jitka_dankova jitka_dankova komentáře u knih

Princ Princ Nichole Chase

Rozvleklý příběh třetího sourozence z vymyšleného království. Celá kniha se táhla v ponuré atmosféře pohřbu a tam jsem ji nevnímala jako primárně romantickou. Střídal se pohled hlavní hrdinky a hlavního hrdiny, bez uvedení, kdo je kdo, a bohužel autorka podle mne psát z pohledu muže neumí. Celé mi to přišlo takové přitažené za vlasy. Ne, tento díl mne nijak nenadchl.

22.06.2023 2 z 5

Princezna Princezna Nichole Chase

Pozvolná, až nudná oddychovka. Příběh o tom, kterak se snaží princezna vymyšlené země přijít o panenství. Postava mi byla v prvním díle sympatická a tak jsem si chtěla přečíst i její příběh, ale nějak mne to nevzalo. Chyběl tomu šmrnc a nějaká ta jiskra navíc.

22.06.2023 3 z 5

Zrádná říše Zrádná říše Julie Johnson

Třetí díl nečekané princeznovské trilogie. Obsahuje opět spoustu politikaření a zbytečně komplikovaných vztahů a složitých rozhodnutí. Celá série je na můj vkus poněkud hodně dramatická a vyostřená a vymyšlený svět je hnaný docela do extrémů, ale rozhodně se knížce nedá upřít napínavý děj a zajímavé zvraty. Rozhodně nejde o žádné odpočinkové čtení.

19.06.2023 5 z 5

Žhavý trůn Žhavý trůn Julie Johnson

Druhý díl nečekané princeznovské trilogie. Obsahuje opět spoustu politikaření, vyhrožování, komplikovaných vztahů, chyb, ale taky smutnou smrt nevinných. Celá série je na můj vkus poněkud hodně dramatická a vyostřená a vymyšlený svět je hnaný docela do extrémů, ale rozhodně se knížce nedá upřít napínavý děj a zajímavé zvraty. Rozhodně nejde o žádné odpočinkové čtení.

12.06.2023 5 z 5

Poskvrněná svatozář Poskvrněná svatozář Julie Johnson

První díl nečekané princeznovské trilogie. Příběhů o tom, jak se obyčejná dívka stane najednou princeznou, už jsem pár četla. Nicméně styl psaní této trilogie je jiný, neobyčejný. Hlavní hrdinka je rebelka a protivná holka, která se pere s nepřízní osudu, se vším politikařením, vyhrožováním i složitými vztahy a dělá při tom chyby a občas je natvrdlá a chová se jako slon v porcelánu. Zase ale co bychom od dvacetileté dívky chtěli. Celá série je na můj vkus poněkud hodně dramatická a vyostřená a vymyšlený svět je hnaný docela do extrémů, ale rozhodně se knížce nedá upřít napínavý děj a zajímavé zvraty. A romantická linka? Romantiku tady moc nehledejte, spíš sexuální napětí, vášeň a naprostou rozpocelnost a zbytečnou komplikovanost.
Také v této sérii umírají lidé a dochází k tragédiím, rozhodně nejde o lehké odpočinkové čtení.

12.06.2023 5 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Poklidný princeznovský příběh bez nějakých zásadních zvratů. Pro někoho možná nudná knížka, pro mne však příběh, který jsem zrovna potřebovala. Opravdu poklidný, rozvážný. Jde o roztomilé čtení o obyčejné dívce, ze které se stane vévodkyně a její sžívání s její rolí na mne působilo překvapivě realisticky (přitom jde o smyšlenou zemi i příběh). Romantická linka v knížce je roztomilá, taková normální a vlastně mi ani nevadilo to celkové protahování, neboť mi přišlo, že na to má hrdinka prostě v té složité situaci právo a bylo to vcelku rozumné.
Jen škoda, že knihu už nejde sehnat v elektronické podobě, ráda bych ji měla i ve čtečce, myslím, že se k ní někdy ráda vrátím.

