Kluk z Františku Kluk z Františku Rudolf Deyl

Krásné vzpomínky na dětství a starou Prahu. A taky na to, jak fungovalo divadlo ve vzpomínkách pana Deyla.

Při čtení jsem se usmívala a často, při povídání o tatínkovi, ale také o tom, jak šla stará Praha k zemi, mi bylo do pláče.

Moc hezké čtení, a to i pro člověka, který se o divadlo nikdy moc nezajímal.

13.01.2024 4 z 5

Vánoční cesty domů -- 10 povídek a příběhů českých spisovatelů Vánoční cesty domů -- 10 povídek a příběhů českých spisovatelů kolektiv autorů

To bylo tak moc hezké, jen škoda, že jsem si knihu nevytáhla už před Vánoci. :)

Sbírka povídek od našich známějších spisovatelů z 19. století mě moc mile potěšila. Spoustu jejich knih u sebe v knihovně mám, ale jen málo z nich jsem zatím přečetla, a tady se mi ukázalo, že to musím co nejdříve napravit.

Bylo to takové milé, ne vždy dobře končící, ale milé. Ty staré časy byly v něčem opravdu hezké. Třeba semknutí rodiny.

K této knize se budu velmi ráda vracet a doufám, že si přečtu i více od autorů.

Povídky: satiry a humoresky Povídky: satiry a humoresky Jaroslav Hašek

Jsem ráda, že některé povídky už jsem četla v předchozí knize, a tak jsem se nemusela trápit tak dlouho..

Asi mi prostě Haškovo povídky nesedí. Nevím proč, nemají to, co od povídky očekávám. Byly jakoby snad i na rychlo psané a prostě nezáživné. V této knize jsem se "pousmála" asi tak nad dvěma.. a na konci mě potěšily Švejkovo části, tak ten mi možná sedne.

Vrátím do knihobudky.

12.01.2024 3 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Jiří Procházka

No co k této knize napsat rozumného po noční směně?

Ve válce se stávalo všemožné, a dokonce se rodily i lásky. Zde se shodou okolností střetne Hanka, holčina, která právě získala práci v né zrovna úspěšném podniku (ale díky němcům rostoucím) s děsným šéfem a všechno si pěkně vyžírá, ačkoliv za nic nemůže, s Mirkem, který s kamarády dorazí na "dámskou párty", a společně, i když né úplně chtěně, spolu odchází a poznávají se. Vzniká láska za doby válečné.

Celou knihu pozorujeme jejich vztah a jen tak kolem se odehrává válka a čeká se na vysvobození.. až na konci kniha získává takové "grády", popisy hrůzných událostí, a s válkou a bombardováním se začíná opravdu něco dít.

Kniha se četla celkem dobře, ale tedy, moc mě nebavila, po pravdě..

Takže i tuto vrátím do knihobudky. :)

09.01.2024 3 z 5

Panoptikum měšťáků, byrokratů a jiných zkamenělin Panoptikum měšťáků, byrokratů a jiných zkamenělin Jaroslav Hašek

Knihu jsem si vzala do práce, když to tu teď máme klidnější, a dokonce jsem ji stihla celou i přečíst.

Jen bych si jí asi užila více, kdyby.. kdyby to byla jiná kniha. :D

Z počátku se mi povídky zdály vtipné, takový příjemný začátek knihy. No ale potom to šlo nějak víc z kopce.. nebavila jsem se a četla jsem jen proto, abych dočetla.
Dokonce jsem asi dvě povídky byla nucena přeskočit!

Knihu tedy zase vrátím do knihobudky, ve které jsem ji našla a budu se těšit na Švejka!

08.01.2024 2 z 5

Bob Marley na cestě Bob Marley na cestě Mark Miller

Výjimečná kniha o výjimečném zpěvákovi, který ovlivnil snad celý svět.

Kniha je napsána z pohledu člověka, který s ním trávil čas (staral se o pódium) skoro tři roky a tak má spoustu vzpomínek (které si ale občas ani nepamatoval).. :)
Bob byl opravdu skvělý člověk, dozvěděla jsem se spoustu pro mě nových informací, a to jsem ho jeden čas opravdu "žrala". Věděli jste například o jeho třinácti dětech? O atentátu na něj? Jestli ne, tuhle knihu Vám doporučuji. A taky samozřejmě všem, kdo od Boba Marleyho někdy něco slyšel, protože jeho texty mají vážně hloubku.

