JointlieKat94 JointlieKat94 komentáře u knih

Epigramy Epigramy Karel Havlíček Borovský

Nejsem vyučena natolik dobře, abych mohla vypsat všeobecný přehled této knihy, vypsat všechna ta chytrá slova, všechny ty myšlenky.

Ale!

Havlíček byl prostě někdo. Mrzí mě, že jsem už na základce nevěnovala takovou pozornost češtině, tomu krásnému jazyku, literatuře, za kterou Havlíček s dalšími bojoval, protože bych alespoň teď dělala něco, co by mě bavilo. Škoda, že to vím až teď. Byl to prostě frajer největší, a je velká škoda, že v této době takového Havlíčka nemáme.

Epigramy mě bavily moc, byly vtipné, rázné a naprosto výstižné, některé i přesně pro tuto dobu.

Havlíčka asi miluju. :D

12.07.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

No opravdu, nebýt výzvy, rozhodně bych po ní nesáhla. :)

Ale tak moc mě to bavilo! Poppy byla prostě hrozně ztřeštěná a hrozně potřebovala práci. :D a mě se moc líbila! Uměla vždy a vše vtipně vyřešit, octla se v tolika trapných situacích, že mi to samotný nebylo příjemný.. :D ale prostě to bylo hezký. Povedený. A Ryan, to byl prostě sympoš! Když se to vezme kolem a kolem.. :)

Příjemné, zábavné, romantické a samozřejmě předvídatelné čtení, které mě prostě bavilo. :)

28.04.2022 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Ačkoliv 4.díl nemám tak úplně v lásce, hodnotím velice kladně. Co se týká filmu, vždy se na něj těším nejméně. Asi už to tady není žádná dětská pohádka. :)

Kniha má strašně moc stránek, a stejně jako do filmu, se mi do ní moc nechtělo. Což svědčí i o době, jakou jsem knihu četla. Vážně možná i déle, než dva týdny..

V podstatě už se tu začínají řešit takové ty puberťácké věci.. láska a to, co si o nás mohou druzí pomyslet. Rita Holoubková je neskutečná mrcha. :D tady větší, než ve filmu (a dobře si to s ní Hermiona nakonci vyřídila!) a celkové prožívání Turnaje mě teda dost napínalo. Vlastně se tady řekla a vysvětlila (jak jinak) velká spousta otázek! Taky mě moc mrzí, že ve filmech nevystupuje Protiva a Winky, a v tomhle díle i víc Dobby (moc se mi líbila ta představa s kravatou a ponožkami).

Bylo to hezké, čtivé, napínavé, mnoho vysvětlující ale straaaašně zdlouhavé. :)

06.03.2022 4 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Tak to byl rozjezd! Ocitla jsem se v rozjetém vlaku, no ani nevím jak!

Tady tohle, to už je vážně dobré. Nenudila jsem se ani chvíli, ani chvíli jsem nepřemejšlela nad tím, zda není potřeba udělat něco doma.. no nebylo!

Na Plochu se řítí rudá hvězda a Mrakoplaš si tak trochu začíná myslet, že není třeba se bát a že by to snad mohl odvrátit. Chce se hlavně dostat domů. A mít svojí hlavu jen pro sebe. Dvoukvítek se stále dívá přes růžové brýle, a jakmile se nebojí Mrakoplaš, tak ani on nevidí důvod se bát.

Bylo to super a vtipné, pár věcí jsem musela předčítat doma. :) poznali jsme i nové postavy, a mě strašně zaujal kouzelný obchod a fakt jsem si oblíbila Zavazadlo, jak umí krásně trucovat a tak- je to vážně roztomilé! :D

Moc se těším na další díl, to je jasnačka! :)

13.01.2022 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Jak dlouho se mi ta kniha válela doma? Dost dlouho na to, aby byla v knihovně, v řadě, které říkám "dobrý, ale asi to číst nechci".

A tak, při přeskladňování a doskladňování jsem na ní narazila. Jen jsem otevřela.. přečetla stránku, dvě a nemohla jsem ji odložit.

A tak se stalo, že jsem knihu dočetla.

Ke knize, aniž bych něco naznačila, mohu říct jen to, že je napínavá, s lehkými hororovými prvky, s větší kapkou fantasy a rozhodně je taky dost krimi, společně se zajímavou historií mi to k sobě prostě šlo, sedělo mi to jak "p**el na hrnec". Všechno co mám ráda, v jednom. Naprostá pecka. Hltala jsem každou stránku. Oblíbila jsem si Klaudii (i když nevím proč, rozhodně to nebyla sympaťanda se kterou bych chtěla kámošit) a taky jsem si oblíbila Adama, i s jeho osudem.