11.06.2023 5 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Romantický příběh, který je z větší poloviny tvořen jen dopisy a výpisy chatů. Na tuhle rozporuplnou knížku od Mariany Zapaty jsem byla zvědavá a radši neměla žádná přílišná očekávání a možná právě proto se mi překvapivě líbila a rozhodně nákupu nelituju. Kombinuje v sobě zdlouhavé a pozvolné poznávání postav přes nudné dopisy a e-maily. Obsahuje pár trapných částí s fekálním humorem, který fakt nemusím, nicméně není to tak hrozné, jako v knize "Rytmus, já & Malychin", takže jsem to zkousnula. A pak přijde osobní setkání obou aktérů, které bylo vlastně roztomile rozpačité a v podstatě to byla ta nejkrásnější část knížky. Jen je škoda, že autorka knížku tak rychle utnula a neposkytla v ní čtenářům více informací o tom, jak fungoval jejich vztah. Na to si holt musí přečíst knížku "S láskou, Lukov", kde je popsané, kde a jak žili a prostě pár drobností o tom, jak to s nimi bylo dál.

07.06.2023 5 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Prostoduchý erotický upíří příběh, který mne bohužel ničím nezaujal. Postavy byly příliš ploché, příběh nesmyslný, rozhodnutí nelogická, situace přitažené za vlasy. Nicméně díky diskutujícím jsem se dozvěděla o existenci série Bratrstva Černé dýky, kde bych mohla najít obdobný příběh, ale propracovanější.

06.06.2023 1 z 5

Vzdálenost mezi námi Vzdálenost mezi námi Kasie West

Velmi půvabná "westovka". Romantický dívčí příběh dvou velmi rozdílných lidí je od základů krásně vystavěný. Charaktery v knížce mají v sobě hloubku, člověk si je snadno zamiluje a prožívá příběh silněji. Jako obvykle nejde jen o lásku, ale v knize je i něco více, malé poselství, něco na přemýšlení. Romantika je milá, kniha je určená pro mladá děvčata, kde vztah nedojde dál než k několika polibkům, přesto tyhle knížky okouzlují i ženy dávno mimo cílovou skupinu.
Oceňuji, jak autorka umí zajímavě vymyslet a popsat různé rozdílné problémy v rodinách. Každá westovka je prostě jiná a tato se řadí mezi moje oblíbené.

02.06.2023 5 z 5

Zapomnění Zapomnění Kateřina Pojkarová

Útlá knížečka, která jen popisuje jakýsi rádoby "školní" turnaj či trojboj zasazený do idealizovaného pohádkového světa. Zapomeňte na vznosný název "Klasická středověká fantasy" z anotace, tohle je opravdu jen prostá velmi obyčejná pohádka.
O hlavních postavách toho bohužel moc nevíme, mrzelo mne, že ani nevíme věk hrdinky, zprvu jsem si myslela, že je to prostě nějaká stará chůva od dětí. Styl psaní autorky mne vůbec nedokázal vtáhnout do děje, kniha je psaná v er formě a většina je ve stylu "Kayla šla tam a pak Kayla udělala tohle", aniž bychom měli šanci konání hlavní hrdinky více pochopit. Knihu jsem přečetla, ale bohužel vůbec nechápu, o co v ní tedy šlo a jak vůbec děj souvisel s tím názvem. Druhý díl si přečtu, holt už ho mám koupený (ani jeden díl není ve formě ebooku, bohužel), ale bude to spíš ze setrvačnosti, protože mne kniha nijak nezaujala.

01.06.2023 2 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

(SPOILER) Celkem propracovaná sci-fi série pro mladší generaci s detektivní zápletkou a hledáním odpovědí na spoustu hádanek. Jediné, na co se musíte připravit, je smrt skoro každé postavy, na kterou si v knížce začnete zvykat. Ano, v této sérii umírá velké množství lidí, v jednom kuse se řeší vraždy a pátráte po tom, kdo to teď zrovna dělá. A na pozadí toho všeho se snažíte pochopit, co se opravdu, ale opravdu vlastně děje a proč. Ze čtení jsem měla tísnivý pocit, přecejen, když tak dlouho ti anonymní lidé plují vesmírem a touží poznat novou planetu a pak prostě zbytečně umírají... nenechalo mne to klidnou. Romantická linka, která se táhne celou sérií, je poněkud rozpačitá a taková zvláštní a myslím, že se dala uchopit lépe.
Z celé knihy mne nejvíc oslovil popracovaný koncept toho, co se s lidmi může stát v uzavřeném prostoru a jak mohou někteří pojmout vůdcovství a manipulaci s lidmi a co dokáže velká spousta různých lží a zatajování a co se stane, když se lidé dozví pravdu.

