JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Sklíněné korálky Sklíněné korálky Petr Sýkora

Kniha má tři části. První a třetí byla čtivá, i když neveselá. Druhá část se opravdu táhla. Moc hezky je zde vidět vliv víry. Jak těžké je oprostit se od toho, co mi do teď bylo tvrzeno a já věřil, přestože nebyl důkaz. Temná doba a tajemné místo je zárukou napětí.

20.01.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Velmi syrový příběh. Všechny postavy musí čtenáři připadat narušeně, možná by měly být pod zámkem. Příběh, který je vyprávěn z pohledu syna, matky a otce, do sebe ale začne zapadat. Napětí tu tedy je. Nakonec i víme proč Neděle odpoledne....

06.01.2023 4 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Po knihách Do tmy a Ke dnu jsem se těšila na autorčinu jedinečnost vyprávění.V této knize se však jedinečnost stala podivností. Na mě moc fantasy, těžko jsem dočítala.Každopádně působivá kniha byla.

01.01.2023 3 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Cestování po České republice, už to je plus.Navic tento autor má nejen smysl pro cestování, ale i pro skvělý humor. Malinko mi připomíná takového šťastného smolaře.

29.12.2022 5 z 5

Tuhá zima Tuhá zima Kim Faber

I když jsem věděla do čeho jdu, čekala jsem od severu něco víc. Možná jsem i ze zpráv preterorizovaná...

29.12.2022 3 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Blake Pierce

Po velmi dlouhé době jsem četla e knihu, vlastně z nouze.K mému překvapení to bylo velmi příjemné čtení. Už mám staženou další knihu od stejného autora.

06.12.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Kdo by čekal krimi plnou násilí, napětí, zvratů, bude zklamán. Ten, kdo autorku zná, bude překvapen, že tentokrát se krimizápletka s mrtvolou neobjeví kolem str.100, ale ještě dál...
Ke knihám se vracím pro klid, nádherně popsanou přírodu a zapeklité lidské vztahy.Opět výborná!

01.10.2022 5 z 5

Ukradená známka Ukradená známka Bram Klein

Tato kniha byla pro mě milé překvapení.

10.09.2022 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Lisa Gray

Prima čtení.

01.09.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Po několika prvních stránkách jsem chtěla knihu odložit...ponuré téma, žádná sympatická postava. Ovšem téma natolik zajímavé, děj se napínavé rozbíhal a najednou byl konec knihy.Doporučuji!

25.08.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Čtvrtá kniha, kterou jsem četla od této autorky a líbila se mi zatím nejvíc.

18.08.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Kniha ve stylu A.Christie. Zajímavý děj, skvěle vylíčené postavy a krajina kolem polárního kruhu.

30.07.2022 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Příjemné, poutavé čtení.

18.07.2022 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Kniha jako dárek od autorky, o které jsem slyšela, ale nic nečetla. Při čtení se mi zlehka vybavoval film. Každopádně si jistě přečtu další knihu od M.K.

08.07.2022 5 z 5

Moudrost šamanů - Jak nás mohou dávní mistři poučit o lásce a životě Moudrost šamanů - Jak nás mohou dávní mistři poučit o lásce a životě Don Jose Ruiz

Tento žánr je pro mě spíš neobvyklostí. Jsem ale ráda za přečtení a občasné zamyšlení nad člověčenstvím. Moc se mi líbily příběhy na úvod každé kapitoly.

26.06.2022 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

První dotyk, dlouho plánovaný, s touto autorkou. Když jsem se srovnala s tím, že osob bude kapku víc a dávala si pozor, mohla jsem si užít zajímavý příběh.

26.06.2022 5 z 5

Nikdy nezapomeň Nikdy nezapomeň Lenka Rzepková

Za mě...odpočinková četba. Rozjímání mladé ženy nad svým životem v době, kdy se ji rozpadl vztah, přišla o práci a nesplnil se jí ještě další vysněný čin. Cesta, kterou absolvovala, je určitě očisťující, jen se mi zdálo, že ve své chtěné samotě se na výpravě obklopuje úmyslně lidmi...přesto, že smyslem je samota. Pokračování příběhu po návratu z cesty mi připadalo už jen jako protahování agonie.

09.06.2022 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Moc hezké počtení. I když velmi často smutné osudy postav v knize.

29.05.2022 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

To je správná krimikniha... napětí od začátku do konce. Navíc jsem ji začala číst ve stejném období roku, ve kterém se odehrává děj knihy.

18.05.2022 5 z 5

Jaro Jaro Václav Vokolek

Kniha je balzám na duši pro milovníky českých luhů a hájů. Zavítáme při výpravě s knihou ke studánkám, po křížových cestách, za podivnými skřítky s ratolestmi....

24.04.2022