Byla to naprostá pecka a já píšu Ježíškovi o další knihu této spisovatelky.

28.10.2021 5 z 5

Zlovolné bytosti Zlovolné bytosti Nelly Černohorská

Se čtením jsem byla spokojená. Za dva večery přečteno. :)
Je to vážně skoro jak K. J. Erben, ano, dalo by se to s ním srovnávat. Ale jasný, Erben je Erben. Tohle je něco nového, něco, co tu chybělo.

Musím ale vytknout, jako někdo v komentářích pode mnou, že některé výrazy se tam prostě nehodí. Když už to má být sprostý, ať je, v rámci možností, ale takovej "bimbas" mi tam jednoduše neseděl.

Novela byla fajn, balady byly super!

Tak jen asi dopíšu, že se těším na další knihu v takovém duchu, slovanskou mytologii mám ráda. :)

12.09.2021 4 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Je mi to líto, a fakt bych to nečekala.. ale opravdu musím dát 5*, protože to bylo skvělé čtení! Takové inspirativní (ale zase nebudu lhát, při čtení jsem dokázala sežrat 5 knedlíků s koprovkou..) a vtipné čtení! Hrdinkám jsem opravdu fandila a i ten boj s váhou znám, i když se nepočítám do mamutí skupinky. :)

Jde o pohled a boj tří žen, Maddie, Jesse a Lauren, kterým jejich váha trošku znepříjemňuje život.. Maddie k tomu donutí vedoucí, která zorganizovala zkrášlovací akci.. Jesse by chtěla, aby si jí konečně vzal Charlie za ženu (parchant jeden!).. a Lauren, která se chce zalíbit chlapovi, který rád jen hubené (fakt blbec!). Všechny do toho šlápnou, spojí své síly a dějou se neskutečné věci!

Kniha se mi moc líbila a fakt mě namotivovala. Zase se vrhnu do fitka (chodím teda od začátku roku, ale občas zhřeším..)

Moc hezké, doporučuji k přečtení, kapitoly odbíhají pěkně a přečteno bylo za chviličku, i přes množství stránek. :)

20.09.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Knihu mám doma nějaký ten pátek.. mám celou poličku hororů, které jsem ale nikdy nečetla. A důvod? Mám ráda hororový filmy, u nich se fakt bojim, nějak jsem nevěděla, jak bude fungovat kniha.. a víte co mně k ní přitáhlo? Můj sen. V tom snu jsem byla mrtvá, neviděla jsem živé, ale mrtvé lidi, byla jsem v bytě s mrtvou ženskou a najednou se otevřely dveře, bílé světlo v nich a mě přeběhl mráz po zádech, přímo v bedrech teda, věděla jsem, že je ve dveřích něco zlýho, a s tímhle mrazením jsem se probrala. Spocená. Ten den jsem vytáhla zrovna tuhle knihu, a věděla, že je na ní čas. A byl. Za tři, čtyři večery byla přečtená. A bylo to napínavý. Hodně.

Adrienne zdědí Ashburn house po své mrtvé tetě. Na žádný nadpřirozeno nikdy nevěřila, a tak nevěří povídačkám, které v Ipsonu kolují. Že v domě straší a tak. Dokud se jí samotné nezačne dít něco divného.. výpadky proudu, otisky dlaní na dveřích, nevyřešená minulost Ashburnu..

Kniha je napínavá, každý večer jsem se těšila, až si jí v posteli budu zase číst, a neříkám, že jsem se nějak moc bála. Asi do poloviny tam bylo všechno, co normální horor má mít. Od půlky už to začínalo být svižnější, zajímavější, napínavější a docela jsem se i bála už. :) jo, bylo to povedené, a ten konec naprosto famózní, až jsem si říkala, že bych ten dům taky brala. :D

Moc se těším na koupi a čtení dalších dílů, byl to můj šálek kávy. :)

26.08.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jé, knihu mám (po dvou měsících) dočtenou už předevčírem, a pořád nejsem schopná napsat hodnocení..

Jsem zklamána. Tolik chvály jsem slyšela, kolik lidí se u ní za břicho popadalo.. a já nic. Připomínalo mi to (zdánlivě) Saturnina a jeho humor, ale ten byl ksakru aspoň vtipnej. Tady bylo vtipu narváno na jednu stránku tolik, až mi to vtipný ani nepřišlo..

Na film se těšim ale moc. Ten mně zaujal upoutávkou, tak uvidim, co bude nakonec lepší.

20.08.2020 2 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Knihu jsem koupila asi jen kvůli tomu, že mě lákala jmenovkyně. Katka. Tlustá, bez kamarádů, s knihama a ráda o samotě. Červenající se koule neštěstí a sebelítosti. :D takže něco jako já.
Kniha vypráví o divných dětech. Podle mě je každý dítě něčim "divný". Něco dělá radši, než ty ostatní. Každému se honí hlavou něco jiného.. ale řekněme si. Kdo to tak nemá i teď? V dospělosti? Každý jsme nějakou částí to dítko, co jsme bývalo..

