jirimatejka jirimatejka komentáře u knih

Třetí vlna Třetí vlna Tomáš Dušek

Moc mě to neslovilo. Kniha je psaná velmi jednoduše takovým spíše deníkovým stylem skoro až v podobě odrážek. Postavy jsou popsané tak akorát jménem, nějaká jejich hloubka a rozvoj v průběhu románu neexistuje. Zaujalo mě téma i vysoké hodnocení, proto jsem po knize sáhl, ale zklamala. Dočetl jsem asi třetinu, ani jsem nebyl zvědavý jak to dopadne.

08.03.2021 1 z 5

Spiknutí Spiknutí Nicolas Beuglet

Čekal jsem trochu více, sice napínavé, ale místy dost přehnaný feminismus. Trochu mi vadil i nepříliš uzavřený konec, nevím zda záměrně. Celkový dojem - slušný průměr, ale další knihy autora vyhledávat nebudu.

16.08.2020 3 z 5

Říše strachu Říše strachu Michael Crichton

Slušné čtení, autor si dal zjevně práci s nastudováním spousty detailů ohledně životního prostředí, změny klimatu a globálního oteplování. Toto téma v podstatě i dominuje nad příběhem samotným, který je dle mého trochu nedotažený, místy takový zvláštní, nepravděpodobný.

02.03.2023 4 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Velmi dobré, zajímavý námět, místy lehce překombinované a obtížné sledovat všechny souvislosti.

27.01.2023 4 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Výborné čtení, autor se mj. dobře trefil do skutečných dopadů pandemie roky před covidem.

26.12.2022 5 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Dobrý námět, napínavé, pěkně napsané. Doporučuji.

08.07.2022 5 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Celkem slušné, ale moc mi tam neseděly dvě dějové linky - případ samotný a rodinná historie Coltera Shawa, v podstatě zbytečné. Přečetl jsem za asi dva večery, celkově hodnotím jako lepší průměr.

15.03.2022 3 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Trochu zklamání, podle recenzí jsem očekával více. Mám rád postapo, ale nemám rád zombie tématiku, tohle se tomu trochu blížilo. Takový dost nepravděpodobný příběh. Pokračování číst nebudu.

12.12.2021 3 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

Celkem fajn čtení, i když už jsem od stejného autora četl Štvance, který byl lepší.

11.07.2021 4 z 5

Dům v Garibaldiho ulici Dům v Garibaldiho ulici Isser Harel

Zajímavý příběh, kniha určitě stojí za přečtení. Z pohledu dnešní doby je fascinující, jak muselo být složité takovou akci naplánovat a řídit.

20.06.2021 4 z 5

Na konci října Na konci října Lawrence Wright

Velmi dobré, byť místy trochu časově chaotické (zmínky o první vlně pandemie a jejím opadnutí a nakonec vyjde najevo, že se jedná o období jen několika týdnů, což moc nedává smysl). Četlo se dobře, splnilo účel.

16.12.2020 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Četl jsem před několika lety, dočetl jsem jen silou vůle. Každopádně největší blbost jakou jsem kdy četl. Námět skvělý, čekal jsem něco alespoň lehce nadprůměrného, nicméně příběh plytký, téměř žádný. K tomu spousta nesmyslů v podobě jakýchsi zmutovaných příšer žijicích na zemském povrchu (jasně, po 20ti letech od výbuchu by vznikla generace nových "zvířat") apod.

08.09.2020 odpad!

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Skvělé napínavé čtení. Zpočátku jsem měl trochu problém orientovat se v čase jak autor přeskakoval z různých dějový linií bez uvedení času, nicméně asi ve čtvrtině knihy se to sjednotilo, a bylo to skutečně skvělé. Možná místy nevychytané detaily, ale to je v každom příběhu. Kdo má rád Jamese Rollinse, tak tohle se mu bude také líbit.

16.08.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Kniha je skvělá, napínavá, člověku se nechce přerušit čtení. Každopádně je vhodné číst jí hned po předchozích dvou dílech, jinak je navázání trochu obtížnější. Mínusem je naprosto překombinovaný a nereálný závěr. Ale i tak 5 hvězd.

05.05.2020 5 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Skvělá kniha, čte se jedním dechem, konec možná trochu přehnaný, ale i tak rozhodně za pět hvězdiček.

17.11.2019 5 z 5

Tíha nenávisti Tíha nenávisti John Hart

Bída, rozvláčný děj, autor dost nešťastně mísí se dva případy, pachatele jsem odhadnul někde za půlkou, dočetl jsem jen silou vůle.

25.06.2019 1 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Velmi dobré, napínavé, četl jsem jedním dechem. Plný počet nedávám, protože si ho šetřím na opravdové pecky. Každopádně doporučuji.

18.03.2019 4 z 5

Království kostí Království kostí James Rollins (p)

Romány se Sigmou nikdy nezklamou, drží si svou kvalitu. Komu se líbila Amazonie od stejného autora, tak bude spokojen, tématem i zpracováním se to trochu blíží. Těším se na další pokračování.

18.02.2023 5 z 5

Objetí mravenečníka Objetí mravenečníka Martin Vitický

Celkem dobrý příběh ze zajímavého prostředí. Místy trochu moc prvoplánové a přímočaré, děj trochu nereálný.

17.11.2022 3 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Zajímavé téma i když celkově nepříliš realistické. Ale četlo se dobře, celá trilogie byla konzistentní, místy bylo obtížné sledovat návaznosti a myšlenky autora. Sympatiční hlavní hrdinové.

12.11.2022 4 z 5