01.06.2023 5 z 5

Letní vzplanutí Letní vzplanutí Petra Martišková

Letní oddychová romantika z prostředí českého tábora. Knížka znovu vyšla po 15 letech (a naštěstí i jako ebook pro čtečky) a já si ji prostě musela koupit, abych měla přečtené všechny knížky této autorky. Navíc téma, kdy se do sebe najednou zakoukají dva přátelé, bylo milé, i to nedospělé chování šestnáctileté holky, která si dělá problémy tam, kde vlastně ani moc nejsou a není schopná je rozřešit a vykomunikovat. Jen mi poněkud nesedla ta příliš poklidná atmosféra a spousta odboček. Přiznám se, že jsem odstavce krapet přeskakovala a bohužel, i když mám autorku ráda a její styl psaní mi sedí, tak tahle knížka mne nudila.
Těžko říct, co může knížka přinést dnešním mladým slečnám a jestli by je mohla bavit, já už dávno cílová skupina nejsem. Tak trochu předpokládám, že po ní spíš sáhnou starší ženy, které trávily mládí jako instruktorky na táborech, kvůli nějaké nostalgii.

31.05.2023 3 z 5

Písnička pro Klaudii Písnička pro Klaudii Petra Langová

(SPOILER) Romantika v prostředí české vesnice a letního tábora a písniček u ohně. Tahle knížka byla takovou krapet překombinovanou oddychovkou pro prázdninové dny. Ráda jsem si přečetla o hrdince, která nekouří a nepřehání to s alkoholem, to bylo milé (nj, pořád mám nepříjemnou pachuť z hrdinky loňského letního románu autorky). Jen je škoda toho uspěchaného a příliš rychle utnutého konce bez jakéhokoliv epilogu (jak to vyřešili s dojížděním, školami, prostě co bylo dál...). Nemám ráda, když mi knížka skončí příliš náhle a v momentě, kdy sama ještě konec neočekávám. A také jsem si prostě nemohla pomoct, ale příběh mi vůbec nepřišel uvěřitelný, těžko se mi popisuje, proč jsem to tak vnímala. Kolikrát víc věřím neuvěřitelným "pohádkám" z amerického prostředí něž tomuhle vyšperkovanému českému románu z opravdového českého prostředí se všemi těmi kulturními detaily. Jsem holka z malé vesnice a navíc od koní a nějak to prostě nebylo to pravé ořechové. Ale čtivá knížka je, ne že ne. Pro milovnice Lanzové, především pro starší ženy, které si chtějí připomenout své mládí, je knížka ideální. Já nikdy Lanzovou nečetla a už vůbec mne její příběhy nebraly, takže mi asi chybí ta správná "nostalgie".

30.05.2023 3 z 5

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

Roztomilé dívčí čtení na téma falešného chození. Přesně těchto knížek jsem přečetla už spoustu a myslím, že tohle klasické téma je zde fakt hezky zpracované. Nerozhodná, nesmělá, trochu ztřeštěná, zamindrákovaná hlavní hrdinka mi přirostla k srdci. Dokonce natolik, že jsem knize odpustila typickou nerozhodnost, ubližování si a zbytečné dramatizování situace, které by vlastně měla být jednoduchá. Ale je to prostě dívčí čtení a jako takové je beru a jako takové i hodnotím. Myslím, že cílové skupině mladých děvčat by se kniha mohla hodně líbit.

30.05.2023 5 z 5

Naděje v nás Naděje v nás Anna Savas

Milý příběh o tom, jak se nejlepší kamarádi nakonec dají dohromady. Jedná se o třetí díl ze série a troufám si říct, že tento opravdu nejde číst samostatně bez předchozích dvou. Na příběh Elly jsem se opravdu těšila a popravdě, bylo mi jasné, že námět je tak jednoduchý, že by na celou knížku nevystačil a tak nás musí autorka něčím potrápit. A taky že ano, než se Ti dva dali dohromady, než si ublížili a než si pak vůbec nějak začali věřit, bylo to o nervy. Obvykle takové komplikované dávání se dohromady zrovna moc nemusím, ale této autorce jsem to odpustila a příběh si přečetla ráda. Jen proto, že mi ti dva v předchozích dílech přirostli k srdci. Pokud jste na tom stejně, bude se vám nakonec příběh líbit. Pokud o Elle a Jamiem nevíte z předchozích dílů nic, nečekám, že by vás příběh něčím upoutal.