Kniha se čte dobře. Vypráví o budoucím přátelství. Každý z těch dětí tíží něco jiného. Má svoje bolesti a strachy. Nakonec se setkají a společně utečou za dobrodružstvím tam venku. :)

Kniha byla lehce posmutnělá. Ale dobrá.

28.05.2020 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

No páni, tohle bylo krásný! Strašně dlouho jsem si ji chtěla koupit, no nakonec jsem si napsala Ježíškovi.. :D a dostala! S touto knihou, tedy druhá v pořadí, jsem začla tento rok, a byla to krása!

Krásné popisování skotské přírody, krásný splněný sen, krásná dodávka plná knih, do toho spousta "milých" lidí kolem sebe.. romantika jak z filmu, ale naprosto skvělá! Tak moc jsem chtěla být už na konci knihy, a přitom být stále na začátku.. :) ale co ten ustřižený konec? No, ksakru! :D

Byla to nádhera a já určitě zkusím i další knihy autorky. :)

08.01.2020 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Vůbec jsem to nečekala, ale tuto knihu jsem přečetla asi během tří dnů, bohužel s přestávkama. Kdyby to šlo, čtu jí třeba měsíc v kuse, jen aby ještě neskončila.

Příběh je propletený víc, než jsem čekala. Každá stránka mě držela při vědomí, soustředila jsem se na vše, co bylo napsáno. Je to tak krásný. Krásný příběh o neskutečné lásce, o krásných místech, úžasných lidech, o nádherných myšlenkách, o tom, jak někomu nějak pomoci. A hlavně je to příběh o velké ztrátě. Ztrátě lásky, vyjímečného přátelství..

Bylo to tak nádherný, že bych knihu nejradši uložila do sejfu, aby ji nikdo nenašel a zároveň bych jí měla nejradši na očích. Pořád. Tak moc jsem se do ní zamilovala. Stejně jako do Finna. Tobyho. June a svým způsobem i do Grety. Častokrát jsem se cítila jako June, v pocitech, v myšlenkách.. možná ve všem.

Od teď už patří do mých TOP 5. :)

05.12.2019 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

A vlastně jo, dávám 5*, protože tahle kniha si to vážně zaslouží.

Neměla jsem problém se začíst, to vůbec, každý večer jsem dala kolem 10-20 stran. Nemohla jsem se dočkat útěku, sama jsem i přemýšlela, jak by se to dalo udělat.. no a předevčírem jsem dočetla na straně 100. Včera večer jsem se do toho pustila a četla jsem snad do dvou do rána, při útěku mi i slza ukápla. Jack byl tak strašně odvážnej, vůbec netušil, co venku potká, pozná.. i pro "Mami" to muselo být šílený čekání, sama nevěděla, do čeho ho pustila.

Knihu jsem během dneška zhltla. Bylo to silné. Pro Jacka, pro ně oba, absolutně nový svět. Nedivím se, že to nezvládal.. celý jeho život znal akorát Pokoj a Mami.

Tohle mi v hlavě dlouho zůstane.

17.11.2019 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Knihu jsem měla v původním plánu prodat.
Nakonec jsem si jí vzala s sebou do vlaku, po cestě do Prahy. Necelý tři hodinky tam a necelý tři hodinky zpátky. A víte co? Při zpáteční cestě jsem jí dočítala a pak jsem asi hodinu neměla co číst. :D

Kniha se mi moc líbila. Jelikož jsem vegetarián, fakt. Ani jsem nevěděla, o co v knize jde. Kráva na cestách? Jako cože?

Příběh vypráví kráva jménem Elsie. Měla krásný život na farmě, kamarádku a všechno se zdálo být v pořádku. Pak se ale dozví něco, co měla a rozhodne se vydat na místo jí zaslíbené. A jak to dopadne, si prostě musíte přečíst. :) bylo tam pár neskutečných a neuvěřitelných věcí, jako nákup oblečení a cestu letadlem, ale berme to jako pohádku pro dospělé. :) kniha je to moc vtipná, chvilkama i smutná tedy.. ale mě se moc líbila a jsem rozhodnuta si ji nechat! :)

"Malý krůček pro krávu, ale obrovský skok pro skot."

