Jirka92333 Jirka92333 komentáře u knih

Zloba Zloba Chris Carter

Všech šest dílů co jsem přečetl zasloužilo plný počet hvězdiček. Ale některé jako třeba Popravčí i víc. Díl Zloba se k nim řadí. Naprosto skvělý příběh!!!

10.11.2023 5 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Velice propracovaný příběh. I po všech těch letech je tahle kniha skvělé sci-fi. Jsem rád že se mi kniha Nonstop dostal do rukou.

12.08.2023 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Ačkoliv nepatřím mezi Kingovi skalní fanoušky (teprve druhá kniha od něj). Zvolil jsem si ji jako splnění čtenářské výzvy a také ze zvědavosti jestli předčí stejnojmenný film. Za mě určitě ano. Kniha byla dojemná a i když jsem konec příběhu znal nemělo to na prožitek vliv.

02.03.2023 5 z 5

Pro mě je tohle nezapomenutelná kniha. Účinkuje dleko lépe než kde jaká antidepresiva :-D:-D.

20.07.2017 5 z 5

Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela Miloš Václav Kratochvíl

Kniha má dej jenž mě nepustil až do konce!! I když jsem ke knize nejdříve přistupoval skepticky, protože jsem si říkal že nemusí dopadnout dobře když se spisovatel bude pokoušet dát jednomu hrdinovi více osudů. Nicméně povedlo se a to na plné čáře!

14.07.2017 5 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Velmi napínavý a strhující příběh!!!!

31.10.2017 5 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Velmi pohodlná kniha!!! Napínavý děj a velmi dobře zpracované. Pro někoho může obsahovat až moc technologických a vědeckých pojmů. Pro mne to bylo plus a více mě to strhávalo do děje :-)

22.08.2017 5 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Upřímně jsem zmatený z některých hodnocení. Knihu jsem dostal jako vánoční dárek a tak jsem se do ní pustí ať už jsou tu názory čtenářů jakékoliv. A upřímně jsem rád že jsem to udělal. Mě se na knize líbilo snad úplně všechno. Zápletka, charaktery postav a ze všeho nejvíc svět v kterém se děj odehrává a jeho uspořádání. Spousta věcí je nedořešená takže se těším na další díl!!! Já bych se nebál knihu doporučit. Za mě určitě stojí za přečtení.

14.03.2023 5 z 5

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Tuto knihu zbožňuji. Klasický dobrodružný příběh. Poutavý a pro mě strhující příběh. Je to moje srdcová záležitost. Kniha kterou jsem našel zahazenou u prarodičů v zaprášený polici (salátové vydání) a přesto bych nikdy neměl to srdce dát jí pryč :-)

13.07.2017 5 z 5

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Překrásná a smutná. Dobře se čte takže ji zkusím doporučit synovcům a neteřím do čtenářského deníku. Kdybych mohl dám hvězd i více.

14.02.2024 5 z 5

Chaloupka strýčka Toma Chaloupka strýčka Toma Harriet Beecher Stowe

Velice smutný a dojemný příběh!! Stojí za to přečíst.

11.08.2023 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Kniha mého dětství!!! Jedna z těch co ze mě udělali knihomola. Ovšem bohužel ne fotbalistů či alespoň sportovec :-D:-D

15.07.2017 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Tak z tohohle thrilleru vážně děsně mrazí.

25.08.2023 5 z 5

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Půjčil bych si citaci ze své oblíbené PC hry. ,, Nakonec tě zabije tvůj nejlepší přítel" :-D. Za mě je Sicilián skvělá kniha!!! Užil jsem si jí víc než první díl.

08.03.2023 5 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Krásné a zábavné!!! Bohužel jen víkendové čtení, protože kniha je krátká. Ale za to plná moudrosti úžasného člověka Jana Wericha :-).

27.11.2017 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Celou knihu jsem uvažoval o jednom. Dokázal by v tak kritické situaci jednat správně? Nebo bych sobecky sehnal zásoby a snažil se to přečkat pouze v kruh svých nejbližších. Člověk si říká, dokud se mám dobře jsem ochotný pomáhat. Ale když jsou v úzkých všichni.. Jak rychle se vrátíme k právu silnějšího?

05.05.2024 5 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Zbytečně mnoho kritiky. Je to dobrý thriller. Který se navíc velmi svižně čte. Nadpřirozené jevy mám rád. Jediné čeho jsem se bál bylo že spisovatel ukáže podzemí tvory v plné kráse. To se nestalo, to je za mne paráda. Když zůstalo u škrábání po zdech ve sklepě byl jsem maximálně spokojený.

28.12.2023 5 z 5

Muž pro Oklahomu Muž pro Oklahomu Mirko Pašek

Velice hezký westernový román. Četlo se opravdu dobře.

25.10.2023 5 z 5

Cestující Cestující Ulrich Alexander Boschwitz

Musím říct že je těžké představit si jak by se člověk zachová na místě hlavního hrdiny. Ale musím říct že jsem si celý dej říkal... Uteč... Tohle neřeš.... Co to proboha děláš?... Každopádně ve mě kniha vyvolávala emoce a to je vždy velké plus.

17.10.2023 4 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Prostě a jednoduše. Moc zdlouhavé. Knihu bych zkrátil klidně i o 200 stran. Oceňuji spisovatele za jeho znalosti. Ale zdlouhavé líčení sokolnictví a natahování některých pasáží kazí dojem z jinak dobrého příběhu.

20.08.2022 3 z 5