jindra3953

Za cenu životaZa cenu životaLee Child

Pak ujel dvanáct metrů...oheň se vrhl sto metrů nahoru...o méně než deset metrů...čekající šest set metrů západně ...vzdálenost přibližně sto čtyřicet metrů...ujelo posledních dvacet metrů...spatřil celé to procesí ze sta metrů...ujel čtyřicet metrů...auto dvě stě metrů před ním zpomalilo a potom sto metrů...
První a asi i poslední moje kniha s Reacherem. Ty věčné metry, příp. kilometry mě neskutečně štvaly.

Hodina tichaHodina tichaIvan Klíma

Uf! Byla to blbá doba a pan Klíma ji dokonale vystihl.

04.11.2020

Doktorka z domu TrubačůDoktorka z domu TrubačůIlona Borská

Knihu jsem dočetla včera, shodou okolností v den 124. výročí narození doktorky Vlasty. Byla to obdivuhodná žena. Škoda, že s ohledem na dobu, kdy autorka knihu napsala, není zmíněno, že prostředky na zřízení nemocnice poskytl T.G.Masaryk, nebo že dr. Kálalová psala K. Gottwladovi ve věci dr. Milady Horákové, že jí byla v patách StB... Kdo má zájem, hezké povídání o Vlastě najde na webu obce Bernartice.

27.10.2020

Egon: Děsná psinaEgon: Děsná psinaPetra Baďurová

Četla jsem Egonovy příběhy už když vycházely na FB a proto jsem ráda podpořila knižní vydání. S láskou a nadhledem popsaný "psí" život.

07.04.2020

Dokonalá pastDokonalá pastBill Clem

Jak už bylo napsáno níže, námět není špatný, určitě by se z něj dalo vytěžit víc.

19.03.2020

Dokonalý mužDokonalý mužLinda Howington S.

Tato kniha mě příliš nenadchla, slabý průměr. Překladatelka se taky nevyznamenala. Opakovaně se v textu vyskytlo slovo pistolY ve 4.p. /// zastavily dva vozy. Luny camaro a Jenna buick. /// V první větě kapitoly se dotyčný jmenoval Nelson Geurina, na téže stránce z něj byl náhle Meldon Geurina. /// Hlavní hrdinka vklouzla do sukně, aby si po pár řádcích zatáhla zip na džínách... atp.

17.03.2020

Připravte operační sálPřipravte operační sálZdena Frýbová

Od téhle knihy jsem si slibovala víc. Myslím, že do kardiochirurgie je čtenář zasvěcen až přespříliš a psychologie tam bylo též víc než dost. Nemile mě překvapila čeština, kterou bych u české autorky čekala bezvadnou. Např. "To TI nikdy nenapadlo?" nebo věty typu *Jdeme někde* Bohužel se tam takové formulace vyskytovaly opakovaně, takže nešlo o nedopatření.

27.02.2020

Poslední sbohemPoslední sbohemRobert B. Parker

Taková detektivní klasika z dob, kdy nebyl internet, mobily... Závěr překvapil.

23.01.2020

SlavíkSlavíkKristin Hannah

Krásné, i když taky hodně smutné čtení. Na konci i slza ukápla.

26.12.2019

Já a můj kůňJá a můj kůňJan Šmíd

Milé odpočinkové čtení.

23.11.2019

Hon na motýlyHon na motýlyJiří Hanibal

Jsem zklamaná. Celkem tuctové příběhy a navíc chyby různého druhu - skreslený, shoda podmětu s přísudkem, těhotné nechodí své bříško vyšetřovat na mamograf, ale na ultrazvuk... Přitom Hanibalovu knihu S pečetí viny považuji za jednu z nejlepších, kterou jsem letos četla.

15.11.2019

Ďábelská pavučinaĎábelská pavučinaJudith A. Jance

Skoro jsem se bála začít knihu číst, ale potom jsem si řekla, že odložit ji můžu vždycky. A neodložila, dočetla a nelituju. Hodnotím jako běžný průměr.

18.10.2019

ClonaClonaS. Bjørk (pseudonym)

Předchozí autorova díla jsem nečetla a ani číst nebudu nezaujal. Jeden psychopat za druhým, feťáků jako máku, příliš mnoho postav a konec to nijak nevylepšil. Slabé tři hvězdy.

09.10.2019

Deník zoufalého otceDeník zoufalého otceSam Holden

Oddechové čtení. Jak už napsal někdo přede mnou, kniha mohla mít o pár stránek méně, ale dalo se to.

01.10.2019

Doktore, vy jste se zamiloval!Doktore, vy jste se zamiloval!Patrick Taylor

Laskavý humor, krásné postavy, krásná krajina... Pohodové čtení. Všechny díly jsou pohlazením na duši.

18.08.2019

Elvis ze ZálužíElvis ze ZálužíJiří Kamen

Přečetla jsem tři povídky a vzdala to.