Kniha je rozdělena do několika kapitol- popisy turné, popisy členů kapely, ganja, jídlo a fanoušci, časová osa života Boba..

07.01.2024 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

To bylo teda nejvíc hustý divadelní drámo, co jsem snad četla!

Pardon, normálně se takhle nevyjadřuju, ale tohle jsem prostě musela. Na čtení mi stačila jen asi hodinka klidu v práci a já si čtení teda maximálně užila.
Četla jsem eknihu z Městský knihovny v Praze (staženou zde) a jsem teda nešťastná z toho množství chyb! Ne, nářečí jsem rozpoznala- líbilo se mi a rozumněla jsem téměř všemu- avšak množství chyb v textu!

No ale ke knize.. bylo to skvělý! Zpočátku jsem se nářečí obávala, ale záhy jsem zjistila, že i tak je to srozumitelné. Děj byl teda napínavý a konec byl vážně překvapivý. Přišlo mi, že matka Maryšy se vlastně ani trochu jako matka nechovala, otec až později pochopil, co udělali..

No škoda. Ale kdyby to tak nedopadlo, meměli by jsme takhle skvělou divadelní hru!

A né, Francek se mi nelíbil. Celou dobu se chtěl za Maryšu rvát, ale jí samotné se na názor a na to, co by chtěla ona, nezeptal.. A to vlastně nikdo!

07.01.2024 4 z 5

Číst, snít a milovat Číst, snít a milovat Abbi Waxman

Do začátku roku jsem si vybírala takovou knihu, která by mě vystihovala.
Dle názvu jsem vybrala tuto a bohudík jsem nestihla přečíst ani anotaci, ani hodnocení.

Začátek byl, pravda, takovej vleklej.. ale ten příběh byl tak krásnej! Introvertní knihomolka (jako já a my všichni!) pracuje ve skvělém knihkupectví, žije s kocourem Philem a svůj život si plánuje dopředu, má svůj diář, ve kterém má rozepsaný plán na celý den (něco a pak NIC, ale i to nic je něco!).

A je to tak krásný, chytrý (vlastně mě až překvapovalo, kolik chytrých lidí se sejde v jednom městě, ale to je jen taková odbočka..) a romantický, že prostě nemůžu jinak a dávám pět hvězd.

07.01.2024 5 z 5

Witch Komiks 1-3 Witch Komiks 1-3 Elisabetta Gnone

Už jsem málem zapomněla na to, jak jsem to jako malá holka žrala! Nejvíc jsem si oblíbila Will, jak jinak?! :D těším se na další díl (řeknu si mamince k narozkám!).

Ty ilustrace naprosto povedené, krásné. Fakt skvělá vzpomínka!

31.12.2023 4 z 5

Ach Matthew..

Čím vším si musí člověk projít?

Už na začátku knihy nabírá čtení na síle. Dočteme se o jeho dětství, kdy býval v letadle sám a bez doprovodu, rodiče rozvedení, a jemu už v pár měsících života začali cpát prášky (doktoři samozřejmě!), v pubertě se přidal alkohol a to vše mu vydrželo celý život.
Rval se s tím.
Ale na druhé straně s tím úplně skončit nechtěl. A to je ono, člověk prostě musí chtít. Ale chápu to i z té jeho strany- prostě to nešlo.

Mattyho jsem měla v Přátelích úplně nejvíc nejradši. Odteď už Přátelé nebudou to, co bývaly.

"Nezajdeme si někam na kafe?"
"A kam?"

Opravdu drsné čtení. Moje (tuším) první autobiografie, která se mnou teda slušně zamávala a na kterou jen tak nezapomenu.

31.12.2023 5 z 5

Stopařův průvodce zeměkoulí Stopařův průvodce zeměkoulí Slávek Král

U knihy jsem se občas dost nasmála, QR kódy jsou vlastně takovým bonusem knihy, avšak, nevěděla jsem, jestli mě to spíš otravuje (po krátkých kapitolách je potřeba přepínat na webovkách) nebo baví (zas to bylo ale hezké- fotky v knihách jsou vždy bonusem, ale Slávek má na stránkách i videa!).

Bavilo mě to, vlastně všechny zážitky byly skvělé, a vím, že já sama bych to určitě nezvládla. Čtení tedy super.

30.12.2023 4 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Hodně jsem se rozhodovala, jestli dám tři, nebo čtyři hvězdičky a zvolila jsem tu lepší variantu.

A to i přes to, že jsem vlastně vůbec nebyla spokojená s koncem. Bude to mít pokračování? Protože pak bych to chápala.

