Jirka92333 Jirka92333 komentáře u knih

Kladivo Boží Kladivo Boží Eric Schumacher

Velice čtivý historický román. Příběh chlapce jenž se chce stát králem severu a přesto si zachovat svoji křesťanskou víru mě velice oslovil.

14.04.2024 5 z 5

Sám a sám Sám a sám Richard Evelyn Byrd

Skvělá kniha. Mrazilo mne z toho. A ne jen při představě šíleně nízkých teplot :-D. Představa takové samoty v podmínkách polární noci je více než děsivá.

10.04.2024 5 z 5

Vykoupení Kryštofa Kolumba Vykoupení Kryštofa Kolumba Orson Scott Card

Velice zajímavé zpracování námětu ,,cestování do minulosti".

09.04.2024 4 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Zřejmě to není šálek mého čaje. Měl jsem co dělat abych ji dočetl.

03.04.2024 2 z 5

Černé koráby II. Černé koráby II. Joe Alex (p)

Velice dobře napsaný dobrodružný příběh!!!

18.03.2024 5 z 5

Tarzan triumfující Tarzan triumfující Edgar Rice Burroughs

Pistolník a jeho mluva mě děsně bavili . Velice povedený díl.

13.03.2024 5 z 5

Nesmrtelný kovboj Nesmrtelný kovboj Mirko Pašek

Krásná a smutná kniha. Nakonec poslední kovbojové končí jako poslední indiánští válečníci. Jako atrakce.

07.03.2024 5 z 5

Waverley aneb Před šedesáti lety Waverley aneb Před šedesáti lety Walter Scott

Neuvěřitelně náročná kniha. Ale jsem rád že jsem se do ní pustil. Příběh se mi velice líbil.

24.02.2024 5 z 5

Tarzanova dvojčata Tarzanova dvojčata Edgar Rice Burroughs

Příjemná oddychovka. :-D

20.02.2024 5 z 5

Tarzan a trpasličí muži Tarzan a trpasličí muži Edgar Rice Burroughs

Tarzan v tomhle bájném fantasy světa mě velice baví.

15.02.2024 5 z 5

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Překrásná a smutná. Dobře se čte takže ji zkusím doporučit synovcům a neteřím do čtenářského deníku. Kdybych mohl dám hvězd i více.

14.02.2024 5 z 5

Obávaný Tarzan Obávaný Tarzan Edgar Rice Burroughs

Tenhle výlet do pravěku mě velice bavil. Doporučuji přečíst je to oddychovka :-)

13.02.2024 5 z 5

Ahriman Mirza Ahriman Mirza Karel May

Mnoho řečí o ničem a akce žádná.

09.02.2024 1 z 5

Testament Testament Eric Van Lustbader

Tyhle knihy záhad a tajných společenství mám rád. V téhle jsem se trošku hůř orientoval. Hvězdička dolů musela být. A to hlavně za to že rébusy a šifrování tu hlavní hrdina vždy vyřeší jako hádanku pro prvňáčky ale poznat kdo je nepřítele a kdo ne neumí ani na základní úrovni. Jeho poměr s ochránkyní ani nebudu komentovat. Pan spisovatel si do téhle knihy narval spoustu křehkých vztahů.

06.02.2024 4 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Zbytečně mnoho kritiky. Je to dobrý thriller. Který se navíc velmi svižně čte. Nadpřirozené jevy mám rád. Jediné čeho jsem se bál bylo že spisovatel ukáže podzemí tvory v plné kráse. To se nestalo, to je za mne paráda. Když zůstalo u škrábání po zdech ve sklepě byl jsem maximálně spokojený.

28.12.2023 5 z 5

Příběhy dona Quijota Příběhy dona Quijota Jaromír John (p)

Naprosto souhlasím s komentářem Lusa. Asi jsem vtip téhle knihy nepochopil. Ale obecné informace o Donu Quijotovi mi stačí a ke knize se vracet nehodlám.

19.12.2023 3 z 5

V propastech Stínů V propastech Stínů Karel May

Kniha by měla být přejmenována na: V propastech filozofie. Dej takových debata mi unikal, a chyběl mi Halef snažící se každého druhé vyplatit karabáčem.

13.12.2023 2 z 5

Biggles ve Španělsku Biggles ve Španělsku William Earl Johns

Krátký příběh. Na oddechnutí, když máte rádi trochu té špionážní a letecké akce. Tak v tom případě je to kniha přímo pro vás. :-D

11.12.2023 5 z 5

Cesta za krvavým ohněm Cesta za krvavým ohněm Terry Brooks

Velice povedené fantasy. Originální svět a napínavý příběh. Musím říct že mne rozhodně bavil více než první díl. Těším se na závěr.

10.12.2023 5 z 5

Válka světů a jiné příběhy z neskutečna Válka světů a jiné příběhy z neskutečna Herbert George Wells

Sci-fi které má funguje i po více jak sto letech. Tomu říkám skutečné umění. Za mne paráda. Dokonce si troufám říct že mě nadchla více než filmová verze. I když i ta je velice dobrá. Povídky byli příjemným zpestřením.

08.12.2023 5 z 5