20.05.2023 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

(SPOILER) (pozor spoilery) Young Adult příběh o dívce, která nemluví a neví, co se sebou. Zpočátku se mi postupné odhalování pravdy a postupné získávání přátel hlavní hrdinky líbilo. Čekala jsem silný příběh o silné dívce, která se nakonec dokáže poprat s tím, co se hrozného se jí stalo. Bohužel jsem se ale dočkala nepochopitelných zrad a ublížení. Ano, hlavní dva hrdinové si akorát ubližovali, nedokázali vyhledat pomoc, nedokázali si pomoct navzájem. Mám z celé knihy akorát depresivní náladu, nevím, jestli mi její přečtení vůbec něco dalo.

20.05.2023 2 z 5

Píseň sirény Píseň sirény Alexandra Christo

Krutá pohádka pro dospělé. Přesně takto mi při čtení příběh připadal, ne jako romance, ale prostě jako taková stará pohádka, kde se vyrvávají srdce z těla a zabíjejí lidé prostě jen tak. Musím ale uznat, že postupný přechod sirény od kruté bytosti k osobě, která má v sobě špetky lidskosti, je tady asi jeden z nejzdařenějších, které jsem našla. Bylo to uvěřitelné, interakce s princem byly svérázné, ale zajímavé. Romancí bych tento příběh zrovna nenazvala, ale láska to nakonec celé zachránila. Prostě taková "klasická" stará pohádka pro dospělé.

19.05.2023 4 z 5

Ever: Když se mě dotkneš Ever: Když se mě dotkneš Nikola Hotel

Milá Young Adult romance, kterou se nese téma těch správných dotyků. Fyzioterapeut se zamiluje do své pacientky a aby toho nebylo málo, celou knihu prostupuje jedno zvláštní tajemství a jeho tíživé odkrývání. Musím přiznat, že mne překvapilo poklidné řešení celé nastolené situace, asi jsem čekala něco více - skandál? Hádky? Prozření? Nevím. Nicméně jde o milou romanci a i když jsem se občas dost ztrácela v popisech nějakých něžností a nebylo mi moc jasné, co se děje, knížka za přečtení stála.

19.05.2023 4 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

První díl milé dívčí pohádkové trilogie s pěkně pojatou zápletkou záměny princezen. Příběh je vyprávěn v er-formě střídavě vždycky z pohledu jedné a druhé sestry. Charaktery postav, magie, věštby a kletby a ta zápletka vůbec jsou prostě takové pohádkové, knížka je hezká, cílená je pro náctiletá děvčata. Jednotlivé romantické linky i budování sesterského vztahu bylo milé, počítejte ale s tím, že se knížka nevyhýbá smrti některých vedlejších postav. Kniha mne zaujala, i když už dávno nejsem cílovou skupinou.

17.05.2023 5 z 5

Bílí Havrani Bílí Havrani Luisa Nováková

Rychlý útěk mladého budoucího krále a dlouhý a náročný boj zpátky o jeho trůn. Přesně toto se ve zkratce schovávalo ve všech těch květnatých, rozkošatělých až krkolomných větách. Necítila jsem se komfortně při čtení, spíš zmateně, na takovou bohatou mluvu nejsem zvyklá a holt jsem si musela víc namáhat hlavu, abych plně pochopila, co že se to v knize děje. A hrozně se mi pletla jména a postavy, složitě jsem se orientovala v tom, kdo je kdo. Když se do knihy a do složitých vět člověk zakousne, nakonec zjistí, že je to celkem fajn kniha s realistickým průběhem boje o trůn a politiky a vyjednávání spojenců. Romantiky je v knize pomálu, kouzel či magie také, ta tam stojí jen tak zvláštně kdesi na okraji. Milá kniha, která ale není pro každého.

12.05.2023 3 z 5