S knihou a jejím příběhem, vyprávěný manželkou a milenkou, jsem fakt byla spokojená. Všechno se odehrálo ve chvilce, avšak s myšlenkami se vracíme zpátky do minulosti, na úplný začátek. A to bylo hodně vydařené. A proto potřebuji vědět, jak to dopadne, protože Hynka bych do zadele nakopala jako manželka, i jako milenka!

Líbilo se mi to. Četlo se to opravdu dobře. :)

28.12.2023 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Čtu po druhé, ale po prvé v tištěné verzi.

Je to dokonalé :)

Takový "pif69" s komentářem níže asi nikdy nečetl humorné fantasy, takhle přesně to má totiž vypadat. Nebo na to jen nebyl psychicky připravený. :)

25.12.2023 5 z 5

Pekla zplozenci Pekla zplozenci Josef Jiří Kolár

Myšlenky mi neustále těkaly jinam, asi jsem dílo nepochopila tak, jak bylo zamýšleno.

Někdy to ještě zkusím, možná. :)

24.12.2023 3 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Dlouho jsem přemýšlela, co k této knize napíšu a stále nemám úplně jasno, ale tak..

Nejsem ani tak zklamaná z vydání knihy, jako spíše z toho, o čem se v ní píše. Máme tu deníkové záznamy, které se čtou celkem rychle a často jsou třeba dovysvětleny pod čarou. Já byla zklamaná, omlouvám se moc, spíše z charakteru pana Rickmana. Vím, že byl často ovládaný bolestí (jak fyzickou tak psychickou), ale to, jak o někom někdy mluvil.. to, že byl často takový protivný a negativní.. a to myslím i v případě HP. On o natáčení psal jen tak, jakože proběhlo.. žádné hezké myšlenky.. proto si myslím, že kdyby chtěl knihu vydat on, určitě by jí ještě upravil.

Moc se mi třeba líbilo, jak hodně cestoval, jak moc rád jedl a stýkal se s kamarády. Byl tím ale naprosto přetížený a zahlcený. To, jak často trpěl jet lagem, kolik toho denně udělal.. to je strašná spousta práce! A tak se nedivím, že to tělo začlo slábnout..

Kniha se mi tedy četla dobře, roky ubíhaly rychle, Alan se setkal se spoustou známých osobností, se kterými si ne vždy sedl.. měl opravdu zajímavý život.

Na konci knihy jsou ještě rané deníkové zápisy z let 1974-1982, kde má Alan spoustu zajímavých myšlenek, vlastně, docela mě mrzí, že jsem nelepíkovala od začátku knihy, protože občas jsou tam opravdu hezké, nebo vtipné myšlenky.

24.12.2023 4 z 5

Frankenstein aneb novodobý Prométheus Frankenstein aneb novodobý Prométheus Mary Wollstonecraft Shelley

Pět hvězdiček Frankensteina nemine! I když nevím, jestli nejsou spíš pro to monstrum, které stvořil.

Konečně přišla ta chvíle, kdy jsem zjistila, že Frankenstein není monstrum, ale jeho stvořitel.. ano.. z toho můžete usoudit, že jsem nikdy neviděla film, a já rozhodně mohu říct, že teď po dočtení si ho klidně a ráda pustím.

Podle mně se nejedná o horor (i když v té době, kdy byl napsán asi mohl být) ale o pořádné psychologické drama, román. Na knize je hodně taky znát, že je psána ženskou rukou (popisy míst, pocitů a emocí) ale to rozhodně ničemu nevadí. Však jsem si to užila i tak! (Teď mě tak napadá, kdyby to samé napsal muž, možná by to i víc horor byl?!)

Každopádně to bylo velké wow.
Takové přísloví "pýcha předchází pád" by tomu rozhodně odpovídalo. Člověk, který si myslí, že je Bůh a může stvořit takové "monstrum" by za svůj čin rozhodně měl pykat. Ale když už to monstrum je.. měl by se o něj alespoň postarat. Tak jako otec o svého syna! Monstra mi bylo chvilkama opravdu líto..(no snad nejsem jediná?!)

Kniha se mi opravdu líbila, a myslim, že na tento příběh jen tak nezapomenu.
Těším se na film!

08.12.2023 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Naprosto dokonalé! Nemám k tomu co říct, vlastním vydání z roku 2018 a to je vážně krása. A příběh samozřejmě výborný!

06.12.2023 5 z 5