JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

Přečteno během jednoho dne. Opět autorka nezklamala. Prostě toto se stát může....

02.03.2019 5 z 5

Sinuhet i já jsme měli štěstí, že knihu jsem poslouchala. Myslim, že bych se daleko ve čtení knihy nedostala. Takhoe jsem měla "pohádku"před spanim.

02.03.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nedočteno.Čas věnuji knížce, která bude s nápadem.Od P.Hartla třetí kniha, kterou jsem četla.Všechny jsou tak stejné...klubíčko vztahů.

27.02.2019 1 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Knize jsem dala šanci....ze začátku jsem se nemohla začíst, padlo mých 70 stran a nic. Neodtrhla jsem se až někde za stranou sto... Pak už paráda, má to spád, je tam nápad!

25.02.2019 4 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Kniha mě mile překvapila. Padla mi do ruky v knihovně, protože splňuje 1kategorii ve Výzvě a vyplatilo se to. Děj byl od začátku zajímavý, mimo linii kolem agentů se prolíná děj z osobního života hlavní hrdinky. Dochází jí tak různé věci, které byly dříve jejím mužem řečeny.

16.02.2019 5 z 5

Černé sklo Černé sklo Karen Joy Fowler

Tak za mě ne. Nelíbilo, nezaujalo.Některé povídky snad ani po překladu do češtiny, česky nebyly!

14.02.2019 1 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Zaujal mě už jen ten úvod, snažila jsem si ho zapamatovat....Děj samotný byl strhující. "Problematická" mládež bude vždy téma! Vyšetřovatelé ne zrovna v kondici, naštěstí se umí vybičovat.

10.02.2019 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Temná kniha plná postav. Všechny postavy až divné, ale autorkou precizně zpracované. Občas jsem byla zmatená, o kom to vlastně čtu, kdo ke komu patří.

05.02.2019 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Krása a děs tak blízko sebe! Boj o zachování duševniho zdraví s výhledem blízké smrti. Rodinka prazvláštní. Jako moc záleží člověku na pověsti rodiny?Jak dlouho je ochoten "nevidět"?Zajímavý námět, který mě ke knize přikurtoval.

03.02.2019 5 z 5

Medovníček detektivem Medovníček detektivem Jan Lebeda

Přečetla jsem čtyřletému synovi na doporučení kolegyně, která s knihami o skřitku Medovníckovi měla úspěch u svých dvou synů. Milé čtení, seznámení s přírodou, lehké dobrodružno...každý večer jeden příběh a synek si přál další knížku!

01.02.2019 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Výborná kniha, kdo říká, že návaznost osob, povah na původního autora není dobrá, ať se znovu začte! Nepopiratelně problematická Lisbeth se občas motá i do věcí, které by ji nemusely zajímat, celkově ale skvělé! No a ukázka nitra Lisbeth v závěru?Hmm!
Jediné, nad čím jsem skřipala zuby bylo...proč se tu zase objevují menšiny...tady tak talentované, islamisté...není toho dost?

27.01.2019 4 z 5

Nekonečné dny Nekonečné dny Claire Fuller

Dvě časové linie, a přesto, že děj není detektivkový, čtenář se ke knize přilepí. Zajimá ho to, jak to je a bylo s Peggy. I když jsem tak nějak velmi brzy tušila, co dohnalo otce k odchodu, jak to asi dopadne s dcerou a otcem, nelituji setkání s touto knihou.

23.01.2019 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Napětí od začátku do konce. Spousta postav, ale čtenáři se nepletou, propletence vztahů a konec, který překvapí.

18.01.2019 5 z 5

Hodné holky Hodné holky Sara Shepard

Prostě a jednoduše...přesně takovou knihu jsem "hledala".Ta mi sedla! Vztahy a napětí!Díky.

13.01.2019 5 z 5

Perfekcionistky Perfekcionistky Sara Shepard

Prvních několik stránek jsem myslela, že nevydržím...řešení módy na večírku a jiné "důležité"věci. Jak se ale kniha rozběhla, krása! Skoro otevírám druhý díl.

10.01.2019 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

...šla jsem do čtení se zárukou napínavého čtení. Vyplnilo se. Jen jsem se nudila u zvláštně akční operace v loděnici.

06.01.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Kniha se výborně četla, Hunterovi nešlo nefandit, jeho parťák sympaťák. Už se těším, až nahlédnu do nitra dalších dílů.

29.12.2018 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Příběh rozporuplný....bylinkářka a dopuje se neustále chemickými preparáty, člověk, který je plný bolesti a chodí to vše "smývat"do přírody, natahuje ruce na její bylinné dary. Hrdinka tolik touží po spřízněné duši a přitom od sebe všechny odhání a její kritické oko je vždy připraveno....
Kniha svým způsobem tajemná a mně se líbila.

16.12.2018 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Silný odvar, jinak to ani nelze napsat. Až neuvěřitelné, čeho je jedinec schopen pod "tíhou rozkazu"! V dětství je chlapec pod silným vlivem svého otce-fanatika, chlapcova jinakost se rozvíjí až právě do dospělácké hrůzy. Vždyť jen plnil rozkazy, nenese odpovědnost...neuvěřitelné takové přesvědčení.

12.12.2018 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Obě hlavní hrdinky, Julie i Agnes v něco věřily a v obou případech se nedařilo vejít do vysněné cestičky. Dva nešťastní lidé. Smutný příběh. Kniha poutavá, stejně jako druhá kniha této autorky.

04.12.2018 5 z 5