09.08.2019

Osudu neutečešOsudu neutečešIva Hlaváčková

Příběh se mi zdá trochu přitažený za vlasy, ale budiž. Ovšem ta čeština... Minimálně 2x se autorka netrefila do shody podmětu s přísudkem, občas poněkud kostrbaté formulace typu "riskoval život kvůli němé zvěři", ale co mě hodně zdvihalo ze židle bylo soustavné používání tvaru "mně" i ve větách, kde by daleko vhodnější byl tvar "mi". I když to není hrubka, "tahá to za oči". Věta "Bála jsem se, že mě spolkne mandle" kupodivu neznamená, že mandle spolkne vypravěčku, ale že dotyčný líbající spolkne krční mandle vypravěčky. Taxikář pro změnu pravil, že nemůže klienta "na místo zavéSt s půlhodinovým zpožděním". Možná, kdyby zkusil klienta zavéZt, stihl by to. "Vmetl mě to do obličeje" byl zlatý hřeb na str. 293. U české autorky bych přivítala příjemnější češtinu a hlavně bez chyb.

09.08.2019

Pekařova dceraPekařova dceraSarah McCoy

Jak už psali někteří čtenáři přede mnou, příběh pekařovy dcery Elsie se mi líbil víc, než příběh novinářky Reby. O progarmu Lebensborn jsem doteď neměla ani tušení, bylo to "němectví" dohnané ad absurdum.

03.08.2019

Muž za zdíMuž za zdíEmma Angström

Jsem na rozpacích. Dějová linka pana W. - proč ne, ale malá čarodějnice byla na mě trochu moc.

26.07.2019

Mlhy ÖlanduMlhy ÖlanduJohan Theorin

Bylo to rozvláčnější, od prostředka už jsem některé popisné pasáže brala letecky, ale dalo se to. Jen ten konec mi úplně nesedl, zdál se mi poněkud zmatečný, u některých Gerlofových vývodů jsem nepobrala jak k nim dospěl, Julie tam vyslovila jméno, které jsem si nepamatovala a nepodařilo se mi dohledat, kdo to měl být, pořadí pohřbených v jednom hrobě nemělo logiku... Ale možná je chyba ve mně. Určitě zkusím Smršť a potom se uvidí.

21.07.2019

Dům na prahu nociDům na prahu nociCatherine Banner

Příjemné čtení.

19.07.2019

Malované dámyMalované dámyRobert B. Parker

Moje první knížka od tohoto autora a určitě ne poslední. Spenserův humor je mému srdci milý.
"Nepřežila bych, kdyby tě zabili," připomněla mi.
Usmál jsem se na ni.
"Já taky ne," ujistil jsem ji.

10.07.2019

Rychle a bezbolestněRychle a bezbolestněMarkéta Dočekalová

Trochu pohádka pro dospělé, ale uznávám, že ke sdělení toho podstatného tady bylo trochu magična potřeba, protože jsou věci mezi nebem a zemí...

08.07.2019

Něco jako láskaNěco jako láskaJulie James

Asi jsem divná, ale mně to přišlo jako 264 stran o ničem.

06.07.2019

SkandálSkandálSandra Brown

Zpočátku deprimující čtení, ale s ubývajícími stránkami je to lepší a lepší. Žádný strom neroste do nebe.

28.06.2019

Bílá tmaBílá tmaZdenka Hamerová

Kniha s oxymorónem v názvu, proto jsem po ní sáhla, že zapadá do Knižní výzvy. Hodnotím jako průměrnou detektivku. Nenadchla, neurazila.

20.06.2019

Sezdány válkouSezdány válkouSoraya M. Lane

Prvních sto stran bylo náročných, přemýšlela jsem, jestli pokračovat nebo odložit. Potom se děj přece jen rozjel, ale celkem vzato, byla jsem ráda, když jsem se dostala na konec. Navíc, jak je psáno v předešlém komentáři, chyby v textu, ke konci už i záměna jmen hrdinek... Za mě 2*.

18.06.2019

Nechte prosím kytky žítNechte prosím kytky žítJohannes Mario Simmel

Dokud jsem si nepřečetla tuhle knihu, neměla jsem ani tušení, jaká složitá situace byla v Polsku v roce 1981. V té době jsem už byla pár let dospělá a tak podezírám tehdejší vládnoucí garnituru, že to pečlivě tutlala. Ale Polsko není to hlavní, o co v knize kráčí. Líbilo se mi to i s veverkou a kocourem, doufala jsem v lepší konce.

09.06.2019

Bílá tělaBílá tělaJane Robins

Nebylo to špatné. Lidé jsou různí, jak knižní hrdinové, tak čtenáři, a je to dobře. :)

01.06.2019

CejchCejchZdeněk Šmíd

Moc hezky to pan Šmíd napsal.

10.05.2019