23.06.2019 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Jak jsem se k tomuhle dílu dostala? Těžká otázka.. i když lehčí, než otázka života, vesmíru a tak vůbec.. :) hraju geocaching, je to pár let, co jsem viděla keš na téma této knihy. Pak další. A teď do třetice. Rozhodla jsem se knihu si stáhnout do mobilu. A přelouskala jsem jí za dvě šichty v práci. :) a moc se mi líbila! Nejvíc se mi líbil asi depresivní robůtek. :D a tak nějak všichni a všechno. Nepřipadalo mi to teda nějak extra vtipný, bylo tam teda pár míst u kterých jsem se nasmála.. ale. :) a taky už vím, proč a nač ten RUČNÍK! :) Celou knižní sérii už jsem si objednala u milovaného přítele k narozeninám, tak uvidím, jak se s tím popere. :)

22.06.2018 5 z 5

Šel malíř chudě do světa Šel malíř chudě do světa Jaroslav Seifert

Krásné čtení, nádherné kresby pana Alše. Dlouho na mě čekala tato kniha v knihovně, ale moc se mi líbila. Připomněla mi, jak se cítím, když vidím mělnickou věž v dálce.

25.02.2018 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Na takové knihy musí člověk asi nějakým způsobem dospět. Do nás ve škole cpali jen jména a díla, nijak si nepamatuji větší přiblížení ke knihám.. možná za to děkuju. Pravděpodobně bych se k těmto dílům nevracela. Takže se teď probírám antikvariáty, a matně vzpomínám na ta známá jména. Babička byla ale úplně první. Pro mě to je naprosto krásné dílo, krásná krajina, lidé se chovali tak čestně, krásně. Bylo to velmi krásné a klidné období. Babička byla tak moudrá, a její moudra mě hřály u srdce. V polovině knihy jsem si pustila film, a řekla jsem, že Babičku po druhé umřít nenechám.. bohužel mi to ale nedalo. A knihu jsem dočetla. Naprosto mě uchvátil příběh nebohé Viktorky.. chudák holka, zblázněná. Takže za mě 5*. Naprosto krásné dílo! :)

03.10.2017 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tahle kniha byla má první, od p. Londona, a musím říct, že mě naprosto fascinovala. Vážně, ze začátku jsem se nemohla začíst, knihu jsem asi na 3 měsíce odložila.. ale potom jsem se nemohla odtrhnout! Bylo to fantastický tak moc, až jsem věřila tomu, že to jde. Umrtvit tělo a bloudit po hvězdách, v minulých životech.. já chci taky

20.09.2017 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Jako první jsem přečetla Hlubinu, tato kniha navazuje, a za sebe musím říct, že mi přišla o kousek lepší, než ta první. Ale přes to zůstávám u 4*. Karika prostě nikdy nezklame a já nechápu, že jsem na něj narazila až teď?!

V knize je strach opravdu cítit, taky napětí a nervozita z toho, jak to sakra může zase dopadnout? Nejsem zklamaná, rozhodně ne, a konec jsem fakt nečekala, a taky mě překvapil!

Karika se mi začíná dostávat pod kůži. A na Čebrať a ani kolem něj snad nikdy nepojedu. (Radši jsem si na mapě zjistila i kde se nachází.. a vlastně už jsem kolem jednou jela.. ale víckrát ne!) :)

04.06.2024 4 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Dlouho jsem přemýšlela, co k této knize napíšu a stále nemám úplně jasno, ale tak..

Nejsem ani tak zklamaná z vydání knihy, jako spíše z toho, o čem se v ní píše. Máme tu deníkové záznamy, které se čtou celkem rychle a často jsou třeba dovysvětleny pod čarou. Já byla zklamaná, omlouvám se moc, spíše z charakteru pana Rickmana. Vím, že byl často ovládaný bolestí (jak fyzickou tak psychickou), ale to, jak o někom někdy mluvil.. to, že byl často takový protivný a negativní.. a to myslím i v případě HP. On o natáčení psal jen tak, jakože proběhlo.. žádné hezké myšlenky.. proto si myslím, že kdyby chtěl knihu vydat on, určitě by jí ještě upravil.

Moc se mi třeba líbilo, jak hodně cestoval, jak moc rád jedl a stýkal se s kamarády. Byl tím ale naprosto přetížený a zahlcený. To, jak často trpěl jet lagem, kolik toho denně udělal.. to je strašná spousta práce! A tak se nedivím, že to tělo začlo slábnout..

Kniha se mi tedy četla dobře, roky ubíhaly rychle, Alan se setkal se spoustou známých osobností, se kterými si ne vždy sedl.. měl opravdu zajímavý život.

Na konci knihy jsou ještě rané deníkové zápisy z let 1974-1982, kde má Alan spoustu zajímavých myšlenek, vlastně, docela mě mrzí, že jsem nelepíkovala od začátku knihy, protože občas jsou tam opravdu hezké, nebo vtipné myšlenky.

24.12.2023 4 z 5